Nienaleznie pobrany zasilek dla bezrobotnych

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Jakis czas temu moj sasiad zlozyl papiery do ZUS o przyznanie emerytury, zostal odeslany z niczym bo w wyniku reformy emerytalnej przedluzono mu wiek emerytalno o 4 miesiace.Sasiad zwrocil sie do mnie z pytaniem czy musi czekac.Wytlumaczylem mu ze niestety tak.
W zeszlym tygodniu spotkalem sasiada znowu i z ciekawosci zapytalem jak tam sie czuje na emeryturze?Niestety okazalo sie ze ZUS wyjasnia jakies zaleglosci czy cos takiego.
Dzisiaj odwiedzil mnie nieszczesny sasiad i pokazal pismo ktore przynisl mu listonosz.Z listu wynika ze w roku 1992 przez 4 miesiace pobieral zasilek dla bezrobotnch oraz byl zatrudniony w jakiejs firmie i ze w jego sprawie wszczeto postepowanie administracyjne.
Niestety nie jestem prawnikiem i nie mam pojecia jak pomoc sasiadowi, ale mam takie pytanie czy takie cos nie ulega przedawnieniu?Przeciez to bylo 22 lata temu.
 
Re: Nielegalnie pobrany zasilek dla bezrobotnych

jakiś czas pracowałem w archiwum UP i z tego co się orientuję takie roszczenia odnośnie bezpodstawnego pobrania zasiłku, stypendium, stażowego itp. ulegają przedawnieniu po 3 latach od wypłaty
aaaa żeby nie było, nie mam żadnego wykształcenia prawniczego więc tak jak Ola radzi zapytaj na tym forum prawnym, może tam znajdzie się ktoś bardziej kompetentny;)
 
Wedle mnie mogą go teraz cmoknąć w pompkę po takim czasie. To ich sprawa dlaczego wydawali zasiłek osobie pracującej. Co za kraj...
 
Wniosek jest taki że przez 22 lata nic nie robili, a tu w końcu się wzięli za robotę? czekają na pochwały czy co?
Nie wnikam co z osobami biorącymi pożyczki na podstawie zaświadczenia o nie zaleganiu :dziwak
Moim zdaniem sąsiad powinien się zacząć martwić gdy dostanie wezwanie z uzasadnieniem, inaczej to wygląda na kolejną "szopkę" - cóż sam "miałem" z nimi do czynienia i wiem że nie jest to instytucja gdzie pracują ludzie norm.....
 
tu raczej nie chodzi o zwrot tych nienależnie pobranych kwot tylko o problem ZUS z wyliczeniem emerytury gdyż w tym okresie wpływały składki zarówno z UP jak i od pracodawcy
 
Back
Do góry