Sprzęt Pamięć ram DDR4

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Witam przymierzam się do rozbudowania pamięci w kompie .Obecnie mam 2x4gb Kingston HyperX, DDR4, 4 GB,2133MHz, CL14 (HX421C14FB/4) planuje dokupić jeszcze 2x4 tylko jest mały problem ,bo tych pamięci już nie ma za bardzo i musze wybrać coś innego jak narazie przyglądam się HyperX Fury, DDR4, 8 GB,2400MHz, CL15 (HX424C15FBK2/8).Poleci ktoś coś ciekawego do najlepiej 300zł ?Płyta na której to bedzie działać to B150M Mortar .
 

rafalp86

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
916
Reakcje/Polubienia
446
Najlepiej szukać pamięci o takich samych zegarach. Bo co z tego jak wybierzesz z większym zegarem (Mhz) jak i tak tak będą działać na 2133 Mhz. Co do marki, sam nie wiem w sumie większość tworzy niezłe pamięci. A co do awaryjności zależy jak się trafi.

Chyba akurat masz takie same, tylko tu jedna sztuka ale x2 zmieścisz się w 300 zł
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:
  • Lubię to
Reactions: yyy

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Niestety mają tylko jedną sztuke ,ale ogólnie .Owocowy sklep też ma jedną i z dwiema dostawami się to nie opłaca. Dlatego myśle o szybszych bo są 2x4 za 250zł.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55907
Niestety mają tylko jedną sztuke
Mi pokazuje co innego:

vMCYRA9g.png
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Dodać można i to nawet pare ,ale ich nie mają.Mają tylko jedną w jakimś tam sklepie z rozwijanej listy (dostępność w salonach).Dzwoniłem.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.Wybór padł na kingstony 2400 zdecydowała w sumie cena 230 za 8 gb.
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Dobra mam problem z tymi pamięciami. Jak montuje 2x2133 jest ok,jak montuje 2x2400 jest ok,montuje 2z2400+2133 jest ok ,2x2133 +2400ok.Jak dodam 4 pamięć to komp nie wstaje. Macie jakiś pomysł?
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
- zaktualizuj bios do najnowszej wersji
-czy dobrze parujesz do dual-channel?
-jaki sygnał daje płyta główna gdy komp nie wstaje?
- albo slot albo któraś z kości uwalona
 
  • Lubię to
Reactions: yyy

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
- zaktualizuj bios do najnowszej wersji
-czy dobrze parujesz do dual-channel?
-jaki sygnał daje płyta główna gdy komp nie wstaje?
- albo slot albo któraś z kości uwalona
-biosu w sumie nie ruszałem bo z osobna działają
-Przerobilem już chyba wszyskie możliwe konfiguracje
-Płyta nie daje żadnego sygnału ,bo nawet nie wiem czy ma taką funkcje jeszcze. Tylko led od ramu świeci.
-Kości po dwie działają w kazdym slocie i memtest przechodzą bez problemu
Wrocmy do podstaw... jaka masz plyte glowna?
Jak pisałem w pierwszym poście MSI B150M Mortar.
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
-biosu w sumie nie ruszałem bo z osobna działają
-Przerobilem już chyba wszyskie możliwe konfiguracje
-Płyta nie daje żadnego sygnału ,bo nawet nie wiem czy ma taką funkcje jeszcze. Tylko led od ramu świeci.
-Kości po dwie działają w kazdym slocie i memtest przechodzą bez problemu

Skoro nie chcesz aktualizować biosu, nie wiesz jaki komunikat błędu daje płyta i Cię to nie obchodzi oraz masz pewność, że sloty są sprawne to po co zawracasz gitarę na forum.
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Przecież nie napisałem ,że nie zaktualizuje tylko ,że tego jeszcze nie ruszałem.Jak masz problem z czytaniem ,ze zrozumieniem i do tego od razu wyskakujesz z fochem to lepiej już nie pomagaj.
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Przecież nie napisałem ,że nie zaktualizuje tylko ,że tego jeszcze nie ruszałem.Jak masz problem z czytaniem ,ze zrozumieniem i do tego od razu wyskakujesz z fochem to lepiej już nie pomagaj.

"biosu w sumie nie ruszałem bo z osobna działają" uzasadniłeś, że działają więc bios w porządku, w którym miejscu użyłeś słowa jeszcze?
Jak chcesz, nie muszę Ci pomagać.
 
Do góry