Witaj gościu. Dziękujemy, że przeglądasz nasze forum ale czy wiesz, że zakładając konto możesz w pełni korzystać z dobrodziejstw jakimi są promocje i konkursy. Nie zobaczysz tu też żadnych reklam a rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
View Users: View Users
  1. OXYGEN THIEF

OXYGEN THIEF Bardzo aktywny Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    3,142

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link

2. Grandalf

Grandalf Bardzo aktywny Zasłużony

Otrzymane Polubienia:
    3,117
    $2.75 na miesiąc
    Obniżka z $430.20 do $99.00 - rozliczenie co 36 miesiące.

wwd and OXYGEN THIEF like this.
  3. al

al The janitor Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    1,464
    2-letnia subskrypcja za 69$

albo 3-letnia za 99$

spamtrash, OXYGEN THIEF and Grandalf like this.
  4. spamtrash

spamtrash Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    1,651
    Ja bym sie bardzo chcial mylic... ale wydaje mi sie ze rozliczne (nieustanne jak na stack social i innych) promocje na NordVPN wspomagaja biznes ktorego rozwoj mozemy sledzic w czasie rzeczywistym na:

A smierdzi mi to nie dlatego ze ktos oskarza kogos o cos tam i opluwa na reddicie czy innym twitterze, a dlatego ze ktos (wlasciciel HolaVPN[

) oskarza kogos (oxylabs.io, czyli frontend Tesonetu ->powiazanego z NordVPN) o lamanie patentu wykorzystywanego podczas przemiany userow HolaVPN w botnet lat temu pare (

).
    Nikt co prawda nie mowi (z cala stanowczoscia) ze to akurat znow bedzie/jest botnet, ale ilosc residential proxies zastanawia...
    Opis mniej lub bardziej subiektywny tutaj:

Ten sam Tesonet zreszta jest wspominany jako firma dzialajaca w tej samej lokacji co ProtonVPN (darmowy)...

Coz, jezeli okaze sie to prawdziwymi zarzutami, to naprawde zrozumiem model biznesowy firmy z wiecznymi promo.
    Ja poki co korzystam z NordVPN... na laptopie za posrednictwem plikow openvpn i klienta Viscosity (bo tak:

) a na androidzie za posrednictwem IKEv2 i StrongSwana... i zawijam te sreberka czekajac jak sie sprawa zakonczy.

PS: Tlumaczenie ProtonVPN ze Boziu bron nie sa zwiazani z Tesonetem a ich apka pod Androida ma cert Tesonetu bo... bo Tesonet im robil uslugi HR robi mi dzien, ale jeszcze nie wypilem na tyle zeby zaakceptowac :facepalm

5. spamtrash

spamtrash Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    1,651
    2letnia drozej poszla, 3letnia tez, ale nadal sie da... co wiecej, strone po polsku zrobili, wiec bez nabijania affilaites, jescze przez pare godzin (podobno) :

6. Grandalf

Otrzymane Polubienia:
    3,117
    Polska strona jest już od dawna ;) A z promocji skorzystałem ponad miesiąc temu i teraz mam ważność do lipca 2022 :)

OXYGEN THIEF and spamtrash like this.
  7. spamtrash

spamtrash Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    1,651
    Ja mam od lat recurring payment co roku za 22dolki (jakies szalone promo Bozia wi skad)... raz sie wyklocilem z nimi jak mnie pociagneli z portfela wiecej, ale to w 2016 bylo, i od tego czasu grzecznie, 22 co roku ;)

Innymi slowy: jesli sie znam na Pismie Swietym, to w Twoim przypadku masz TEZ billing period jako 3lata, czyli jesli sie nie trafi lepsze promo, to w lipcu 2022 powinno sie samo odnowic za te same pieniazki :)

Grandalf lubi to.
  8. wwd

wwd Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    247
    Ktoś mądrzejszy może się wypowiedzieć czy to na pewno dobry vpn?

spamtrash lubi to.
  9. Grandalf

Otrzymane Polubienia:
    3,117
    Niebezpiecznik poleca tego VPN-a, a nie podejrzewałbym ich o wciskanie ludziom kitu. W jednym z ich artykułów też ktoś zadał podobne pytanie i otrzymał odpowiedź:

OXYGEN THIEF and wwd like this.
  10. Manila

Manila Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    53
    Trochę jak do jeża podchodzę do tych mocno lansowanych VPN-ów na stronach zajmujących rankingowaniem tychże usług. Lata mijają, a te same VPN-y ciągle okupują pierwsze miejsca. Jak się dobrze płaci, to ma się dobre opinie tu i ówdzie.
    Do Norda nic nie mam /używałem kiedyś/, ale za szybki to on wtedy nie był-tak jak i CyberGhost. Poza tym czytałem już dawniej o wyciekach.
    Taka ciekawostka à propos Norda /dotyczy to również innych 'masowych" VPN-ów. Jak weszła w kwietniu tego roku nowa ustawa hazardowa, to największy i ulubiony bukmacher Polaków, czyli bet365, bezwzględnie wycinał adresy IP przypisane do serwerów Norda, bo Polacy próbowali za pomocą VPN-ów obchodzić przepisy i tworzyć konta na adresy zagraniczne, ale grając z terytorium Polski. Małe, mniej znane VPN-y jakoś się przeciskały, ale m.in.Nord był na cenzurowanym.

