Problem z aktywacją Win 11 kluczem Win 8.1

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Jak jesteś zalogowany do konta MS to sprawdź jakie masz tam urządzenia.
Takie sprostowanie. Sprawdziłem swoje pozostałe konta, wszędzie jest pusto. Na moim aktualnym (jestem zalogowany) jest tylko aktualna nieaktywowana instalacja.

Zrzut-ekranu-2023-04-18-104150.png
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Zainstalowałem Win 11 na nowej maszynie, chciałem aktywować i lipa

Licencja kupiona 8 lat temu w sklepie, mam fakturę. Chciałem aktywować telefonicznie ale nigdzie nie pojawia się taka opcja. Jest jakiś sprawdzony nr. telefonu do MS? Ewentualnie gdzie grzebać?

Może to ci pomoże?

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Druga sprawa, to jaką licencję kupowałeś? Na windows 10? Box?
Kupiłem na win 8.1. Polecenie
slmgr.vbs /dlv
zwraca że to jest OEM, ale ponoć OEM już nie jest przypisany do maszyny i można przenieś czy tam wymienić hardware, jak kto woli.

Taką informacje gdzieś znalazłem
Windowsy OEM zakupione na terenie UE można przenosić między komputerami (pod warunkiem, że nie korzystamy już ze starego kompa). Postanowienia licencyjne MS, zabraniające tej praktyki są nieważne na terenie UE. Jak ktoś ma Win10 OEM w laptopie i kupuje nowego kompa, nawet PC'ta, to może przenieść legalnie tą dziesiątkę, a potem zaktualizować do 11-stki.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Kupiłem na win 8.1. Polecenie

zwraca że to jest OEM, ale ponoć OEM już nie jest przypisany do maszyny i można przenieś czy tam wymienić hardware, jak kto woli.

Taką informacje gdzieś znalazłem

A masz ten stary sprzęt jeszcze?
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Wcześniej napisałem że dezaktywowałem licencję. Używam firewalla simplewall a on blokuje cały ruch z serwerami MS. Ja dezaktywowałem aktywację, ale co z tego jak informacja zwrotna nie poszła na serwery MS bo firewall blokował wszystko. Teraz odblokowałem wszystkie reguły blokujące komunikację z MS i aktywowałem jeszcze raz win 8.1 na starej maszynie. Zmieniłem konto z lokalnego na MS (może się powiąże z kluczem) stara maszyna ponownie się aktywowała kluczem z Win 8.1 Spróbuję jeszcze raz usunąć aktywację na starej maszynie i przeskoczę na nowy sprzęt i spróbuję aktywować Win 11.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912

To spróbuj zainstalować na nim Win 10 ze swoją licencją z 8.1 (jak nie pójdzie to zacznij od instalacji 8.1), potem zaloguj się na konto MS aby to zsynchronizować. Jeśli sprzęt z Win10 będzie widoczny na koncie MS to można próbować zainstalować Win10 na nowym sprzęcie i potem update do 11
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
To spróbuj zainstalować na nim Win 10 ze swoją licencją z 8.1 (jak nie pójdzie to zacznij od instalacji 8.1), potem zaloguj się na konto MS aby to zsynchronizować. Jeśli sprzęt z Win10 będzie widoczny na koncie MS to można próbować zainstalować Win10 na nowym sprzęcie i potem update do 11
8.1 jest cały czas zainstalowany, ok wieczorkiem spróbuję zainstalować 10 i aktywować kluczem od 8.1. To zapewne się uda bo tak jak pisałem, po wyjściu win10 przeprowadziłem darmową aktualizację do win10 ale potem szybko wróciłem do 8.1 :)
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
8.1 jest cały czas zainstalowany, ok wieczorkiem spróbuję zainstalować 10 i aktywować kluczem od 8.1. To zapewne się uda bo tak jak pisałem, po wyjściu win10 przeprowadziłem darmową aktualizację do win10 ale potem szybko wróciłem do 8.1 :)

Jeśli już robiłeś aktualizację do win10 na tym sprzęcie to ponowna instalacja 10 nie będzie potrzebować klucza, sam się aktywuje.

A tu jest aktualna strona supportu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
lub
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
!
 

Sorgi

Bardzo aktywny
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
142
Reakcje/Polubienia
58
Oficjalnie program umożliwiający bezpłatne ulepszenie oryginalnych systemów Windows 7 i Windows 8/8.1 do Windows 10 zakończono 29 lipca 2016 roku.W takim wypadku czy będzie to legalne bo z tego co czytałem na kilku stronach to opinie są podzielone .???
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Jeśli już robiłeś aktualizację do win10 na tym sprzęcie to ponowna instalacja 10 nie będzie potrzebować klucza, sam się aktywuje.

A tu jest aktualna strona supportu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
lub
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
!
Zainstalowałem 10, system był już aktywowany. Przy aktywacji pisało, że aktywowano przy użyciu licencji cyfrowej. Po zalogowaniu do konta MS zmieniło się, że aktywowano przy pomocy licencji cyfrowej połączonej z twoim kontem MS, więc OK. Więc dezaktywowałem licencję oraz usunąłem ją z rejestru, wyłączyłem PC i przesiadka na nowy. Niestety ten sam problem, który był, czyli wykryto nowy sprzęt ble ble ble.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Oficjalnie program umożliwiający bezpłatne ulepszenie oryginalnych systemów Windows 7 i Windows 8/8.1 do Windows 10 zakończono 29 lipca 2016 roku.W takim wypadku czy będzie to legalne bo z tego co czytałem na kilku stronach to opinie są podzielone .???
Gdyby MS miał coś przeciwko temu, toby zablokował tę możliwość dawno dawno temu. I szczerze mówiąc to "w tym przypadku" mam to w głębokim poważaniu czy to jest legalne czy nie.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Zainstalowałem 10, system był już aktywowany. Przy aktywacji pisało, że aktywowano przy użyciu licencji cyfrowej.

Pewnie win10 też się nie aktywuje na nowym sprzęcie. To wina OEM i pozostaje ci kontakt z supportem i powiedzenie że komputer ci padł i nie możesz zrobić aktywacji na nowym. Albo kupno używanej licki z win8 i update
 
Do góry