Problem z Google Chrome

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10033
Reakcje/Polubienia
10669
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Mam pewien mały problem z tą przeglądarką aczkolwiek irytujący. Po wywołaniu menu za pomocą prawokliku owe menu przybiera rozmiary nienaturalne. Podobnie jest z zakładkami - po rozwinięciu danego folderu z zakładkami ciągną się niemal do polowy ekranu mimo, że w folderze jest 10-15 zapisanych stron. Nie mam tego problemu z innymi przeglądarkami (sprawdzałem na Operze i IE). Doszedłem do wniosku, że to może jest naturalna rzecz po ostatniej aktualizacji Chrome ale u moich znajomych ten problem nie występuje. Postanowiłem więc ją odinstalować, przeczyścić wszystko i zainstalować ponownie. Wszystko było tak jak być powinno, niestety do następnego uruchomienia przeglądarki - menu znowu jest za duże i z zakładkami jest to samo.
Zwracam się do Was zatem z pytaniem czy ktoś napotkał już taki problem lub czy wie jak go rozwiązać?

Zamieszczam dodatkowo screeny mojego menu - zaraz po instalacji Chrome:

Gp6LwNw.png


i po kolejnym uruchomieniu:

NDgCEtk.png
 
A

Anonymous

Tu masz rozwiązanie:
Kliknij drugim klawiszem myszy na skrót Chrome i wybierz "Właściwości"
Wybierz w nowym oknie zakładkę "Skrót"
W polu "element docelowy" na końcu dopisz (przed dwoma myślnikami musi znajdować się spacja)
--disable-new-menu-style

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Coś z tą przeglądarką nie tak i jak piszesz ostatnia aktualizacja namieszała i to ostro u mnie dla odmiany , przeglądarka zaczęła się wieszać / otwarte 2 , 3 okna / i to za każdym razem , skończyło się to tym że ją odinstalowałem a używałem jej kilka lat teraz zainstalowałem Firefoxa i muszę przyznać że jest :klawik.
 

kagar54

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
19 Listopad 2010
Posty
588
Reakcje/Polubienia
22
Miasto
Okolice Przemyśla
marsellus napisał:
Tu masz rozwiązanie:
Kliknij drugim klawiszem myszy na skrót Chrome i wybierz "Właściwości"
Wybierz w nowym oknie zakładkę "Skrót"
W polu "element docelowy" na końcu dopisz (przed dwoma myślnikami musi znajdować się spacja)
--disable-new-menu-style

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

marsellus dzięki za pomoc , u mnie było to samo co u kolegi wyżej .
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10033
Reakcje/Polubienia
10669
Miasto
Somewhere over the rainbow.
marsellus napisał:
Tu masz rozwiązanie:
Kliknij drugim klawiszem myszy na skrót Chrome i wybierz "Właściwości"
Wybierz w nowym oknie zakładkę "Skrót"
W polu "element docelowy" na końcu dopisz (przed dwoma myślnikami musi znajdować się spacja)
--disable-new-menu-style

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Ja również bardzo dziękuję bo irytowało mnie to menu.
Po co google w ogóle wprowadziło takie coś, jeśli ktoś niedowidzi to może sobie powiększyć stronę i po kłopocie.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10033
Reakcje/Polubienia
10669
Miasto
Somewhere over the rainbow.
waldemar1965 napisał:
Znalazł ktoś może sposób na zwiększone odległości pomiędzy wierszami... ??
Poniższy sposób już nie działa. :mad: Szukałem w sieci, ale na nic nie natrafiłem.
Kliknij drugim klawiszem myszy na skrót Chrome i wybierz "Właściwości"
Wybierz w nowym oknie zakładkę "Skrót"
W polu "element docelowy" na końcu dopisz (przed dwoma myślnikami musi znajdować się spacja)
--disable-new-menu-style

Ja już się do tego przyzwyczaiłem bo u mnie przy korzystaniu z rozszerzenia Gmail Offline po każdorazowym wyłączeniu tego rozszerzenia i ponownym włączeniu odstępy między wierszami wracały do stanu pierwotnego a nie chciało mi się za każdym razem korzystać z tego rozwiązania więc chcąc nie chcąc jakoś to zaakceptowałem i już mi to nie przeszkadza. Spróbujcie może też się przyzwyczaicie.

A co do tego, ze ten sposób nie działa to może Google doszło do wniosku, że wiedzą lepiej co nam jest potrzebne.
 

kagar54

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
19 Listopad 2010
Posty
588
Reakcje/Polubienia
22
Miasto
Okolice Przemyśla
al_arsen napisał:
waldemar1965 napisał:
Znalazł ktoś może sposób na zwiększone odległości pomiędzy wierszami... ??
Poniższy sposób już nie działa. :mad: Szukałem w sieci, ale na nic nie natrafiłem.
Znalazłem w sieci taki sposób: --force-fieldtrials="NewMenuStyle/Compact2/"
(przed dwoma myślnikami musi znajdować się spacja) tak jak we wcześniejszym przykładzie .
 
Do góry