11. spamtrash

spamtrash Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    1,651
    Od razu uprzedzam ze nie jestem madrzejszy.
    Czytales moze #4 wyzej? :)

Sam mam wobec nich pare watpliwosci, zwlaszcza co do tego co jest zaszyte w aplikacji, ale uzywam.
    Dlatego uzywam 3 roznych VPNow... to raz. Dwa, ze z zasady NIE uzywam aplikacji danych VPNow...
    Na routerze to wiadomo: Asus MerlinWRT, profil i jazda.
    W10 wspiera prtokol VPN, wystarczy pobrac (Ale tu polecam po pobraniu krotki przeglad) piki konfiguracyjne, i uruchomic VPNa. Na androidzie, podobnie, tyle ze uzywam StrongSwan jako apki interfejsowej, z IKEv2.
    Czasem stosuje double VPN... choc to spowalnia polaczenie dosc widocznie, zwlaszcza jak na warstwe "zewnetrzna" ustawie np. na routerze NordVPN, a na kompie EliteVPN. JEsli masz racje, to musze doprowadzac do szalu gostkow ktorzy potencjalnie sledza traffic po Nord, kiedy z analizy mojego ruchu sieciowego widza zaszyfrwane dane goniace na ruskie serwery Elite VPN...

Dobra, wrocmy do tematu... No chyba nie ma czegos lepszego niz VPN jako honeypot?

Do artykulu ktory cytujesz, moge dodac co najwyzej od siebie to ze jakkolwiek podal na tacy wiekszosc rzeczy obserwowalnych dla uszyszkodnika, to pominal jeden aspekt, ktory ja bym umiescil w punkcie 3, jako "investment":
    rownolegle do kampanii reklamowych i kupowania reviewow, zachet i pochwalnych artykulow poszedlbym krok dalej i upewnil sie ze jest to AFFORDABLE VPN.
    Sledzac historie NordVPN:
    1. Na poczatku byl chaos i byly dostepne licki lifetime premium z koszmarna znizka lub bez. Kiedy podniosly sie komentarze tu i tam ze licka lifetime w przypadku uslugi jaka jest VPN smierdzi na kilometr bo niby jak utrzymac serwery - licki lifetime zniknely z sieci jakos na poczatku chyba 2013, jesli pamiec nie zwodzi...
    2. Nauka z powyzszego poszla w las, wiec co zrobic? Jak zapewnic zeby cena uslugi nie odstawala od sredniej, a jednoczesnie zeby prawie kazdy kto choc troszke dba o bezpieczenstwo mogl sobie na ta usluge pozwolic? Hmmm... moze ZNIZKA? Tak z 60-90%? Ciagla praktycznie? Od 2013 w sieci mozna nadal znalezc slady gdzie promo byla ZAWSZE. Zawsze podobna: 60-70% za dwa lata i 70-80% za 3lata... i zawsze nietrudna do znalezienia. Przy czym w wiekszosci przypadkow te znizki, a wlasciwie kupony na nie, specjalne linki itp. byly dostarczane przez rozne zwiazane z tematyka strony. Niektore z nich (niebezpiecznik.pl, bleepingcomputer.com, stacksocial.com) pisaly otwarcie ze maja prowizje, inne nie.
    Powiedz sam - znizka 77%, czyli dostajesz 23% wartosci swojej uslugi od klienta, i jeszcze dzielisz sie tym przychodem bo musisz zaplacic prowizje????

Zeby nie bylo ze jestem jednostronny: Elite VPN z ktorej czasem korzystam JEST koszmarnie droga, a pomimo tego tez sie przeciez wysypali, bo chyba wszyscy wiedza ze z jej infrastruktury korzysta APT28, czyli Wesole Misie. Innymi slowy: to ze ktos nie stosuje znizek nie znaczy ze nie patrzy Ci przez ramie co robisz.

