Prośba w wyborze oferty operatora sieci komórkowej

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Proszę was o pomoc w wyborze taryfy abonamentowej lub oferty na kartę.
Kilka szczegółów :
- oferta bez telefonu
- miesięcznie około 150 - 200 min do różnych sieci
- około 50 sms miesięcznie do różnych sieci
- oferta musi być na osobę prywatną bez zmiany aktualnego numeru
Proszę o konkretne porady a nie odsyłanie mnie do zapoznania się z szeroką ofertą operatorów.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1086
Reakcje/Polubienia
43
njumobile - 29 zł rozmowy do wszystkich bez ograniczeń, 9 zł SMS do wszytkich bez ograniczeń. Jeśli bedziesz miał miesiąc w którym wygadasz niej to abonamet będzie mniejszy ale minimum to 9 zł. Bezterminowo - wypowiadasz z miesiącznym okresem wypowiedzenia.

Wersj ana karty 19 gr rozmowa, SMS 9 gr, MMS 19 gr
doładowanie beztreminowe czyli dopóki masz minuty na koncie to rozmawiasz.
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Do jakiej kwoty miesięczny wydatek na ten cel będzie przeznaczony?
 

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Do tej pory żona w playu za 250 min wymienne na smsy płaciła prawie 16zł.
Taryfa była na firmę ale zlikwidowaliśmy działalność.
Suma z jaką chciałaby się rozstawać miesięcznie za podobną ofertę to kwota do 25zł
Czy dam radę znaleźć wymaganą ofertę?
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1086
Reakcje/Polubienia
43
Być może coś znajdziesz - poleciłem njumobile mimo że abonament z SMSami wyniesie 38 zł.
W skali roku analizując przykłąd mojej żony (nie wykupiła sms bo prawie nie pisze) są miesiące że płaci 29 zł ale są miesiące że płaci np. 12 zł - wszytko ma bez ograniczeń więc średnia z roku wyjdzie nawet poniżej 25 zł za miesiąc.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1086
Reakcje/Polubienia
43
vojager - ale w tej ofercie zawsze płacisz 29 zł a w njumobile możesz nawet mniej jeśli masz miesiąc mniej rozmowny.
 

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Zadzwoniłem do playa do biura utrzymania klienta, ich oferty:

1 oferta
-umowa na 15 msc
-abonament 19,99 brutto
- 200 min do wszystkich sieci, do playa bez limitu
- nielimitowane smsy i mmsy do wszystkich.

2 oferta
umowa 12msc
-31zł brutto
-nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich.

Biorąc pod uwagę potrzeby żony uważam że 1 oferta będzie dla niej bardziej korzystna.
W dalszym ciągu czekam na wasze sugestie ale jeżeli uważacie że oferta jest ok to biorę ją.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Nie wiem w jakiej sieci jesteś obecnie ale zazwyczaj operatorzy dla swoich klientów mają specjalne oferty. Zanim się gdzieś przeniesiesz, sprawdź to i rozważ taką możliwość.
Również w przypadku klienta który ma telefon na firmę, oferta jest korzystniejsza od tej dla osoby prywatnej. Tego że zlikwidowałeś działalność nie musisz im mówić przy przedłużaniu umowy.

Co do wyboru Play, to weź pod uwagę problemy z zasięgiem nawet w miastach. Pod tym względem chyba w T-Mobile jest najlepiej. Nie jeżdżę po całej Polsce zbyt często, więc może to być tylko moja subiektywna ocena.
 

tom14

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
185
Reakcje/Polubienia
29
Oferta w Nju do komurkowych po aktywacji kodem za 6zł przez 62 dni płacisz tylko złotówkę dziennie. Tu masz ofertę

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
Powiem tyle tylko ,żaden abonament - tylko karta , taka oferta jest racjonalna teraz i atrakcyjna np play
 

facecik

Wygadany
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
96
Reakcje/Polubienia
0
graf napisał:
Co do wyboru Play, to weź pod uwagę problemy z zasięgiem nawet w miastach. Pod tym względem chyba w T-Mobile jest najlepiej. Nie jeżdżę po całej Polsce zbyt często, więc może to być tylko moja subiektywna ocena.

Jakie problemy z zasięgiem ?
Play działa na swoich nadajnikach, a także na Plusa oraz Orange.
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
facecik napisał:
Jakie problemy z zasięgiem ?
Play działa na swoich nadajnikach, a także na Plusa oraz Orange.

