(nie)Bezpieczeństwo Spisu Powszechnego

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19144
Reakcje/Polubienia
55677
Dziś rozpoczął się spis powszechny. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej z 1995 roku, drogi Czytelniku, Twój udział w “Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021” jest obowiązkowy. A niektóre pytania — trzeba to nazwać wprost — naruszają Twoją prywatność, rozumianą tak, jak prywatność powinna być rozumiana w 2021 roku. Jak się więc spisać z zachowaniem prywatności i czy przekazane przez nas GUS-owi dane, często bardzo wrażliwe, będą bezpieczne?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Czy to o co pyta GUS jest poważnym zagrożeniem dla prywatności danej osoby? Odpowiedzcie sobie sami. Pytania możecie zobaczyć, zakładając sobie anonimowe konto na e-mail. Trzeba wejść na stronę
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, podać e-maila, klikająć w linka z e-maila i jeszcze raz wejść w to samo miejsce.

Można również uruchomić tryb demonstracyjny, jak ja to zrobiłem przed chwilą ;)

0a.jpg


0a08fa358673f2b3be.jpg


 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Ostatni spis by w 2011 roku, nie spisałem się.Teraz testowo sprawdziłem czy można się spisać i jak klikam na stronie to nic się nie otwiera.
Ja przed chwilą spisałem się... na medal. Wszystko działa bez zarzutu.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19144
Reakcje/Polubienia
55677
Demo też nie działa :smutek , chyba muszę kontynuować tradycję i nie spisać się.Sprawdzałem na Firefoxie i MyPal.
Przyczyna musi być po twojej stronie. Sprawdziłem na Waterfox i działa. Na Firefox wygląda tak:

0afec7642fcc3d9a4d.jpg
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Demo też nie działa :smutek , chyba muszę kontynuować tradycję i nie spisać się.Sprawdzałem na Firefoxie i MyPal.

trololololo.jpg


Tak to wygląda.

Oni nie chcą spisywać ludzi mających XPka. Tacy ludzie dla nich nie istnieją i dlatego wywala błąd. :sarkazm
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Już wiem o co chodzi. Włamałem się na serwery spisu i zrobiłem screena Twojego zeznania. Nakłamałeś w ostatnim pytaniu i dlatego nie przyjmuje

Ex6FHK6XIAgRPGa
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19144
Reakcje/Polubienia
55677
Dziś zaktualizowano artykuł. Jest tam teraz podpunkt opisujący, jak niektórzy szukali pomocy na infolinii i ich wrażenia. Zacytuję:
Powiedziałem pani z infolinii, że z jednej strony wymagają, żebym znał numery PESEL współlokatorów, a potem pozwalają się za pomocą tych PESEL-i dostać do formularza. Ale rezolutna pani mnie pocieszyła, że mam się nie martwić bo nawet jeśli ktoś pozna mój numer PESEL, to ustawa zabrania mu posługiwać się nim w sposób nieuprawniony. Od razu mi lepiej
:kwiczy2 :kwiczy2
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
GUS ujawnił ponad 500 adresów e-mail. Czytelnik otrzymał odpowiedź na swoje pytanie, zadane jakiś czas temu GUS-owi. Wygląda na to, że jego pytanie było podobne do pytań wielu innych, bo ponad pół tysiąca innych adresów e-mail znalazło się w tym samym e-mailu. GUS ujawnił także maile rachmistrzów.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry