Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

Julian

Wygadany
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
53
Reakcje/Polubienia
0
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

Ja miałem szczęście i wygrałem HyperSnap6 :D . Idealny program do przechwytywania zrzutów z ekranu.
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

Do wykonywania zrzutów ekranu od bardzo długiego czasu używam Ashampoo Snap, kiedyś w wersji 2 a aktualnie w wersji 3, która jest doskonałym narzędziem do zadań jakie wykonuję. Jest to program z bardzo intuicyjnym interfejsem w języku Polskim (co też staje się dodatkowym plusem) umożliwiającym wykonywanie szereg bardzo przydatnych czynności jak np przechwycenie tekstu, przechwycenie strony internetowej, okna, dowolnego prostokątu na ekranie, dowolnego nieregularnego obszaru jaki zaznaczymy, ustalonego obszaru (można zdefiniować jak wielkie ma być okno przechwytu) Ashampoo Snap 3 pozwala także na przechwycenie ekranu nagrywając to co się dzieje na monitorze wraz z dźwiękiem. Jest to przydatne rozwiązanie umożliwiające tworzenie filmów instruktażowych oraz prezentacji video. Plik wynikowy można zapisać w formacie WMV 7,8,9 oczywiście też zdefiniować parametry kodeka. Przy robieniu zrzutów ekranu mamy w trybie edycji do wyboru wiele funkcji umożliwiających wprowadzenie zmian w wykonanym zrzucie. Możemy zaznaczyć to co ważne, podkreślić coś, wpisać jakiś tekst opisujący coś, dodać strzałkę, linię, błysk, użyć markera, ołówka i innych funkcji tego typu. Gdy nam coś nie pasuje możemy zmienić rozmiar i przyciąć nieprecyzyjnie zrobiony zrzut do takiego rozmiaru jaki nam odpowiada, zapisać w różnych formatach z możliwością późniejszej edycji oraz skopiować do schowka czy wysłać e-mailem.
Program bardzo funkcjonalny, dość przyjemny dla oka, nie zawierający niepotrzebnych rzeczy. Najnowsza wersja 4 będzie pewnie lepsza, lecz jej już nie testowałem.
Polecam.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

Rumcajsie Ponury a czy próbowałeś nagrywać Video za pomocą Ashampoo ?
Mi za nic w świecie nie chciał nagrywać dzwięku , a kombinowałem na różne sposoby
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

Nie używam Ashampoo do nagrywania obrazu z dźwiękiem, bo za dużo procka żre jak chce się w fajnej jakości film uzyskać. W opcjach jest jednak funkcja, pozwalająca ustawić kartę muzyczną oraz ustawienia audio. Tylko, że u mnie jak teraz sprawdzałem ten dźwięk też nie działa. Dziwne... to po co jest ta funkcja?
...Ale jako program do robienia zrzutów ekranu zapisywanych w formatach graficznych sprawdza się całkiem nieźle.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

ok,dzieki.... czyli to nie tylko u mnie nie da rady
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

Ja popatrzę za tym w necie... Zaciekawiło mnie to... Jeśli jest taka funkcja, to wydawało mi się, że powinna działać. No chyba, że coś źle robię. Może są potrzebne jakieś kodeki... albo coś. Zobaczę też do ustawień karty muzycznej, bo nie jestem pewien jednej rzeczy.
Też tak trochę dziwne mi się to wydaje, że wydali by coś takiego, tylko po co? :D Przecież ktoś przed wypuszczeniem tego programu na rynek musiał go sprawdzić i zatwierdzić :dziwak
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

może po prostu nagrywa tylko dzwięk z mikrofonu ?
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

No i chyba jest tak jak mówisz. Przechwytuje mi dźwięk tylko z mikrofonu, da się więc nagrywać te prezentacje ale o np przechwytywaniu filmu z dźwiękiem, z ekranu naszego monitora możemy sobie zapomnieć, bo uzyskamy wyłącznie sam obraz.
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18252
Reakcje/Polubienia
38551
Miasto
Gdzieś w Polsce
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

Ja używałem programu z windy 7 ale nie za każdym razem się instaluje... Ashampoo Snap jest ok, ale kupa z nim zachodu, za dużo opcji jeżeli chce się coś szybko zrobić. Teraz mam licencję na HyperSnap, program dobry, który zacząłem używać ok 2004 roku i z sympatią wracam do niego.
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

Ja tam ustawiłem wszystkie opcje programu raz, porzadnie tak jak chciałem i wybrałem sobie kilka swoich ulubionych opcji z których w Ashampoo zawsze korzystam, które najczęściej mi się przydają. Nie ma tych opcji tak wiele, inne programy maja ich znacznie więcej. Nie ma efektów i wielu rzeczy nie ma, ale do podstawowego wykonywania zrzutów, zaznaczenia czegoś, podkreślenia, wskazania, taki program mi w zupełości wystarczy. Podoba mi się też graficzny interfejs, jest dobrze rozplanowany. Szczerze to nie szukam już nawet za bardzo niczego do przechwytywania obrazu, bo chyba znalazłem ten swój ulubiony program. Teraz szukam czegoś do przechwytywania video z ekranu. Tak jak to w Ashampoo Snap rozwiązali niestety mi się nie podoba :)
 
A

Anonymous

Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

ja tam z żadnego nie korzystam :)
 

Vorlon

Nowy użytkownik
Dołączył
14 Listopad 2010
Posty
8
Reakcje/Polubienia
0
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

a czy nikt nie korzysta ze skanera ??? :D :D
kiedyś zostałem spytany, czy można zeskanować obraz z monitora, dosłownie, skanerem ........ :dziwak :dziwak

często printscreen, czasami ashampoo, myślę o wypróbowaniu JShot :idea:
 
A

Anonymous

Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu

Ja polecam Ashampoo Magical Snap 3. Bardzo rozbudowany, a co do kolorowego GUI to można się przyzwyczaić :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Re: Narzędzia przeznaczone do przechwytywania zrzutów ekranu


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


jetScreenshot-Logo.jpg

Bardzo fajny i banalnie prosty w obsłudze

Opis Programu
 
Do góry