[PROBLEM] Keriver 1-Click Restore Free 3.0

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
[PROBLEM] Keriver 1-Click Restore Free 3.0 / Pro

Po instalacji w/w softu i prawidłowym wykonaniu obrazu dokonuję restartu PC i dostaję przed Grub'em następujące komunikaty:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Dysk jest podzielony w tym PC:
C: 35GB - system Win XP Pro x86
D: 35GB - backup dla Keriver 1-Click Restore
E: 65GB - czysty NTFS
F: 100GB - czysty NTFS

Dysk w 100% sprawny technicznie. Czy ktoś z Was naprowadzi mnie na rozwiązanie problemu. Reinstalacja softu nie daje rezultatu.

Napisałem również do supportu, ale niestety od ponad 2-óch tygodni milczy :-(
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36195
Reakcje/Polubienia
25310
Miasto
Trololololo
Kompletnie nie mam pojęcia, może nie ogrania tylu partycji/dysków ??
 

Tomek-T-M-F

Wygadany
Dołączył
5 Grudnia 2010
Posty
80
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Olsztyn
Witam, miałem dokładnie ten sam problem, aczkolwiek dość szybko go rozwiązałem, A mianowicie po zainstalowaniu programu trzeba wybrać ręcznie miejsce zainstalowania konsoli bo jak zostawimy na automacie to konsola zainstaluje sie na dysku D:\ i po ponownym uruchomieniu komputera sypie własnie takimi komunikatami. konsole należy zainstalować na systemowym Dysku czyli na C:\ i problem zniknie.pozdro.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36195
Reakcje/Polubienia
25310
Miasto
Trololololo
ale jak zainstalujesz konsole na C i dajmy na to sformatujesz przez przypadek C to potem już nie przywrócisz kopii.Może zainstalować konsolkę na innej partycji.
 

Tomek-T-M-F

Wygadany
Dołączył
5 Grudnia 2010
Posty
80
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Olsztyn
W tym problem że na wiele sposobów próbowałem zainstalować na innych partycjach i za każdym razem lipa :( wspomniane wcześniej komunikaty non-stop na ekranie, Aczkolwiek doszedłem do wniosku że można jedynie zainstalować konsole na pendrive lub wypalić na płycie, bo z każdej innej partycji nie działa konsola :( być może jeszcze jest jedno rozwiązanie a mianowicie prawdopobnie być może partycja musi być aktywna żeby konsola działała.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36195
Reakcje/Polubienia
25310
Miasto
Trololololo
można też konsolę umieścić na płytce czy USB
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Tomek-T-M-F napisał:
Witam, miałem dokładnie ten sam problem, aczkolwiek dość szybko go rozwiązałem, A mianowicie po zainstalowaniu programu trzeba wybrać ręcznie miejsce zainstalowania konsoli bo jak zostawimy na automacie to konsola zainstaluje sie na dysku D:\ i po ponownym uruchomieniu komputera sypie własnie takimi komunikatami. konsole należy zainstalować na systemowym Dysku czyli na C:\ i problem zniknie.pozdro.

Twoja uwaga była trafna. Jak konsola odzyskiwania jest na partycji systemowej to komunikatów o błędach nie ma. Z drugiej strony jak partycja "C:" zostanie przypadkowo sformatowana to nie ma opcji odzyskania snapshota. Zatem jest to rozwiązanie tymczasowe. Jednocześnie sformatowanie partycji systemowej z poziomu Ms-Windows jest niemożliwe. Wertuję Google i nie bardzo widzę rozwiązanie stałe. Rozsądną rzeczą wydaje się być zachowanie tego co podpowiada soft. Zobaczę co odpisze support, gdyż sytuacja dotyczy wersji free oraz pro. Osobiście podejrzewam, że jest to kwestia ostatnio wprowadzonych zmian w Grub z serii 2 oraz próby dostosowania Grub'a 0.9x do "nowych" tabel partycji w UUID i GUID.

Proszę nie zamykać tematu, gdyż jest rozwojowy.
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Tomek-T-M-F napisał:
W tym problem że na wiele sposobów próbowałem zainstalować na innych partycjach i za każdym razem lipa :( wspomniane wcześniej komunikaty non-stop na ekranie, Aczkolwiek doszedłem do wniosku że można jedynie zainstalować konsole na pendrive lub wypalić na płycie, bo z każdej innej partycji nie działa konsola :( być może jeszcze jest jedno rozwiązanie a mianowicie prawdopobnie być może partycja musi być aktywna żeby konsola działała.

Teraz już na 100% wiem, że Grub z KO odpali tylko na aktywnej partycji, zatem musi być na aktywnej. Liczba dysków i partycji (po testach nie ma nic do rzeczy) - tak sugerował Oxy.
Na analogicznym dysku również problem występuje... zatem potwierdza się fakt, że KO ma być na dysku systemowym lub zewnętrznym nośniku.
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
@sPeRaCz
"zatem potwierdza się fakt, że KO ma być na dysku systemowym lub zewnętrznym nośniku."
Rozumiem, że mówisz tylko tym konkretnym przypadku...nie sądzę, że to jedyne rozwiązanie, bo instalowałem już Kerivera bez kłopotów, a sam program daje inne możliwości...u mnie na przykład konsola jest na dysku D razem z kopiami.
 
Do góry