Opis serwisu Rapideo.pl

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
hEsRagk.jpg%20


Rapideo.pl jest serwisem który umożliwia pobieranie z kilkudziesięciu hostingów plików. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy tego typu strona. Sam korzystam z Rapideo niemal od momentu jego powstania. Przez wiele lat Rapideo zwiększało swoja popularność oraz liczbę użytkowników. Kiedyś wiodącym hostingiem plików było Rapidshare, które już nie istnieje. W jego miejsce powstało mnóstwo innych stron zajmujących się hostingiem plików. Żeby użytkownik mógł pobierać pliki z maksymalną szybkością łącza musi wykupić konto premium, a pobierając z różnych stron najlepiej żeby na każdej z nich miał płatne konto. Z pomocą przychodzi Rapideo, gdzie posiadając jedno konto można pobierać z wielu różnych stron, jest to zdecydowanie wygodniejsze i tańsze.

Link do strony:

http://www.rapideo.pl


REJESTRACJA
Kiedyś po założeniu konta można było otrzymać 200MB na przetestowanie usługi. Teraz każdy nowy użytkownik otrzymuje aż 1GB żeby sprawdzić możliwości serwisu. Rejestracji można dokonać na głównej stronie w okienku widocznym poniżej, wystarczy podać login i hasło adres email i hasło. Po rejestracji na podany adres email powinna przyjść wiadomość z linkiem aktywacyjnym do nowo utworzonego konta. Po aktywowaniu do naszego konta powinien zostać przypisany transfer w wysokości 1GB.
aECGBMq.jpg

6oxFxmO.jpg

Warto dodać że tymczasowe emaile nie są akceptowane przez system rejestracyjny.


OBSŁUGA KONTA
Na wstępie wspomniałem, że korzystanie z Rapideo to wygoda. Procedura pobierania plików jest banalnie prosta. Przechodzimy do zakładki Twoje pliki, wklejamy link bądź wiele linków do serwerów obsługiwanych przez Rapideo. Lista jest pokaźna, wszystkie obsługiwane serwery są widoczne na zrzucie ekranu. Po kliknięciu na Wgraj pliki, dodane linki zostaną sprawdzone, jeżeli będą nieaktywne to w takim wypadku dostaniemy stosowny komunikat, jeśli link jest prawidłowy to otrzymamy informacje o tym ile dany plik zajmuje oraz ile transferu zostanie odjęte z konta.
B6B7Zv8.jpg


Teraz w sekcji Lista plików będą widoczne pliki które zostały dodane:
btLhXn8.jpg

Jeżeli pliki mają spory rozmiar to chwileczkę trzeba będzie poczekać aż zostaną one wgrane na serwery Rapideo. Na zdjęciu widać status Inicjalizacja. Po poprawnym wgraniu pliku będą widoczne następujące opcje:
GHPNigg.jpg

Żeby pobrać plik wystarczy kliknąć na jego nazwę bądź na jeden z 6 zielonych przycisków. Można również nacisnąć Lista linków wtedy będziemy mogli skopiować bezpośredni link do pliku i wkleić go do swojego menedżera pobierania, np. może to być bardzo popularny Internet Download Manager.

Na pewno każdy zauważył że są trzy opcje przy wgrywaniu plików na serwery Rapideo.
  • Rapideo INSTANT wybierając tę opcję pliki można pobierać od razu po zakończeniu sprawdzenia linków. Link do pobieranego pliku jest ważny 36 godzin licząc od momentu wrzucenia pliku na konto.
    Ważną kwetią przy Rapideo Instant jest to, że szybkość pobierania pliku jest zależna od hostingu na którym znajduje się pobierany plik.

  • Rapideo Standard po wybraniu tej opcji, następuje dodawane plików na serwery Rapideo. To jest właśnie zasadnicza różnica pomiędzy pobieraniem INSTANT a STANDARD, gdzie w tej pierwszej możemy pobierać natychmiast po sprawdzeniu linków, w standardowej opcji trzeba czekać aż pliki zostaną wgrane na serwery Rapideo. Ile wynosi czas uploadu na serwer ? to zależy przede wszystkim od wielkości pliku oraz od serwera.
  • Oglądaj ta opcja jest dostępna gdy pobieramy jakieś materiały filmowe np. z rozszerzeniem avi. Krótko mówiąc, nie trzeba pobierać filmu a jedynie poczekać aż zostanie on wgrany na serwery Rapideo. Po ukończeniu dodawania, można oglądać film online.


