Problem z aktywacją Win 11 kluczem Win 8.1

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Pewnie win10 też się nie aktywuje na nowym sprzęcie. To wina OEM i pozostaje ci kontakt z supportem i powiedzenie że komputer ci padł i nie możesz zrobić aktywacji na nowym. Albo kupno używanej licki z win8 i update
Zainstaluję jeszcze 11 jak już zacząłem. Spróbuje aktywować moda dla starszego sprzętu. Co do supportu to teraz się z nimi skontaktować to DRAMAT. Sprawdziłem te Twoje linki i ciężko się przez to przedrzeć.
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

No cóż, jak co to trzeba będzie kupić pena z Win 11 na Alledrogo :cray
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Na starym PC win 11 aktywował się bez problemu licencją przypisaną do konta MS. Jutro spróbuję się z nimi kontaktować, dawniej z tym kontaktem było dużo dużo łatwiej. Dzisiaj dzwonisz na nr telefonu, czekasz aż się automat wygada a oni na końcu odsyłają cię do pomocy poprzez web. MASAKRA.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55907
Cytat z postanowień licencyjnych:

4. Przeniesienie. Postanowienia zawarte w niniejszym punkcie nie mają zastosowania w przypadku nabycia oprogramowania przez konsumenta w Niemczech lub innym kraju wymienionym na stronie (aka.ms/transfer); wówczas przeniesienie oprogramowania na osobę trzecią oraz prawa do używania oprogramowania muszą być zgodne z prawem właściwym.

a. Oprogramowanie wstępnie zainstalowane na urządzeniu. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie wstępnie zainstalowane na urządzeniu (lub jeśli dokonał uaktualnienia na bazie oprogramowania wstępnie zainstalowanego na urządzeniu), może przenieść licencję na używanie tego oprogramowania bezpośrednio na innego użytkownika pod warunkiem jednoczesnego przekazania takiemu użytkownikowi licencjonowanego urządzenia. Musi to obejmować przeniesienie oprogramowania, jeśli takie zostało dostarczone z urządzeniem, a także oryginalnej etykiety systemu Windows z kluczem produktu. Przed otrzymaniem oprogramowania wspomniany użytkownik musi wyrazić zgodę na to, że postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie w przypadku przypisywania oprogramowania do innego użytkownika i korzystania z tego oprogramowania.

Czyli Niemcy są uprzywilejowani i mogą sobie przenieść licencję. To chyba pokłosie jakiejś sprawy sądowej i MS się musiał dostosować.
Ponadto Niemcy chyba mają mniej telemetri w systemie, gdy BSI zrobiło raport (100% pewności jednak nie mam).
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
@helium : jak napisal @Grandalf : zadzwon do supportu i zacznij rozmowe od: szanowny panie/pani/panio. Nie wiem co sie odjaniepawlilo, ale otrzymalem licencje na Windows w ramach NIEMIECKICH reparacji prosto z Bonn, mialem aktywowac wedlug zasad, ale mi wyswietla: nur fur deutsche, jak Izraelitom (i Polakom) w 1944 w tramwajach. Chialbym zadac pytanie do Pana/Pani/Panio czy dyskryminujecie nacjonalistycznie tylko Polakow czy inne narodowsci tez i na jaki adres email moge wyslac zadanie zadoscuczynienia za dyskryminacje na tle narodowosciowym wewnatrz Unii Europejskiej.
Zareczam ze z pelnym zaangazowaniem recznie Ci to aktywuje, pracujac po godzinach.

Innymi slowy: sprobuj przerzucic Twoj problem na NICH ;)
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Udało mi się dodzwonić do MS, a raczej on zadzwonili. Jakby kto potrzebował się z nimi skontaktować to poprzez
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
zostawiacie numer tel. oddzwaniają w ciągu kilku minut
Niestety trzeba kupić wersję Retail czy tam BOX jak kto woli wtedy nie będzie problemu z przenoszeniem dowoli.
 
Do góry