Witamy na PZD!

Welcome to PZD!

Register Zaloguj

Osobliwości : filmy, zdjęcia, teksty - reinkarnacja

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
25706
Polubienia
4587
 

Lucca

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
1049
Polubienia
555
Malują śnieg na biało, żeby ukryć brud
Kiedy musisz malować śnieg tylko po to, żeby ukryć skutki zanieczyszczenia powietrza, to masz poważny problem. Władze małego miasta Myski w Rosji postanowiły "upiększyć" śnieg w mieście białą farbą, aby zakryć czarny pył z pobliskich kopalni.

Czy powstanie nowe pojęcie "rosyjskiego śniegu"? /YouTube

Rosyjskie media kilka dni zaczęły rozpisywać się o dziwnym śniegu w miasteczku Myski, w obwodzie kemerowskim po tym, jak jeden z mieszkańców zamieścił w serwisie YouTube film pokazujący, "biały" puch pokryty jest farbą.

W sieci pojawiły się kolejne materiały dokumentujące to, jak dłonie mieszkańców są brudne od białej mazi po dotknięciu śniegu. Podejrzewają, że lepka substancja to po prostu farba zmieszana z wodą. Rodzice dzieci bawiących się na ślizgawce postawionej przez miasto donoszą, iż ich pociechy wracają do domu wyglądając jak Indianie z malunkami bojowymi na twarzach.

Wygląda na to, że jak na razie władze pomalowały śnieg tylko na rzeczonej ślizgawce dla dzieci i w jej okolicach. Została ona wybudowana specjalnie na zlecenie miasta i najwyraźniej robotnicy odpowiedzialni za budowę nie mogli nigdzie znaleźć czystego śniegu. Aby uzyskać efekt bieli pomalowali farbą przemysłową cały obiekt wraz z zanieczyszczonym puchem.

Problem z zanieczyszczeniem w mieście Myski jest wszystkim znany. Lokalny kamieniołom powoduje potężne zanieczyszczenie powietrza i cała miejscowość pokryta jest ciemnym, obrzydliwym pyłem. W każdym innym miejscu, poza sławną już w całym kraju ślizgawką, śnieg ma kolor szary lub nawet czarny.

Kiedy sprawa wyciekła i pojawiła się w mediach, burmistrz miasta Dmitrij Iwanow nie miał wyboru. Przeprosił mieszkańców i zrzucił winę na pracowników Biura Organizacji i Modernizacji Miasta za ich "kreatywne" rozwiązanie.
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć