Obława na piratów, którzy ściągnęli polski film

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam !

Obława na piratów, którzy ściągnęli polski film z Sieci. Kancelaria wysyła przedsądowe wezwania do zapłaty 550 zł w ramach ugody

Więcej :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

:scratch
 
A

Anonymous

Powinni raczej wysyłać czeki na 550 PLN w nagrodę za to, że ludzie chcą jeszcze oglądać wytwory polskiej kinematografii :szydera
 
A

Anonymous

"Obława" ? Ciekawy ale trochę depresyjny film.Marnie widzę skuteczność tej Obławy za "Obławę" :szydera
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2057
Reakcje/Polubienia
209
Z tego co wiem, to polskie prawo pozwala na ściągnięcie filmu na dysk, usunięcie po 24 godzinach. Natomiast zabrania udostępniania. Więc te wezwania to rodzaj zastraszania i wyłudzania pieniędzy.
 

KnightPL

Wygadany
Dołączył
20 Luty 2014
Posty
94
Reakcje/Polubienia
0
@alberto
Ale jeżeli ściągasz z torrenta to automatycznie to udostępniasz innym, więc jest to karalne. Natomiast jeżeli ściągniesz z jakiegoś hostingu plików film do użytku domowego to możesz - tak przynajmniej czytałem kiedyś, nie wiem na ile to prawda.
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2057
Reakcje/Polubienia
209
KnightPL napisał:
@alberto
Ale jeżeli ściągasz z torrenta to automatycznie to udostępniasz innym, więc jest to karalne. Natomiast jeżeli ściągniesz z jakiegoś hostingu plików film do użytku domowego to możesz - tak przynajmniej czytałem kiedyś, nie wiem na ile to prawda.

No to właśnie tak to działa. O to mi chodziło.
 

mateusznowak

Nowy użytkownik
Dołączył
6 Maj 2014
Posty
2
Reakcje/Polubienia
0
Tadek59 napisał:
Witam !
Producent filmu “Obława” postanowił urządzić obławę na internautów, którzy pobrali nielegalnie film z Sieci. Na nogi postawiono niemiecką firmę prawniczą, która wysyła do piratów przedsądowe wezwania do zapłaty ugody. Na celowniku prawników może być aż 100 tys. osób. (...)

Tadek59, jestem autorem tekstu, który bez mojej zgody został zamieszczony w tym wpisie. Proszę o skasowanie go.

Zezwalam na umieszczenie pierwszego akapitu oraz linku do reszty publikacji na łamach Spider's Web, tj.:

Producent filmu “Obława” postanowił urządzić obławę na internautów, którzy pobrali nielegalnie film z Sieci. Na nogi postawiono niemiecką firmę prawniczą, która wysyła do piratów przedsądowe wezwania do zapłaty ugody. Na celowniku prawników może być aż 100 tys. osób.

Czytaj więcej:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

W razie pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam Mateusz Nowak
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam !

Nigdy nie zamieszczam całego tekstu artykułu , ktoś kto ma dostęp do panelu moderacji zrobił to bez mojej wiedzy !

Pozdrawiam
 
A

Anonymous

mateusznowak napisał:
Tadek59, jestem autorem tekstu, który bez mojej zgody został zamieszczony w tym wpisie. Proszę o skasowanie go.
A Ty Mateuszek masz jakąś kaskę z praw autorskich,że jesteś taki przewrażliwiony na własnym punkcie ??
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36142
Reakcje/Polubienia
25267
Miasto
Trololololo
@ mateusznowak
Zezwalam na umieszczenie pierwszego akapitu oraz linku do reszty publikacji na łamach Spider's Web, tj.:
Czy pod każdym artykułem pisanym przez ciebie jest takie info ?? Jeśli nie, nie miej do nikogo pretensji.

@Hornet
A Ty Mateuszek masz jakąś kaskę z praw autorskich,że jesteś taki przewrażliwiony na własnym punkcie ??
Wejścia = kaska Misiu :yhy

Ciao :francuz i na Allaha :papież wrócę wieczorem :hippie
 

tom14

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
185
Reakcje/Polubienia
29
alberto napisał:
Z tego co wiem, to polskie prawo pozwala na ściągnięcie filmu na dysk, usunięcie po 24 godzinach. Natomiast zabrania udostępniania. Więc te wezwania to rodzaj zastraszania i wyłudzania pieniędzy.
Jeśli chodzi o polskie prawo to w nim nie występuje żadne 24godziny na możliwość korzystania z pliku. Jeśli nie pobrałeś filmu z torrentów to nie występują restrykcje pod względem czasu korzystania. Nie do ciebie należy dociekanie czy strona z której pobrałeś film działa legalnie czy też nie.
 
Do góry