WYSZUKIWARKA
Rapideo posiada bardzo dobrą wyszukiwarkę plików
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


TT2LeUE.jpg

Wystarczy wpisać interesującą nas frazę. Po naciśnięciu przycisku wyszukiwania zostaną również pokazane frazy które ostatnio były wyszukiwane. Można także określić parametry wyszukiwania takie jak: Dokładne wyszukiwanie, Przybliżone wyszukiwanie. Można także zaznaczyć żeby wyszukiwane byłby wyłącznie pliku z hostingu Catshare, gdzie jest wysoka dostępność plików oraz jest to szybki hosting. Dodam, że pliki z tego hostingu przeważnie bardzo szybko są wgrywane na serwery Rapideo.

Wyniki wyszukiwania są prezentowane w tabelce gdzie mamy różne informacje na temat danego pliku:
4rAtfNE.jpg

Przy każdym pliku mamy ikonkę z logiem hostingu na który dany plik się znajduje, oczywiście nazwę, rozmiar oraz informację o tym ile razy plik był pobierany.
Dodatkowo każdy z plików można dodać do koszyka lub kliknąć na opcję Pobierz teraz która spowoduje sprawdzenie czy dany plik może być pobrany. Może się zdarzyć taka sytuacja, że mimo iż plik widnieje na liście wyników wyszukiwania. Jeżeli jednak plik jest dostępny to następuje standardowa procedura weryfikacji i akceptacji linków - czyli będzie można wybrać tryb w jakim plik zostanie dodany do konta.


Ustawienia konta.
EKRTkPx.jpg

Przechodząc do ustawień swojego konta możemy tam zmienić kilka opcji.
  • Po pierwsze możemy zmienić adres email, domyślnie jest ten który został podany podczas rejestracji konta.
  • Oczywiście nie mogło zabraknąć opcji która pozwoli na zmianę hasła do konta. Trzeba wypełnić odpowiednio, obecne hasło, wpisać nowe hasło oraz powtórzyć nowe hasło.
  • Kolejna z opcji to włączenie szyfrowanego połączenia. Jeżeli będziemy chcieli aktywować tę opcję to wystarczy kliknąć na szary minus obok tej opcji która powinna zmienić się na zieloną 'fajeczkę' a następnie kliknąć przycisk Zmień, bez tego ustawienie danej opcji nie zostanie zmienione. (domyślnie pobieranie https jest wyłączone)
  • Rapideo umożliwia nam także zablokowanie możliwości otrzymywania wiadomości z serwisu. Domyślnie opcja ta jest włączona, dzięki czemu na nasz adres email będą przychodzić informacje o różnych promocjach na Rapideo.
  • Kolejna z opcji to włączenie lub wyłączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego. Zmiana tej opcji powoduje wysłanie wiadomości na adres email, wiadomość zawiera link aktywacyjny do zmiany tej opcji.
  • Ostatnia opcja pozwala na wprowadzenie numeru telefonu komórkowego do zabezpieczenia konta.
Jest to procedura bardziej złożona, poniżej informacja o tym jak ustawić numer do powiadomień:
Aby ustawić lub zmienić numer do powiadomień SMS, wyślij wiadomość o treści:
RAPIDEO.XXXXXXX (każdy użytkownik wpisuje inny numer) pod numer 664 079 230 (koszt wysłania jak zwykły SMS krajowy zgodnie z taryfą Twojego operatora)

Otrzymywanie powiadomień jest bezpłatne, a poniżej możesz wybrać jakie zdarzenia będą obejmować. Twój numer telefonu jest bezpieczny i nigdy nie zostanie wykorzystany do innych celów niż wysyłanie wybranych powiadomień. W każdej chwili możesz zrezygnować z ich otrzymywania. Usługa powiadomień SMS działa tylko u polskich operatorów komórkowych. Numer do powiadomień zostanie zaktualizowany w ciągu 3 minut od wysłania SMS-a.


Doładuj transfer.
7Iq8fhf.jpg

Żeby móc pobierać poprzez Rapideo trzeba mieć wykupiony transfer, możemy tego dokonac w zakładce Dodaj transfer.

U samej góry widzimy ile % obecnie dostajemy do każdego doładowania. Maksymalnie możemy otrzymać az 25% bonusu
do doładowania.
NvzvDtc.jpg


W Rapideo są dwa rodzaje doładowań:

  • Doładowania Premium - wybieramy na ile dni chcemy wykupić konto premium. Do wyboru mamy 30, 60, 180 i 360 dniowe konta premium. Im dłuższe konto tym mniejsza cena za 1GB. Klikając na interesujcy nas pakiet pokazuje się cena oraz cena w przeliczeniu na 1GB. Wybierając doładowanie premium dostajemy 20 GB transferu na dobę. Niewykorzystany transfer przechodzi na następna dobę, maksymalna kumulacja to 25 GB. Rapideo zapewnia również kilka sposobów płatności.
    7W0HkBA.jpg


