Liceum dla dorosłych

Śnieżynka

Wygadany
Dołączył
4 Listopad 2012
Posty
88
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Polska
Cześć czy któryś z użytkowników na forum chodził może do liceum dla dorosłych?
Pytam ponieważ chciałabym się dowiedzieć jak mniej więcej wyglądają lekcje w takiej szkole ile trwają, ile trwają także przerwy, ile mniej więcej jest godzin itp wiem że w różnych szkołach jest inaczej ale chciałabym wiedzieć tak mniej więcej
ogólnie interesuje mnie wszystko co związane jest właśnie z nauką w liceum dla dorosłych dlatego jak ktoś chce napisać coś od siebie niezwiązanego z moimi pytaniami to bardzo proszę pisać ja chętnie poczytam gdyż chce iśc właśnie do takiego liceum a nie za bardzo wiem czego mam się spodziewać i pomimo tego że jest początek wakacji to ja już się trochę denerwuje jak to będzie
dlatego jak macie jakieś doświadczenie w tym temacie to proszę piszcie swoje wrażenia
 
Śnieżynka-ja nie chodziłem do LO dla dorosłych ale moi najlepsi Fąfle z dzielni chodzili,więc jestem w temacie.
IX LO dla Dorosłych ul.Piotra Skargi.
Lekcje trwają 45 minut,przerwy 10 minut (długa 20),lekcji mieli od 5 do 6 dziennie (nie pamiętam czy 7 :scratch).
Czym się różni wieczorówka od dziennego ?? Ano przede wszystkim tym,że jeżeli dobierze się odpowiednie towarzystwo to są większe jajca i nie ma takiej spinki jak wśród dzieciaczków z dziennej.
Co do poziomu nauczania czy wymagań....to już indywidualna sprawa i zależy przede wszystkim od wykładowców i merytoryki danej grupy czy klasy jak kto woli.
Generalnie w wieczorowym LO jest większy luz niż w rannym odpowiedniku.Można chociażby bardziej motywować swoją absencję.A to,że dziecko się rozchorowało a to,że szef nie wypuścił wcześniej z pracy...możliwości jest wiele :dziwak.Koledzy którzy chodzili byli bardzo zadowoleni i mile wspominają spędzony tam czas.
Dlatego nie bój żaby na bank Ci się spodoba :ok .
BTW.Opisuje tryb wieczorowy nie zaoczny.
 
hmm sam do takowego liceum nie uczęszczałem ale miałem znajomego, który skończył liceum dla dorosłych, niewiele wiem na ten temat więc napisze tylko to czego jestem pewien i co pamiętam, tj. tak:
- zajęcia odbywały się w trybie zaocznym (weekendy) i przeważnie trwały od rana do wieczora z jakimiś tam przerwami
- nauka trwała 3 lata i na koniec była możliwość zdania matury (przepustka na studia ;) )
wiem, że to takie ogólniki ale może ktoś dopisze coś więcej :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz wytrwałości w nauce :ok
 
Back
Do góry