Menu Pulpitu

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2335
Reakcje/Polubienia
363
Miasto
okolice internetu
Mam pytanie. Może mi ktoś obeznany w krótkich, żołnierskich słowach objaśnić (kiedyś kapral, szkoląc drużynę, mówił nawet: pokazuję i objaśniam), jak i co zrobić, aby w menu rozwijanym na pulpicie, przywrócić pozycję: Nowy>Dokument programu Microsoft Word - ? Znalazłem kilka wskazówek w necie, ale skuteczność opisanych tam metod - zerowa. Z góry dziękuję za każdą pomoc.
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
382
Reakcje/Polubienia
166
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


To pierwszy sposób.

Po drugie - sprawdź, czy nie uruchamia się przy starcie jakiś CCleaner czy WiseCare - który wyłącza opcję nowego dokumentu.

W WiseCare czy Glary utilities jest opcja dezaktywacji/aktywacji wpisów w menu kontekstowym.
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2335
Reakcje/Polubienia
363
Miasto
okolice internetu
Dzięki za szybką reakcję, niemniej jednak.

1.Metoda z edycją wpisów w rejestrze, jak pisałem wcześniej, jest mi znana i nie działa.
2.Nic, czego bym nie chciał mi się nie uruchamia.
3. Ani WiseCare ani Glary nie posiadaja opcji przywracania/aktywacji wpisów w rejestrze. Usuwania - owszem. Ale jest to bilet w jedną stronę. WiseCare sam od czasu do czasu używam do czyszczenia komputera.
4. Zadziałała natomiast inna metoda. Wkleić w Notatniku:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\.txt]

@="txtfile"

"PerceivedType"="text"

"Content Type"="text/plain"

[HKEY_CLASSES_ROOT\.txt\PersistentHandler]

@="{5e941d80-bf96-11cd-b579-08002b30bfeb}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\.txt\ShellNew]

"NullFile"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\txtfile]

@="Document Text "


zapisać jako plik .reg i scalić, potem reset kompa.
Dodaje co prawda jako Dokument tekstowy, ale ustawiam otwieraj zawsze w WORD - i to jest to.
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
382
Reakcje/Polubienia
166
No nie wiem...

Glary Utilities - Oczyszczanie / Menadżer menu kontekstowego / zakładka "Nowy" - są na liście elementy "obecne" w rejestrze - i to zarówno te aktywne, jak i nieaktywne.

WiseCare 365 - System Tune Up / Menu kontekstowe - pozycje z "Nowy ... " - aktywne i nieaktywne.

Co do porady na stronie microsoftu - zastosowałeś także sposób, który zadziałał - z ostatniego postu?
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2335
Reakcje/Polubienia
363
Miasto
okolice internetu
No nie wiem...

Glary Utilities - Oczyszczanie / Menadżer menu kontekstowego / zakładka "Nowy" - są na liście elementy "obecne" w rejestrze - i to zarówno te aktywne, jak i nieaktywne.

WiseCare 365 - System Tune Up / Menu kontekstowe - pozycje z "Nowy ... " - aktywne i nieaktywne.
No nie wiem..
Albo ja nie widzę tego, co Ty widzisz, albo mówimy o różnych programach. Można usunąć istniejące elementy (co niejednokrotnie robiłem) ale pokaż mi, jak dodać nieistniejące/usunięte - OK?
Żeby była jasność - cały czas chodziło i chodzi mi o dodanie elementu - a nie jego aktywację/dezaktywację
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36126
Reakcje/Polubienia
25240
Miasto
Trololololo

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36126
Reakcje/Polubienia
25240
Miasto
Trololololo
Do góry