Odtwarzacz ZEN X-Fi2 nie może odtwarzać pliki MP4

fresta

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
382
Reakcje/Polubienia
417
ZEN X-Fi2 nie może odtwarzać pliki MP4

Instrukcja podaje. Odtwarzacz Creative Zen X-Fi 2 obsługuje takie formaty odtwarzania wideo:
WMV9 - Windows Media Video 9
MPEG4-SP3,
DivX3 4/5,
XviD3

Na stronie Creative Zen znalazłem taką informację (moje wolne tłumaczenie z ang.):

„Obecnie, ZEN X-Fi2 nie posiada certyfikatu DivX Inc. i mogą być odtwarzane wszystkie pliki DivX 4 i DivX 5. Pliki w formacie XviD są odtwarzane, jeśli są one zakodowane jako standardzie MPEG-4 Simple Profile (SP) lub Advanced Simple Profile (ASP) bez obsługi GMC i QPEL. Inne formaty, na przykład MPEG-1 i MPEG-2, mogą być transkodowane przy użyciu dołączonego oprogramowania, Creative Centrale. Muszą odpowiednie kodeki być zainstalowany fabrycznie.”

Dokonałem konwersji do MPEG-4 Visual (DivX 5) , który to plik wynosi 234 MB, po konwersji powyższego pliku na MPEG-2 wynosi 1,23 GB, tj. ogromny plik.
Co proponujecie, żeby konwertować i odtwarzać pliki o małych rozmiarach, dobrej jakości.
 

fresta

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
382
Reakcje/Polubienia
417
poprawiam tłumaczenie: "Obecnie, ZEN X-Fi2 nie posiada certyfikatu DivX Inc. i nie mogą być odtwarzane wszystkie pliki DivX 4 i DivX 5 ....
 

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
Nie wiem dokladnie , ale na pierwszy rzut oka ten model to mp3 player ... po co Ci wideo ? .. moze ktos wie wiecej

a pliki video zawsze mozna przekonwertowac do formatow , ktore sa obslugiwane przez wyzej wymieniony model ... chociazby do windows media video
 

fresta

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
382
Reakcje/Polubienia
417
Przeczytaj dokładnie moje tłumaczenie, bo chyba nie do końca. Piszesz o kodakach WMV.
Kodeki Windows Media Video są:
Windows Media Video v7 (FourCC: WMV1)
Windows Media Screen v7 (FourCC: MSS1)
Windows Media Video v8 (FourCC: WMV2)
Windows Media Video 9 (FourCC: WMV3)
Windows Media Video 9 Screen (FourCC: MSS2)
Windows Media Video 9 Advanced Profile (FourCC: WVC1)
Windows Media Video 9 Image
Windows Media Video 9.1 Image
Przekonwertowałem na WMV i lipa. Pisze że obsługuje, a wcale nie. Przeczytaj tłumaczenie.

Więc jaki kodak proponujesz.
 

rafalp86

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
916
Reakcje/Polubienia
446
FLAC też odtwarza. Spróbuj prze konwertować filmik do 640x480 i kodek XviD lub DivX jak nie pomoże to do formatu avi. Obsługiwane formaty przez ten model .xvid, .wmv, .divx
 
Do góry