Konkluzja? Brak. VPN tak samo jak antywirus (zwlaszcza oferujacy ochrone w chmurze co znakomicie uzasadnia wysylke wszelkiej masci danych) jest najlepsza aplikacja do zbierania danych o userze oraz do jego lokalizacji.
    Tak niestety bylo, jest i bedzie, dopoki nie kupisz sobie 1x1m w jakim Urugwaju, nie postawisz tam routera wyjsciowego ktory nie zacznie Ci szyfrowac wszystkiego Twoim kluczem i algorytmem (a, i przydalaby sie kamerka monitorujaca 24/7/365 czy ktos nie grzebie przy rotuerze.... i satelita geostacjonarny obserwujacy czy nikt nie grzebie przy kamerce... i teleskop do obserwacji satelity)...

To trudny temat i nikt nie dostarczy jednoznacznej odpowiedzi. Wszelkiej masci zapewnienia: tak, to jest bezpieczny dostawca i na pewno nie ujawnia nikomu Twoich danych mozesz przyjmowac jako dowod ze osoba to twierdzaca z tych lub innych wzgledow zostala oplacona zeby tak napisac, chyba ze zostal przeprowadzony publiczny audyt infrastruktury uslugodawcy.

wwd and Grandalf like this.
  12. wwd

wwd Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    247
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Czytałem ten komentarz wyżej, tylko że właśnie teoretycznie nord jak to wszędzie piszą nie trzyma logów itp.
    Skoro może to być nieprawdą, bo są takie domysły, to wtedy pod znakiem zapytania stoi sens kupowania usługi, która akurat pod tym względem nie będzie się różniła od tańszych vpn.
    5 stów za 3-letnią subskrypcję to też nie jest mało, aczkolwiek skoro nie ma limitów danych jak w przypadku innych tańszych usług, a te powiązania z tesonet to bujda to pewnie warto.

13. spamtrash

spamtrash Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    1,651
    Odnosnie tej odpowiedzi tam - nie zgadzam sie z tym wyjasnieniem, bo

kampania kampania, ale sprawa sadowa sprawa sadowa. Zauwaz, ze NIE jest to sprawa o to co "zaplecze" NordVPN robi (bo to bezdyskusyjne w zalozeniach tej sprawy) ale o to, ze robi to wykorzystujac nielicencjonowana dla siebie metode, do ktorej prawa ma wlasciciel HolaVPN.
    Co Hola z tym robila, mozesz poczytac tu:

@wwd : powiazania NordVPN z Tesonet to NIE bujda.

EDIT: co do review i innych takich, trzeba podchodzic... ostroznie i sprawdzac zrodelka.
    Wezmy takiego Ariel Hochstadt ktory wybiela Nord za pomoca vpnmentor.com
    Kim jest Ariel i od czego jest specjalista? Na pewno nie od technologii...
    Dla ciekawych, krotka notka biograficzna z przeszlosci:

umowmy sie: spec od marketingu online z osiagnieciami takimi jak opracowanie strategii online dla Yellow Pages, oraz ekspert od... no coz, ten event gdzie wystepuje jako ekspert chyba mowi sam za siebie:

z tego:

tez mozna z dosc duzym prawdopodobienstwem wysnuc wniosek ze Ariel zajmuje sie PR oraz zwiekszaniem szans danej apki....

Zreszta, co ja bede sie produkowal, oddajmy glos Arielowi, specjaliscie od.... no wlasnie, obejrzyjcie i powiedzcie mi czy to jest faktycznie spec od prywatnosci/ochrony/VPN itp, czy moze od czegos calkiem innego...

Last edited: 1 Listopad 2018
    wwd and Grandalf like this.
  14. Grandalf

Otrzymane Polubienia:
    3,117
    Zobaczymy, co z tej sprawy sądowej wyniknie. Natomiast o Holi już kiedyś czytałem, więc wiem o ich poczynaniach.
    Jeśli chodzi o vpnmentor.com (nie interesowałem się, kto za tym stoi), to od początku jego istnienia był dla mnie niewiarygodny. Zbyt cukierkowy, komentarze jak na zamówienie itp. Informacje o VPN czerpię z różnych źródeł, ale najczęściej z

Podsumowując, to ciężko w tej chwili wyrokować i jednoznacznie określić poczynania NordVPN. Poczekajmy na rozwój wydarzeń :)

spamtrash lubi to.
  15. spamtrash

spamtrash Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    1,651
    Wycialem tylko: "w tej chwili". W ogole ciezko wyrokowac, to raz.
    Dwa, sam uzywam, choc mam watpliwosci (no dobra, BEZ apki, ale zawsze).
    Trzy: miejmy nadzieje ze sie dowiemy... znaczy: cie :gwizdek

OXYGEN THIEF and Grandalf like this.
Ładuję...