Podejrzana strona Aviry

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Witam! Ostanio korzystając z wyszukiwarki Bing, jako pierwszy link do Aviry ukazało mi się coś takiego:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Gdy spróbowałem ściągnąć program odesłało mnie do stronki z formularzem. Wszystkie linki na stronie odsyłają do software-hq.net, zakwalifikowanej jako niebezpieczną według WOT. Sprawdzałem link na VT, ale nie wykryło nic podejrzanego.

Na stronie na dole widnieje również:

"Avira is a registered trademark of Avira GmbH Inc ., which is not affiliated with Avira.Antivir-2011.com. Avira.Antivir-2011.com is neither a franchisee nor part of the authorized sales force of Avira GmbH Inc. Avira.Antivir-2011.com merely provides a link to Avira GmbH, Inc’s software program.

Privacy Policy | Terms of Use | Definition of Avira"


Jeśli fałszywy alarm to wybaczcie, ale podejrzanie to wygląda. Jeśli zły dział, również przepraszam

Pozdrawiam Wszystkich

EDIT: oryginalna instalka do najnowszej wersji ma 50 mb, ta ze stronki 42,5.
 

LanceNDZ

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
110
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Katowice
jeśli coś pobierać to tylko z oficjalnej strony
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, mogę się mylić ale stronka która podałeś już z daleka śmierdzi mi jakimś fraudtool-em czy innym fake av, stronkę może każdy sobie zrobić i umieścić na niej co mu się podoba
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35947
Reakcje/Polubienia
25040
Miasto
Trololololo
Kiedyś na oficjalnym blogu aviry czy czymś podobnym opisywali właśnie takie lewe stronki, niektóre to były dosłownie kopią prawdziwej strony Aviry .Takie fake stronki będą powstawały bo z fake antywirusów są ogromne pieniądze. :D
 

LanceNDZ

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
110
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Katowice
dobrym przykładem jest tu Vir'O'Fire program udający Threatfire, żądający wysyłania sms-ów za kilkadziesiąt złociszy ich strona była kopią oryginalnej strony PC Tool-sa niektórych zmylił tak bardzo że nawet w jakimś forum jak robili ankietę jakiego av używasz to do wyboru był właśnie Vir'O'Fire

virofire.jpg


threatfire_com.jpg
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Co ciekawe na tę fake stronkę Aviry natknąłem się jakiś miesiąc temu, jak próbowałem pobrać antywirusa dla taty. Wyskoczyła jako pierwsza w Bing. Teraz z ciekawości sprawdziłem i pierwszym linkiem jest oficjalna strona Aviry, ale ta fałszywa nadal widnieje na pierwszej stronie wyszukiwarki. Na Google w ogóle się z nią nie zetknąłem. Niebezpieczeństwo tkwi w tym, że jak ktoś używa alternatywnej do Google wyszukiwarki, może natknąć się na coś takiego. Jeśli jest zielony w kwestii antywirusów, może sobie narobić niemałych szkód.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35947
Reakcje/Polubienia
25040
Miasto
Trololololo
dobrym przykładem jest tu Vir'O'Fire program udający Threatfire, żądający wysyłania sms-ów za kilkadziesiąt złociszy ich strona była kopią oryginalnej strony PC Tool-sa niektórych zmylił tak bardzo że nawet w jakimś forum jak robili ankietę jakiego av używasz to do wyboru był właśnie Vir'O'Fire

Faktycznie była taka ankieta :D
 

LanceNDZ

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
110
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Katowice
Odpowiedź Aviry (zgłosiłem im wczoraj ten link):

Dear customer,

thank you for your email.

The link you have sent is not our website. We think that it's
a fake site, so we blacklistet this website.

For further questions please contact us.
We are here to help you!
--
Freundliche Gruesse/Best regards
Avira GmbH

Doria Ferenec, Consumer Services, Avira GmbH
 
Do góry