Migracja na ssd

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Zakupiłem dysk SSD i chciałbym na niego przenieść windows 7 wraz z kilkoma programami.
Czy są jakieś darmowe programy lub w promocji (za darmo ;)) do automatycznego przeniesienia, wraz z ustawieniami, zakładkami itp.
Czy po zmianie na SSD należy coś ustawić w systemie aby nie był defragmentowany lub inne ustawienia
Lapek to poczciwy Lenovo T500 a dysk to Crucial mx500 250 GB
Niewiele mam na lapku tj.
- Office
- Firefox
- Total Commander
- Pakiet Internet security
Może jeszcze parę drobnych aplikacji
Migracja będzie dobra czy lepiej stawiać system od nowa i czy ustawiać partycje na tym dysku, ewentualnie ile na system i we programy? Stary dysk zamierzam zamontować za pomocą adaptera na miejscu napędu CD
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
521
Reakcje/Polubienia
400
AOMEI Partition Assistant lub Macrorit Partition Expert przeniesiesz cały system.Jak masz porządek na kompie to śmiało możesz przenosić jak masz bałagan i kupe śmieci to lepiej postawić od nowa :) Jak działa to https://programyzadarmo.net.pl/threads/aomei-backupper-pro-za-darmo.19295/page-13#post-294901 to też fajnie przenosi system i warto sobie zrobić wersje bootcd lub usb.Ewentualnie użyć okrojonej wersji acronis ,bo na 100% producent ssd takąoferuje do pobrania na stronie.
Tu masz linki co warto ustawić :
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1071
Reakcje/Polubienia
40
Podepnę się do tematu mimo że mój jest w pewnym sensie podobny.
Myślałem o klonowaniu dysku tylko z tego powodu że mam zainstalowane pewne programy (np. GoodSync - którego używam - z promocji Giveway). Jeśli zainstaluję system od nowa już tego softu nie zainstaluje. Inne mogę jeszcze oszukać zmianą daty w celu aktywacji.
Może są inne sposoby na ponowną instalację na nowym dysku takich programów? Może o czymś nie wiem?
 

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Dzięki za odpowiedzi
Zrobiłem czystą instalkę.
Mam pytanie, czy warto instalować Avast premium security czy ochrona systemowa w win 10 jest wystarczająca. Do w/w Avasta posiadam już klucz
 
Ostatnia edycja:
Do góry