Plecak, który generuje energię elektryczną za pomocą ruchu

Lucca

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
13 Grudnia 2012
Posty
1104
Reakcje/Polubienia
929
Miasto
Kraków
A backpack that generates electricity using side-to-side movement from walking


A posterior view of the energy harvesting backpack worn by a subject.

Para naukowców z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Materiałowej oraz Laboratoriów Genetycznych na Uniwersytecie Queen's zaprojektowała plecak, który wykorzystuje energię ruchu osoby chodzącej z boku na bok. W swoim artykule opublikowanym w Royal Society Open Science Jean-Paul Martin i Qingguo Li opisują swój projekt i sposoby, w jakie uważają, że można go wykorzystać.

Biomechaniczne urządzenia do pozyskiwania
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
to urządzenia, które są dołączane lub przenoszone przez ludzi i wytwarzają energię elektryczną poprzez zbieranie energii z ruchów. Niektóre przykłady obejmują urządzenia przymocowane do butów lub nawet koszulę. Jednakże takie urządzenia nie były dotychczas w stanie wyprodukować wystarczającej ilości energii elektrycznej, aby były użyteczne. W tym nowym wysiłku naukowcy starali się stworzyć kombajn, który może wyprodukować wystarczającą ilość energii elektrycznej do zasilania małego urządzenia. Efektem ich wysiłków jest
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
który wychwytuje energię z ciała kołyszącego się z boku na bok, co dzieje się, gdy człowiek idzie.
Urządzenie składa się z
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
przymocowanego do górnej części wahadła, które huśta się tam i z powrotem, gdy człowiek idzie - ciężar nadaje mu większy rozpęd. Dolny koniec wahadła przechodzi w sprężyny po obu stronach urządzenia, które są połączone z modułem gromadzenia energii. Urządzenie jest zamknięte w ramce, którą można umieścić w plecaku. Naukowcy zbudowali urządzenia o różnych rozmiarach, aby umożliwić generowanie różnych ilości energii elektrycznej. Generowanie większej ilości energii elektrycznej wymagało zwiększenia ciężaru górnej części wahadła. Zgłaszają, że kiedy urządzenie zostało wyposażone w wagę 20 funtów, było w stanie wygenerować wystarczającą ilość energii elektrycznej do zasilania sygnalizatora awaryjnego lub słuchawki GPS. Zauważają, że waga urządzenia i plecaka dodaje kolejne 11 funtów. Dodanie 35 kilogramów wagi pozwoliło urządzeniu wygenerować wystarczającą ilość energii do zasilania smartfona.
Naukowcy sugerują, że ich urządzenia mogą być używane przez ludzi, którzy pracują lub mieszkają w
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, takich jak naukowcy czy odkrywcy. Zaletą ich konstrukcji jest twierdzenie, że użytkownik nie musi angażować się w żadną inną działalność w celu wytwarzania
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, taką jak rozruch korby. Uwaga również, że planują kontynuować prace nad projektem w celu zmniejszenia masy bez utraty wytwarzania energii.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
7997
Reakcje/Polubienia
20153
Niech się tylko chińczyki o tym dowiedzą :kwiczy2

A tak na poważnie. Jeśli uda im się zbić wagę do 3 kg, to będzie można mówić o przełomie. Obecnie, mało kto się tym zainteresuje.
 
Do góry