Program Przenoszenie Windows z HDD na SSD - możliwie najszybciej i bez problemów

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Poza tym co powyżej, z takimi przenoszonymi Windows bywają potem problemy w ich prawidłowym działaniu.
Co jednak zrobić w takiej sytuacji gdy ktoś ma zakupione programy i nie można ich już po raz drugi zainstalować?

U mnie zadziałał prawidłowo tylko Acronis. Pozostałe programy których użyłem (mam zakupione wersje AOMEI i EaseUS które kupiłem do testów) niestety nie dały rady (np. Windows został niby przeniesiony ale nie można go było uruchomić).
Chciałbym Ci coś podpowiedzieć. Mam wygrany na PZD program EaseUS Todo Backup Home 11.5. Wl lipcu zmieniałem laptopa i instalowałem wszystko od nowa. Po zainstalowaniu EaseUS-a rzeczywiście nie przyjął mi numeru, Napisał że już aktywowany czy coś w tym stylu. Napisałem do nich maila i przedstawiłem problem. Poprosili o mój numer kodu i mi go odblokowali. Bardzo eleganckie i profesjonalne podejście do sprawy. Mógłbyś spróbować.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
@tedi13 Big dzięki za chęć pomocy. Ja nie mam żadnego problemu z licencjami programów w tym także z EaseUS. Na wszystkie z jakich korzystam i te z których nie korzystam - tak jak w przypadku EaseUS, AOMEI itd. - mam zakupione licencje z których mogę korzystać dożywotnio bądź np. na 1 rok lub 2-3 lata.
Napisałem tylko, że u mnie żaden z powyżej wymienionych programów nie zdał egzaminu poza Acronisem - dodam - w każdej wersji.
Napisałem też o takiej sytuacji, gdzie ktoś kupując program może go tak naprawdę zainstalować tylko raz i żadna ponowna instalacja nie jest możliwą (na co Grandalf odpowiadając przedstawił swoje podejście do tematu, czyli programy w wersjach bezinstalacyjnych tzn portable). Są wręcz np. takie promocje na programy, które można zainstalować tylko w przeciągu bodaj 30 dni od daty zakupu. Jakiś czas temu była taka promocja na cały zestaw programów gdzie płacą grosze za wszystkie, można było kupić min. PaintShop Pro w tym zestawie. Przyznam szczerze, że sam wtedy ten cały zestaw kupiłem i nie zainstalowałem ani jednego z tych programów, czyli wszytko przepadło. No i dobrze bo takie były warunki tej promocji, a że z Windows w domu korzystam raz na parę miesięcy, to i specjalnie mi tej straty nie żal zwłaszcza, że u mnie zakupy programów i systemów operacyjnych które "leżą" to norma.

W każdym razie, jeszcze raz serdeczne BIG gratki. :)
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Są wręcz np. takie promocje na programy, które można zainstalować tylko w przeciągu bodaj 30 dni od daty zakupu. Jakiś czas temu była taka promocja na cały zestaw programów gdzie płacą grosze za wszystkie, można było kupić min. PaintShop Pro w tym zestawie. Przyznam szczerze, że sam wtedy ten cały zestaw kupiłem i nie zainstalowałem ani jednego z tych programów, czyli wszytko przepadło.
O jakiej promocji piszesz? O tej na Humble Bundle?
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Tak to się chyba zwało.
No to tam nie było terminu ważności do kiedy trzeba aktywować. Sam kupiłem tę paczkę ze względu na Paintshop Pro. Czasami dają jakiś termin na pojedyncze programy, ale to rzadko.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
No to tam nie było terminu ważności do kiedy trzeba aktywować. Sam kupiłem tę paczkę ze względu na Paintshop Pro. Czasami dają jakiś termin na pojedyncze programy, ale to rzadko.
Tak przekonująco piszesz że znalazłem toto coś i... niestety :
Your codes must be redeemed within 30 days.

A zakup był najpóźniej 21.08.2017 (taką datę mam zapisu informacji na dysku a plik mogłem przenosić w między czasie kilka razy, a wiœc data zakupu mogła być jeszcze wcześniejsza).
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Tak przekonująco piszesz że znalazłem toto coś i... niestety :


A zakup był najpóźniej 21.08.2017 (taką datę mam zapisu informacji na dysku a plik mogłem przenosić w między czasie kilka razy, a wiœc data zakupu mogła być jeszcze wcześniejsza).
A Panie to dawno kupiłeś. Ja kupowałem w grudniu 2018, więc to co innego. A pamiętasz jak nazywał się ten bundel?
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
A Panie to dawno kupiłeś. Ja kupowałem w grudniu 2018, więc to co innego. A pamiętasz jak nazywał się ten bundel?
Panie, to było tak dawno że nawet najstarsi... o przepraszam, był tu kiedyś taki jeden :smutek który by pamiętał bo kupowaliśmy w tym samym czasie.
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Panie, to było tak dawno że nawet najstarsi... o przepraszam, był tu kiedyś taki jeden :smutek który by pamiętał bo kupowaliśmy w tym samym czasie.
W mailu powinieneś mieć info, no chyba że nie kupowałeś na Humble tylko gdzieś indziej.
Dobra koniec offtopu, bo to nie w temacie.
 
Do góry