Poprawa wydajności SSD

bene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Grudnia 2015
Posty
2146
Reakcje/Polubienia
2608
Nie wierzę w żadne ulepszacze ... kiedyś tu był temat z jakimś softem do tego celu (myślę, że się nie mylę co do miejsca) i nie było żadnego efektu .. SSD sam w sobie jest szybki a jeśli zależy nam na szybkości to należy "uporządkować" wszelkie działania w tle :hi
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
@bene to nie chodzi o jakieś "ulepszacze". Już choćby właściwe podpięcie takiego dysku SSD ma duuuże znaczenie..,.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55907
Nie wierzę w żadne ulepszacze ... kiedyś tu był temat z jakimś softem do tego celu (myślę, że się nie mylę co do miejsca) i nie było żadnego efektu .. SSD sam w sobie jest szybki a jeśli zależy nam na szybkości to należy "uporządkować" wszelkie działania w tle :hi
Bez obrazy, a zadałeś sobie trud przeczytania tego poradnika? Bo ja tak i nie ma tam nic na temat jakiś ulepszaczy. Natomiast znamienne są tam dwa zdania:
Most will never see the benefits of their work as that blazing fast SSD becomes the norm until you once again find yourself chained to a hard drive based PC of course.

These benchmarks, for the most part, provide for the highest possible SSD performance, although they would have little to no noticeable difference on typical use.

Sam poradnik jest dość skromny, ale dobry dla mniej wtajemniczonych użytkowników. Ci którzy zainteresują się tematem z pewnością znajdą inne artykuły na poszerzenie wiedzy :)
 
Ostatnia edycja:

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
w rzeczy samej .. przepraszam .. masz rację bo jak bym podpiął pod odkurzacz to byłby żaden efekt ... :hi
@bene chyba jednak nic z tego co podano nie czytałeś - przepraszam Ciebie za to co teraz napiszę i zacytuję - przeczytaj zatem chociaż to:

Bez obrazy, a zadałeś sobie trud przeczytania tego poradnika? Bo ja tak i nie ma tam nic na temat jakiś ulepszaczy. Natomiast znamienne są tam dwa zdania:
Most will never see the benefits of their work as that blazing fast SSD becomes the norm until you once again find yourself chained to a hard drive based PC of course.

These benchmarks, for the most part, provide for the highest possible SSD performance, although they would have little to no noticeable difference on typical use.

Sam poradnik jest dość skromny, ale dobry dla mniej wtajemniczonych użytkowników. Ci którzy zainteresują się tematem z pewnością znajdą inne artykuły na poszerzenie wiedzy :)

Ja, tak na marginesie, mam podpiete w laptopie wewnetrznie dwa SSD jednoczesnie. Oba od tego samego producenta (SanDisk), oba z tej samej generacji, ale jeden na PCIe a drugi po SATA 6.0.
Roznica w szybkosci dzialania jest niemal niezauwazalna w codziennej pracy, ale w wymagajacych aplikacjach (np. analiza, oczyt i praca z plikami 200-400GB) juz da sie zaobserwowac.
:gwizdek
 

bene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Grudnia 2015
Posty
2146
Reakcje/Polubienia
2608
.../ i już Was lubię i nawet te wasze marginesy i nic po za tym :piwko
 
Do góry