Programy do aktualizacji sterowników

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Witam
Ostatnio zainspirował mnie temat programów do aktualizacji sterowników.
Czy ktoś z was takiego używa?
Czy w ogóle warto coś takiego instalować lub nawet kupować (np ze stajni ashampoo)?
Czy jednak lepsza jest metoda szukania poszczególnych sterowników w Google?
Jeśli używacie takie programy to co polecacie?
Czy może ktoś testował Advanced Driver Updater od Ashampoo? ??
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Kiedyś używałem Driver Magician z jakiejś promocji (swego czasu dało się nawet przedłużać licencję, na ile sobie wpisałeś na tyle miałeś :yhy ) ale zrezygnowałem. Używałem jakiegoś darmowego zagranicznego (chyba nawet z Rosji, nazwy teraz nie pamiętam. Może Oxy będzie wiedział co mam na myśli) i był nawet ok. Potem pojawiło się promo na DriverScanner 2011 i tak jakoś przy tym programie zostałem do teraz. Dziwię się, bo na tym jednym kluczu już trochę jadę i on się nie kończy :p Zazwyczaj takie licencje są na rok czy pół i cześć a ja już jadę na wersji 2013 :wariat więc podoba mi się to promo :) Zajrzałem teraz do moich zbiorów licencji i znalazłem jakąś na ten program. Nie będę mówił, że na pewno działa ale wydaje mi się, że tak. Jeśli chcesz spróbować, to mogę podesłać Ci kluczyk i promocyjną instalkę (mi się program uaktualniał z wersji 2011 [PL] do 2013 [ENG]) ale możesz też chyba jak coś pobrać od razu od producenta wersję anglojęzyczną. Ogólnie program spoko, robi punkty przywracania przed instalacją sterownika i jeśli coś poszłoby nie tak, to można łatwo cofnąć. Na szczęście nie miałem takiej potrzeby :) Trzeba czytać co program proponuje, są opisy sterowników i można podejrzeć sobie różne szczegóły oraz sprawdzić dokładną wersję. Warto to zrobić, bo w różnych programach tego typu (których nazw już nawet nie pamiętam :p ) wychodziły różne ciekawe propozycje. DriverScanner 2011 tylko raz zaproponował mi zły sterownik a mianowicie podsunął mi stery touchpadouchpada z jakiegoś lapka a przecież aktualizowałem stery z mychy na PC :szydera ...ja i tak będąc ciekawy co takiego się stanie musiałem to sprawdzić, więc pierw kopia partycji systemowej i wio! Nie wierząc w jakikolwiek sukces samej instalacji sterownika zdumiałem się gdy ten się poprawnie zainstalował. Mało tego, jeszcze bardziej się zdumiałem gdy okazało się, że działa :eek: Mimo tego wolałem przywrócić kopię systemu, by niepotrzebnie nie kusić losu :)
Ogólnie sam korzystam i polecam :ok



EDIT:

Właściwie to jak sobie teraz tak przeglądałem promocje DriverScanner, to nadal działa promo wersji 2013 o którym tutaj informuje @vonz:
[copyblock]

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
[/copyblock]
Kto chce spróbować ma więc jeszcze okazje :)
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Miałem problemy z grafiką, bo nie ma wsparcia od Lenovo dla mojego modelu laptopa. Aktualne sterowniki wg niej do Intela i AMD mają 1,5 roku i nic nie pomagało ściąganie najnowszych sterowników do tych poszczególnych urządzeń. Albo Intel w efekcie nie chciał współpracować z kartą AMD, albo odwrotnie. Gdyby nie robota ludzi z leshcatlabs i ich hybrydowe rozwiązania, to byłaby kicha. Jeśli chodzi o programiki od sterowników, to zaczynałem od darmowego Slim Drivers. nie był zły (inne też), tylko że mi w najważniejszej sprawie nic nie dały
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam !

Próbowałem kilku i darmowych i płatnych , prędzej czy pózniej kończyło się Bluescrenem !
Osobiście zaznaczam to jest moje zdanie nie polecam a najlepiej wejść na stronę producenta i z stamtąd ściągać potwierdzone i nowe sterowniki , generalnie jak coś działa to dajmy sobie spokój i nic na siłę a te różne wynalazki mogą namieszać tobie w systemie !
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Dziękuje wszystkim z odpowiedź i porady. W ramach testu za poradą Ponurego Rumcajsa przetestuję jego propozycje programów tak z czystej ciekawości.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Oby testy nie zakończyły się założeniem tematu w dziale Szukasz programu, masz pytania? Napisz / Software Problems :dziwak
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Jestem przygotowany na takie eksperymenty - w ostateczności wdrażam plan B - przywrócenie systemu z kopii którą co jakiś czas tworzę, a już na pewno przed tego typu eksperymentami. :szef
 

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
PiotrN72 a próbowałeś używać taki program jak "Driver Genius Professional", tylko żeby zainstalować sterowniki (znalezione przez ten program) to trzeba mieć full wersje.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
yuppy - nie testowałem tego programu ale słyszałem o nim pochlebne opinie. Obecnie jestem po testach Drive Scanner.
Rezultat - znalazł kilka aktualizacji typu pamięć masowa, bluetooth i coś od karty sieciowej. Uaktualniłem i wszystko ok. Wszystko działa - porty USB pracują prawidłowo, bluetooth przetestuję później.
 

yzrej

Bardzo aktywny
Dołączył
6 Styczeń 2013
Posty
204
Reakcje/Polubienia
58
W przeszłości używałem Driver Genius Prof. ale wolę instalować sterowniki wedle swojej woli. Mam potem mniej problemów
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Witam
pozwoliłem sobie odświeżyć temat
testuję DriverScanner,Advanced Driver Updater oraz Driver Genius /tylko to wyszukiwanie a nie aktualizowanie/
najlepiej wychodzą te 2 pierwsze ,Genius np. nie znalazł nic do bluetootha
próbowałem tez DriverMagican ale to już u mnie totalna klapa według niego jest wsio OK
czy te programy są tylko czasowe np.rok ?
może jeszcze jakiś inny program ?
ps
gdyby ktoś miał wolną lickę chętnie się nią zaopiekuję :)
pozdrawiam
edit
dzięki za kluczyk do DriverScanner tylko on nie chce utworzyć punktu przywracania ,jakieś rady
nie jestem dobrym w tym więc nie chcę ryzykować
 
A

Anonymous

andyxa napisał:
dzięki za kluczyk do DriverScanner tylko on nie chce utworzyć punktu przywracania ,jakieś rady
nie jestem dobrym w tym więc nie chcę ryzykować

Może przeinstaluj DriverScanner, a jeżeli problem z tym, że nie chce on utworzyć punktu przywracania będzie się powtarzał to w takiej sytuacji najlepiej będzie jak sam - własnoręcznie utworzysz sobie taki punkt (wyjdzie na to samo tyle, że zrobisz to sam)
Klikasz prawym przyciskiem na ikonę "mój komputer", wybierasz właściwości, następnie po lewej stronie "ochrona systemu" i pojawi Ci się mniej więcej takie okno (w windows 8 może się delikatnie różnić)

S9pUyL0.png


Wybierasz partycje na jakiej zainstalowany jest program i klikasz na "utwórz", wpisujesz nazwę i zatwierdzasz klikając na OK, punkt przywracania utworzony
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Dziękuję za odpowiedź, DriverScanner się chyba wystraszył i mógł utworzyć punkt przywracania :dziwak
 
A

Anonymous

Bo ja jestem straszna Andrzeju, dlatego się mnie przestraszył :D
A tak na poważnie to cieszę się, że już Ci działa
 
Do góry