Pojemność Akumulatora prośba o wytłumaczenie

Śnieżynka

Wygadany
Dołączył
4 Listopad 2012
Posty
88
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Polska
Może mi ktoś z was wytłumaczyć czego dowiadujemy się kiedy przy jakimś produkcje jest podana pojemność akumulatora na przykład jest podana pojemność 2600mAh tak jak na przykład na tej aukcji:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

I o czym to informuje? Pytanie może jest głupie, ale bardzo mi zależy aby poznać odpowiedź
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Abstrahując od wyjaśnień fizycznych, czy elektrycznych obrazowo... wyobraź sobie że masz dwie butelki Pepsi - jedną 1litr i drugą 2litry. Rzecz jasna 2litry zaspokoją większe pragnienie niż jeden litr. Sprawa ma się identycznie z pojemnością akumulatora, którą podaje się w jednostkach [amperogodzina]. I o ile mnie pamięć nie myli 2600mAh oznacza, że jeśli podłączysz jakiekolwiek urządzenie, które ma pobór mocy 2600mA, to po 1godzinie wyczerpiesz akumulator :)
Od drugiej strony - jeśli masz ładowarkę, która podaje prąd 260mA, to dzieląc 2600/260 otrzymasz ilość godzin, (10) po których akumulator będzie (teoretycznie!) w 100% naładowany.
Nie trudno się domyślić, że im większa pojemność tym większe korzyści, ale tym samym wydłuża się czas ładowania takiego aku. Mam nadzieję, że choć trochę Ci się rozjaśniło. Ktoś bardziej obeznany w tej materii może dodać więcej, tudzież mnie poprawić :)
 

jawdar

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
217
Reakcje/Polubienia
21
Na chłopski rozum - IM MASZ WIĘKSZĄ POJEMNOŚC TYM LEPIEJ I AKUMULATOR CI DŁUŻEJ BĘDZIE SŁUŻYŁ tzn.wolniej się będzie rozładwywał i wiele dłużej urządzenie będzie pracowac bez doładowania.IM MNIEJSZA POJEMNOŚC TYM CZĘŚCIEJ GO TRZEBA ŁADOWAC. np. masz kamerę to na akumulatorze o poj. np 1000ah nagrasz przykladowo 30 min filmu a na akumulatorze 2600 nagrasz np.150 min filmu bez doładowywania.
Pozdrawiam
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10005
Reakcje/Polubienia
10640
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Informuje Cię to o tym, że dany akumulator ma pojemność 2600 miliamperogodzin. Czyli jeśli urządzenie będzie pobierało 2600 miliamperów to wystarczy tego na godzinę. Jeśli np. dane urządzenie pobiera 10mA to taki akumulator wystarczy Ci na 260 godzin. Mając dane ile pobiera prądu (telefon czy coś innego co będzie zasilane przez taki akumulator) oraz pojemność możesz obliczyć czas pracy. Oczywiście w przybliżeniu bo nie jest powiedziane, że wartość podana na akumulatorze jest taka jaka jest w rzeczywistości.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Jak na powerbank 2600mAh to trochę mało, poszukaj czegoś większego i byleby nie było Chińskie bo oni wartości akumulatorów obliczają według swoich miar i wychodzą wtedy kosmiczne wartości, które tylko ładnie wyglądają na obudowach a które nijak mają się do stanu faktycznego....i tak z 2600mAh może zrobić się 1500mAh
 

Śnieżynka

Wygadany
Dołączył
4 Listopad 2012
Posty
88
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Polska
Już mi się trochę rozjaśniło dzięki waszym postom, dziękuję wam za to później przyznam wszystkim pochwały

remool napisał:
Jak na powerbank 2600mAh to trochę mało, poszukaj czegoś większego i byleby nie było Chińskie bo oni wartości akumulatorów obliczają według swoich miar i wychodzą wtedy kosmiczne wartości, które tylko ładnie wyglądają na obudowach a które nijak mają się do stanu faktycznego....i tak z 2600mAh może zrobić się 1500mAh

Też tal właśnie pomyślałam ale podałam to tylko jako przykład
 
Do góry