  • Doładowania transferu - taki transfer nigdy nie wygaśnie, możemy go zużyć w dowolnym momencie. Jest to preferowane prze zemnie doładowanie. Jednak cena za 1GB w porównania do czasowego konta premium jest większa, no ale nie musimy się martwić, że niewykorzystany transfer przepadnie, coś za coś :)

    Transfer można zakupić poprzez wysłanie SMS lub poprzez przelew bankowy, Oczywiście drugi sposób jest bardziej opłacalny. Klikając na ilość transferu wyświetla się cena oraz przeliczenie na 1GB.
    sk3C0iY.jpg


DOŁADUJ KODEM
vQCRVGQ.jpg

W przypadku posiadania kodu np. wygranego w konkursie lub pochodzącego z czasopisma Komputer Świat czy też otrzymanego smsem aktywujemy go właśnie w tym miejscu.


HISTORIA KONTA
aTV1mYQ.jpg

W tym miejscu możemy przejrzeć historię doładowań naszego konta oraz jakie pliki pobieraliśmy. W przypadku historii plików mamy informacje o rozmiarze pliku, ilu transferu zostało odjęte z naszego konta po dodaniu pliku. Ktoś może powiedzieć po co ta druga informacja ? Przecież zawsze będzie to tyle samo ile zajmuje plik. Otóż nie! Od godzin nocnych aż do 10 rano, za każdy dodany link w tych godzinach jest pobierana zaledwie połowa transferu, warto o tym pamiętać.


POLECAJ RAPIDEO
MYc8UGp.jpg

Spodobało Ci się Rapideo ? Polecaj Rapideo swoim znajomym i zyskaj transfer!


NOTES
Ni7engt.jpg


W notesie mozemy zapisać np. linki do plików które mamy w planie pobrać. Po wpisaniu jakiejś notatki klikamy na przycisk Zapis, inaczej dopisane informacje nie zostaną zapisane w naszym notesie.


ZARABIAJ Z RAPIDEO
VULKJD1.jpg

Informacja dla ewentualnych zainteresowanych.


POMOC
o32VNEK.jpg


Jeżeli mamy jakieś pytania, czy uwagi odnośnie funkcjonowania serwisu możemy skorzystać z pomocy. Mogę potwierdzić, że support działa bardzo sprawnie, gdyż korzystałem juz kilka razy i zawsze mój problem został rozwiązany w dość krótkim czasie. Wszelkie wasze zgłoszenia będą widoczne na stronie pomoc. W tej sekcji możemy również napisać swoją opinię o serwisie Rapideo.

Przy okazji również podaję odnośnik gdzie może poczytać opinie użytkowników:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!




WTYCZKI
5x6Eg5v.jpg


Rapideo posiada wtyczki do popularnych przeglądarek. Za pomocą wtyczek możemy szybko i wygodnie korzystać z Rapideo. Każda wtyczka jest dokładnie opisana na stronie więc podaję tylko link gdzie można znaleźć owe wtyczki
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35825
Reakcje/Polubienia
24871
Miasto
Trololololo
Dzięki za opis :dziękuję , kiedyś korzystałem z rapideo, pamiętam że stabilny był, transfer też bardzo dobry i pewnie dalej bym korzystał z tego serwisu gdybym coś grubszego pobierał. :hippie
 

hocik

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
416
Reakcje/Polubienia
461
Miasto
szczecin
Przyznam, że o zarabianiu podejrzewałem, :dziwak ale o notesie i wtyczkach nie wiedziałem, dzięki. :dziękuję , :piwko
 

scypion

Nowy użytkownik
Dołączył
14 Grudnia 2015
Posty
5
Reakcje/Polubienia
6
jeśli chodzi o wtyczki to mam jedno pytanie:
korzystałem z firefox i miałem zainstalowaną do niego wtyczkę rapideo. W tym czasie tworzyłem także stronkę w joomla na lokalnym serwerze. Dlaczego wtyczka do każdej tworzonej strony dopisywała niewidoczny swój link rapideo? Czy błąd został poprawiony? Tworzę strony internetowe ale to nie znaczy że każda ma mieć w kodzie ukryty dopisek rapideo. Po tym zdarzeniu całkowicie usunąłem wtyczke rapideo.
Jeżeli ktoś korzysta to niech przetestuje i powie czy problem nadal występuje.
 

9jkxcDU533

Wygadany
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
96
Reakcje/Polubienia
4
Tak w temacie mam pytanie do tych co zakupili prenumeratę KŚ na 2017 z opcją Rapideo na 90 dni czy otrzymaliście kod bonusowy bo ja nie otrzymałem i to pomimo trzykrotnego złożenia reklamacji (zero odpowiedzi).
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Podobne tematy:

Do góry