Problem wolnego ładowania urządzeń

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Na przykładzie trzech telefonów i dwóch tabletów zaobserwowałem że szybkość ładowania, pomijając ładowarkę która jest najistotniejsza w dużej mierze zależy od jakości kabla i muszę z przykrością przyznać że w mojej rodzinie z czterech ładowarek mamy przynajmniej dwie szybkie i tylko jeden kabel na tyle sprawny aby móc szybko naładować urządzenie, dla przykładu LG g3 dobrym kablem naładuję w 1g 30 min a tym kiepskim nawet 4-5 godzin.
Chciałem powiedzieć że stanąłem przed problemem kupna przynajmniej 2 „przyzwoitych” przewodów do ładowania urządzeń i transmisji danych, moje lepsze ładowarki to 1,8A i 2.0A.
Jeżeli ktoś z forumowiczów zechciałby coś polecić z np. allegro lub zna jakiś dobry sklep internetowy to byłbym wdzięczny za namiar, przy okazji może inni mają podobny problem z ładowaniem i temat się przyda jeszcze komuś
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nie patrz na to czy sklep jest dobry czy nie. Kabel ma być krótki i gruby i nie jakiś "no name". Możesz kupić typowe "charging cables" ale nimi tylko naładujesz telefon a nie prześlesz danych.
Twoje kable wolno ładują bo mają duże spadki. Przy 2A spadek powinien mieć około 0.2V.
Jak chcesz coś przyzwoitego to BlitzWolf, Nillkin ewentualnie Remax.
Ja bym też sprawdził dokładnie te kable co masz czyli kupno jakiegoś miernika i kupno albo zrobienie rezystora pobierającego 2A i wtedy wszystko będziesz wiedział. :szef
 

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Nie patrz na to czy sklep jest dobry czy nie. Kabel ma być krótki i gruby i nie jakiś "no name". Możesz kupić typowe "charging cables" ale nimi tylko naładujesz telefon a nie prześlesz danych.
Twoje kable wolno ładują bo mają duże spadki. Przy 2A spadek powinien mieć około 0.2V.
Jak chcesz coś przyzwoitego to BlitzWolf, Nillkin ewentualnie Remax.
Ja bym też sprawdził dokładnie te kable co masz czyli kupno jakiegoś miernika i kupno albo zrobienie rezystora pobierającego 2A i wtedy wszystko będziesz wiedział. :szef
Czy ten kabelek będzie odpowiedni?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.

marek7001

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
266
Reakcje/Polubienia
44
Miasto
Ostrołęka
Od ok. 2 lat używam ładowarek i kabli firmy AUKEY /do LG G4/. Ostatnio zamawiałem ten kabelek. Przy szybkiej ładowarce daje ponad 2,5A. bez problemu. Polecam:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Mikelonsky

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
152
Reakcje/Polubienia
5
Tak jak pisał już al kabel ma być krótki i wykonany z miedzi o odpowiedniej grubości.
Niestety od jakiegoś czasu (w związku z cenami miedzi) rynek "zalewają" kable CCA czyli aluminium powlekane tylko miedzią.Niby taki sam kabelek jak inne ale tańszy (i ludzie się cieszą :hura) tyle że parametry ma także niższe - a do tego może się szybciej złamać bo to aluminium.
Właściwie to cena już powinna dużo mówić ale i tu firmy oszukują na całego...
 
Do góry