Która firma wykorzystuje najwięcej Twoich danych?

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19140
Reakcje/Polubienia
55665
Ciągle mówi się o tym, że portale inwigilują nasze osoby. Jednak czy kiedykolwiek na dłuższą metę zastanawialiście się na ilu tak na prawdę portalach podaliście swoje prywatne dane? W XXI wieku nie jest już dla nas nowością, że przy zakładaniu nowych profili aplikacje bądź portale proszą nas o imię, nazwisko, email czy datę urodzenia.


6296c2d92c.jpg

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35550
Reakcje/Polubienia
24586
Miasto
Trololololo
Jak na Facebooka to coś mało :zaciesz:foch
 

PanOK

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Sierpień 2018
Posty
259
Reakcje/Polubienia
363
Jak na Facebooka to coś mało :zaciesz:foch
Ja na facebooku nie podałem nazwiska, tylko zmyślone, przy rejestracji wpisałem nr telefonu BRAK i przeszła. Tylko na gmaila przychodzi czasem powiadomienie.
Przy zakładaniu trzech kont gmail też wpisywałem w rubrykę nr telefonu BRAK. No i przeszło. Naście lat zmieniały się telefony ze stacjonarnego na internetowy, w końcu na komórki. No i nie wie google, nie wie facebook nazwiska, ani telefonu. A na co im?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Ja na facebooku nie podałem nazwiska, tylko zmyślone, przy rejestracji wpisałem nr telefonu BRAK i przeszła. Tylko na gmaila przychodzi czasem powiadomienie.
Przy zakładaniu trzech kont gmail też wpisywałem w rubrykę nr telefonu BRAK. No i przeszło. Naście lat zmieniały się telefony ze stacjonarnego na internetowy, w końcu na komórki. No i nie wie google, nie wie facebook nazwiska, ani telefonu. A na co im?

A myślisz, że jak nie podałeś to google nie ma Twojego nazwiska. Podałeś zakładając konto w banku a później bank podzielił się tymi danymi z kolejną firmą a ta udostępniła dane googlowi. Może wprost nie podałeś ale mieć i tak mogą.



A tak z innej beczki to dla mnie co innego jest jak do funkcjonowania danej usługi wymagane są jakieś dane np. lokalizacja w mapach czy adres w Amazonie a co innego jak jakiś instagram czy twitter chce mój numer telefonu.
Jedna uwaga też do Walmarta bo niektóre dane można podać ale nie trzeba bo jak się robi zakupy stacjonarnie to nie trzeba podawać adresu. Ten jest potrzebny tylko jak się chce chce zakupy z dowozem.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35550
Reakcje/Polubienia
24586
Miasto
Trololololo
Ja na facebooku nie podałem nazwiska, tylko zmyślone, przy rejestracji wpisałem nr telefonu BRAK i przeszła. Tylko na gmaila przychodzi czasem powiadomienie.
Przy zakładaniu trzech kont gmail też wpisywałem w rubrykę nr telefonu BRAK. No i przeszło. Naście lat zmieniały się telefony ze stacjonarnego na internetowy, w końcu na komórki. No i nie wie google, nie wie facebook nazwiska, ani telefonu. A na co im?
Teraz na gmailu chyba trzeba podać numer telefonu, co do facebooka to nie wiem.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35550
Reakcje/Polubienia
24586
Miasto
Trololololo
Fakt, brakło im paru kropek, np. waga, wzrost, miejsce urodzenia, itp :szydera
Takie informacje to podaje się w prywatnych wiadomościach, messenger to się chyba zwie :scratch
w końcu przecież muszą dbać o prywatność użytkowników :kwiczy2
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35550
Reakcje/Polubienia
24586
Miasto
Trololololo

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Do góry