Program do przywracania poprzedniej wersji pliku

Daniel_07

Świeżak
Dołączył
29 Styczeń 2014
Posty
24
Reakcje/Polubienia
0
Witam :)
Chciałem spytać czy istnieje program, który przywróciłby poprzednią wersję pliku? Chodzi o to, że padł mi zapis gry, który miałem od 8 lat :(...Ogólnie Football Manager - bo o nim mowa, mam wrażenie, że po przekroczeniu pewnego czasu w grze zwyczajnie niszczy sejwy. Symulowałem nawet przyspieszenie czasu w grze i za każdym razem gdy ją zapiszę, nawet do 3 plików w różnych folderach, to przy ponownym załadowaniu wyskakuje komunikat "gra nie została wczytana" i najlepsze jest to, że 3 te sejwy, które były w różnych miejscach, to żaden nie działa... Jakakolwiek podpowiedź dla mnie będzie cenna.
Pozdrawiam
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35833
Reakcje/Polubienia
24884
Miasto
Trololololo
Witam :)
Chciałem spytać czy istnieje program, który przywróciłby poprzednią wersję pliku? Chodzi o to, że padł mi zapis gry, który miałem od 8 lat :(...Ogólnie Football Manager - bo o nim mowa, mam wrażenie, że po przekroczeniu pewnego czasu w grze zwyczajnie niszczy sejwy. Symulowałem nawet przyspieszenie czasu w grze i za każdym razem gdy ją zapiszę, nawet do 3 plików w różnych folderach, to przy ponownym załadowaniu wyskakuje komunikat "gra nie została wczytana" i najlepsze jest to, że 3 te sejwy, które były w różnych miejscach, to żaden nie działa... Jakakolwiek podpowiedź dla mnie będzie cenna.
Pozdrawiam
Najprościej jest chyba użyć przywracania systemu, oczywiście o ile masz włączone :) .
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5734
Miasto
To tu to tam....
Witam :)
Chciałem spytać czy istnieje program, który przywróciłby poprzednią wersję pliku? Chodzi o to, że padł mi zapis gry, który miałem od 8 lat :(...Ogólnie Football Manager - bo o nim mowa, mam wrażenie, że po przekroczeniu pewnego czasu w grze zwyczajnie niszczy sejwy. Symulowałem nawet przyspieszenie czasu w grze i za każdym razem gdy ją zapiszę, nawet do 3 plików w różnych folderach, to przy ponownym załadowaniu wyskakuje komunikat "gra nie została wczytana" i najlepsze jest to, że 3 te sejwy, które były w różnych miejscach, to żaden nie działa... Jakakolwiek podpowiedź dla mnie będzie cenna.
Pozdrawiam

Dodatkowo polecam sprawdzenie czy zadziala takie:
1. eksplorator;
2. zasuwaj do SI Games Interactive w moje dokumenty (czy gdziebadz masz toto zachowane)
3. zasuraj do Games/Gry
4. kliknij prawym na folder -> wlasciwosci -> previous versions/poprzednie wersje
5. zobacz czy tam nie masz mozliwosci przywrocenia
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9952
Reakcje/Polubienia
10575
Miasto
Somewhere over the rainbow.
W ustawieniach FMa (przynajmniej tak było we wcześniejszych wersjach) masz możliwość zapisania 5 lub więcej sejwów. Najlepiej robić wielokrotne zapisy dla pewności. Ja sobie robię synchronizację plików zapisu z innym folderem.

W obecnej sytuacji możesz sobie zapisać gdzieś te sejwy i przeinstalować grę.... no chyba że podczas zapisywania gry wyłączyłeś FM i plik jest po prostu uszkodzony a wtedy :kupa
 

Daniel_07

Świeżak
Dołączył
29 Styczeń 2014
Posty
24
Reakcje/Polubienia
0
Dzięki panowie za odzew :)
Niestety nie korzystam z przywracania systemu, a więc i nie miałem możliwości przywrócenia poprzedniej wersji pliku.

W ustawieniach FMa (przynajmniej tak było we wcześniejszych wersjach) masz możliwość zapisania 5 lub więcej sejwów. Najlepiej robić wielokrotne zapisy dla pewności. Ja sobie robię synchronizację plików zapisu z innym folderem.

W obecnej sytuacji możesz sobie zapisać gdzieś te sejwy i przeinstalować grę.... no chyba że podczas zapisywania gry wyłączyłeś FM i plik jest po prostu uszkodzony a wtedy :kupa

al, właśnie chodzi o to, że nawet jak wezmę zapis do 10 plików, normalnie wyjdę z FM'a 2012 bez żadnego crasha, i potem znów załaduję grę, to po przekroczeniu pewnej daty (mam już październik 2052 ;) ), każdy z tych 10 sejwów jest padnięty - chore :) Mało tego! Po przekroczeniu owej daty w grze, to nawet jak zapiszę grę w folderze domyślnym, a potem dwie inne kopie z identycznym stanem gry i każda na innym dysku, to przy kolejnej próbie wczytania sejwa jest ten sam komunikat "gra nie została wczytana" - to jest ciekawa sprawa!!! :) :) To wygląda tak, że w momencie gdy biorę "zapisz grę", to Football Manager nie zapisuje, a niszczy sejwy, no bo nie mam innego pomysłu...

Na szczęście mam sejw sprzed pół roku, zrobiłem wczoraj symulację przyspieszając grę do momentu, w którym się wysypuje, ale usunąłem 4,3 i 2 ligę polską. Gra poszła :) Dla pewności dziś zrobię drugą symulację i jak znowu zadziała, to gram :D Nieco to dziwne, bo 8 lat realnej gry i dopiero teraz wyskakują mi komunikaty o uszkodzonym sejwie?? Zakładając, że faktycznie winowajcą jest tutaj ten dodatek, to jest nauczka, żeby w przyszłości zastanowić się dwa razy używając podobnych dodatków ingerujących w bazę danych gry...

Co do tej synchronizacji folderów. Właśnie wczoraj natknąłem się na program SyncFolders, też go używasz? Potrafi robić automatyczne kopie, zostawiając przy tym starsze wersje plików. Super sprawa. Czegoś takiego szukałem, bo w win10 nie można chyba ustawić tego dla pojedynczego folderu, a całego dysku..
 
Do góry