Aha... I w moim przypadku zrywa w mieście niemiłosiernie połączenia mimo tego, że pokazuje kilka kresek. Tak samo jest z internetem na kartę. Kupiłem jakiś czas temu żeby móc korzystać w razie "w" i nie dało się. Leży w szufladzie a pieniądze chyba już przepadły (kilkadziesiąt złotych).
To nie tylko u mnie taki problem występuje.
Co do tego że Play oprócz swoich nadajników korzysta z Plusa i Orange, i że niby ma to być super... Takie połączenia z góry są skazane na gorszą jakość, bo dany operator w pierwszej kolejności będzie dbał o swoich klientów, a dopiero potem Play i cała reszta (operatorzy MVNO).

Ciekawostka z Lublina, który dla Play jest zagranicą.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

wcpicker,
przed podjęciem decyzji sprawdź sobie umiejscowienie nadajników przynajmniej w tych miejscach, gdzie korzystasz najczęściej z telefonu lub planujesz korzystać.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jakimś tam pomysłem jest też kupienie startera za 5 zł i przetestowanie w ten sposób połączeń w danej sieci.

Jeżeli jesteś w T-Mobile lub Orange, to oni razem coś tam działali/działają przy modernizacji sieci. Plus ma swoje nadajniki i chyba po dzień dzisiejszy nie jest zdany na łaskę drugiego operatora. Niektórzy twierdzą, że to oni mają (wciąż) najlepszą jakość połączeń mimo mniejszej od "spółki" T-Mobile/Orange ilości nadajników i dlatego jest partnerem strategicznym dla operatorów MVNO.
Jeżeli chodzi o moje osobiste zdanie na temat Plusa, to kiedyś miałem u nich telefon i z zasięgiem było bardzo OK. Po skończeniu umowy odszedłem ze względu na ciekawsze oferty u konkurencji. Taki też obraz w temacie ofert (może zupełnie niesłuszny) mam po dzień dzisiejszy. Patrząc na ilość nadajników u mnie, powinienem się przenieść właśnie do nich. Jak jest w praktyce tego zupełnie nie wiem. Znam T-Mobile, Orange i Play (nie licząc kilku MVNO).
 

fiodor99

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
870
Reakcje/Polubienia
86
Miasto
25° 47' N 80° 13' W
facecik napisał:
graf napisał:
Co do wyboru Play, to weź pod uwagę problemy z zasięgiem nawet w miastach. Pod tym względem chyba w T-Mobile jest najlepiej. Nie jeżdżę po całej Polsce zbyt często, więc może to być tylko moja subiektywna ocena.

Jakie problemy z zasięgiem ?
Play działa na swoich nadajnikach, a także na Plusa oraz Orange.

Obecnie Play działa na swoich i podpisał umowę na współpracę z T-mobile. Również miałem problem z jakością połączeń ale obecnie przestawiłem na t-mobile i jest w porządku. Oczywiście jest możliwość ustawienia orange i plus ale t-mobile bije ich na głowę jeśli chodzi o stabilność połączeń.
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
Ja polecam Njumobile, jestem u nich już z 7-8 miesięcy i żadnych problemów, wziąłem abonament, aktywowałem opcję max 19 do komórkowych, nie dzwoniąc prawie wcale płacę 9zł/mc , dzwoniąc na max płacę 19zł/mc (dzwoniąc tylko na komórki), dzwoniąc do tego maksymalnie na stacjonarne należy dodać 10zł/mc co w sumie daje 29zł/mc max, zero problemów z zasięgiem.
 

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Jak pisałem kilka postów wcześniej przeprowadziłem rozmowę z panią z działu utrzymania klienta play.
Żona dostała ofertę:
-umowa na 15 msc
-abonament 19,99 brutto
- 200 min do wszystkich sieci, do playa bez limitu
- nielimitowane smsy i mmsy do wszystkich.
Dzisiaj przyjęliśmy tę ofertę gdyż liczba minut i smsów zawarta w kwocie abonamentu w pełni pokrywa potrzeby,
a ja nie zauważyłem korzystniejszej oferty w innych sieciach (oczywiście jak na wymagania mojej żony opisane w pierwszym poście).
Dziękuję wszystkim za radę :dziękuję
 
Do góry