Liceum dla dorosłych

Śnieżynka

Wygadany
Dołączył
4 Listopad 2012
Posty
88
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Polska
Cześć czy któryś z użytkowników na forum chodził może do liceum dla dorosłych?
Pytam ponieważ chciałabym się dowiedzieć jak mniej więcej wyglądają lekcje w takiej szkole ile trwają, ile trwają także przerwy, ile mniej więcej jest godzin itp wiem że w różnych szkołach jest inaczej ale chciałabym wiedzieć tak mniej więcej
ogólnie interesuje mnie wszystko co związane jest właśnie z nauką w liceum dla dorosłych dlatego jak ktoś chce napisać coś od siebie niezwiązanego z moimi pytaniami to bardzo proszę pisać ja chętnie poczytam gdyż chce iśc właśnie do takiego liceum a nie za bardzo wiem czego mam się spodziewać i pomimo tego że jest początek wakacji to ja już się trochę denerwuje jak to będzie
dlatego jak macie jakieś doświadczenie w tym temacie to proszę piszcie swoje wrażenia
 
A

Anonymous

Śnieżynka-ja nie chodziłem do LO dla dorosłych ale moi najlepsi Fąfle z dzielni chodzili,więc jestem w temacie.
IX LO dla Dorosłych ul.Piotra Skargi.
Lekcje trwają 45 minut,przerwy 10 minut (długa 20),lekcji mieli od 5 do 6 dziennie (nie pamiętam czy 7 :scratch).
Czym się różni wieczorówka od dziennego ?? Ano przede wszystkim tym,że jeżeli dobierze się odpowiednie towarzystwo to są większe jajca i nie ma takiej spinki jak wśród dzieciaczków z dziennej.
Co do poziomu nauczania czy wymagań....to już indywidualna sprawa i zależy przede wszystkim od wykładowców i merytoryki danej grupy czy klasy jak kto woli.
Generalnie w wieczorowym LO jest większy luz niż w rannym odpowiedniku.Można chociażby bardziej motywować swoją absencję.A to,że dziecko się rozchorowało a to,że szef nie wypuścił wcześniej z pracy...możliwości jest wiele :dziwak.Koledzy którzy chodzili byli bardzo zadowoleni i mile wspominają spędzony tam czas.
Dlatego nie bój żaby na bank Ci się spodoba :ok .
BTW.Opisuje tryb wieczorowy nie zaoczny.
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
hmm sam do takowego liceum nie uczęszczałem ale miałem znajomego, który skończył liceum dla dorosłych, niewiele wiem na ten temat więc napisze tylko to czego jestem pewien i co pamiętam, tj. tak:
- zajęcia odbywały się w trybie zaocznym (weekendy) i przeważnie trwały od rana do wieczora z jakimiś tam przerwami
- nauka trwała 3 lata i na koniec była możliwość zdania matury (przepustka na studia ;) )
wiem, że to takie ogólniki ale może ktoś dopisze coś więcej :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz wytrwałości w nauce :ok
 
Do góry