Pomoc w wyborze podzespołów komputera

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
Witam!
Chciałbym kupić komputer stacjonarny lub złożyć go z podzespołów. Ma on służyć przede wszystkim do gier dla moich dzieci oraz oczywiście normalnego zastosowania (Internet, filmy, praca biurowa).
Cena zestawu bez monitora to ok. 4000 zł.
Proszę o propozycje podzespołów oraz ewentualnie o podpowiedź, gdzie najlepiej go kupić?
Z góry dziękuję za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
12825
Reakcje/Polubienia
43171
Masz tutaj podane zestawy, warto przejrzeć tą stronkę przed wyborem zakupu komputera PC
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Ale to co podał al jak najbardziej dobry będzie zestaw!!
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
Dziękuję koledzy. Super propozycje.
Proszę jeszcze pomóc w wyborze odpowiedniego monitora do tego zestawu 24-27" w cenie do ok.1000 zł.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Ja bym Ci polecił LG 27MP68HM-P

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


chyba głównie ze względu na matrycę IPS jak wolisz matrycę TN to może jakiś AOC albo iiyama.
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
Też raczej myślę o IPS-ie. Jednak czy w 27" obraz jest OK? Do tej pory miałem 21". Myślałem też o 24 " IPS z 144Hz...
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Też raczej myślę o IPS-ie. Jednak czy w 27" obraz jest OK? Do tej pory miałem 21". Myślałem też o 24 " IPS z 144Hz...

Nie wiem czy znajdziesz IPS z 144 Hz. To jest tak, że jeżeli bardziej zależy Ci na płynności to szybszymi matrycami są TN i wtedy 144Hz ok ale jeśli szukasz IPS i dzięki temu lepszego jakościowo obrazu to 60Hz.

Ja Ci powiem, że ja mam taki monitor.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


IPS, 60Hz. Używam go do gier ale ja bardziej grywam w mniej dynamiczne gry więc nie potrzebuję super płynności, która moim zdaniem i tak jest dostrzegalna przez naprawdę wprawne oko i nie ma aż takiego znaczenia. Od czasu do czasu z nudów zagram w jakiegoś FPSa i nie narzekam na te 60Hz.
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
Masz rację chyba zdecyduję się jednak na IPS...Poza tym głównie będę oglądał na nim filmy, Internet, dzieci oczywiście w gry... Tylko, czy brać 24" czy pójść w 27"? Czy przeskok dotyczy tylko wielkości matrycy i ceny oczywiście. Czy też wpływa on na jakość obrazu?Fotel znajduje się 1 m od monitora?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Masz rację chyba zdecyduję się jednak na IPS...Poza tym głównie będę oglądał na nim filmy, Internet, dzieci oczywiście w gry... Tylko, czy brać 24" czy pójść w 27"? Czy przeskok dotyczy tylko wielkości matrycy i ceny oczywiście. Czy też wpływa on na jakość obrazu?Fotel znajduje się 1 m od monitora?

Ja osobiście jak wybierałem monitor to poszedłem do sklepu i na własne oczy sprawdziłem czy lepiej mi pasuje 24 czy 27. Wiadomo, że jak monitor ma mniejszą rozdzielczość to lepsza mniejsza przekątna. Wybierz sobie jakiś monitor, który chciałbyś kupić i później idź do sklepu poproś żeby ktoś Ci pokazał monitory o tych parametrach (a najlepiej jak będzie ten co wybrałeś) i sprawdź oba 24 i 27. Wybierz ten, który bardziej będzie Ci pasował kierując się rozmiarem obrazu.
Jeśli tak jak piszesz, że masz 1 metr od monitora i że będzie do przeglądania sieci, filmów i dla dzieci do gier to stawiam, że wybierzesz 24 bo 27 to do większych przestrzeni ale lepiej jak sam to sprawdzisz i zdecydujesz
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Do góry