Putdrive.com

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35969
Reakcje/Polubienia
25071
Miasto
Trololololo
dorotyl napisał:
A jak to jest z plikami na ozibox?
Czy usuwane są pliki z ozibox po 45 dniach?
doczytał ktoś?
nie, pliki tam zostają.45 dni dotyczy 100GB transferu z płatnych hostingów itd.
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
A czy za dane osobiście przesłane do chmury, które potem po jakimś czasie chcemy pobrać (np nasza kopia zapasowa systemu 50 GB) też pobierany jest transfer? Bo może być tak, że zaczniesz sobie robić kopie zapasowe online a potem gdy zajdzie potrzeba skorzystania z kopii, to z niej nie skorzystasz póki nie wykupisz transferu. Wydaje mi się, że jest to na tyle istotna informacja, iż warto byłoby wiedzieć jak z tym dokładniej jest.
Pozdrawiam.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35969
Reakcje/Polubienia
25071
Miasto
Trololololo
To już pytanie do ich supportu, bo nigdzie nie ma licznika transferu danych jeśli chodzi o OziBoxa a taki licznik świadczył by o tym że jednak limit na pobieranie z twojej chmury dla niezalogowanych jest.Pewnie jest tak jak w przypadku innych chmur (np:BOX.com) gdzie limit miesięczny pobierania danych jest ale tylko dla osób nie będących właścicielem konta z którego się pobiera.Właściciel po zalogowaniu i pobieraniu z konta nie ma żadnych limitów.
xxe50kF.jpg

Wrzuciłem testowo plik i jest opcja share (czyli udostępnianie innym) ale nie działa więc możliwe że na darmowym koncie jest całkiem wyłączone dzielenie i bez zalogowania się nie pobierzesz.
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Dzięki @OXYGEN THIEF za odpowiedź.
Raczej do tej pory za bardzo nie mam doświadczenia z chmurami i dlatego nie bardzo wiem na jakiej zasadzie one działają.
W sumie to ta pojemna chmura będzie mi służyła głównie do gromadzenia zaszyfrowanych kopii zapasowych, których nie będę udostępniał nikomu. Nie wiem jednak czy licznik do pobrania danych z serwisów hostingowych i pobierania danych z chmury nie jest czasem po prostu wspólny (więc właściciel konta może mieć limit transferu).
Jestem ciekaw czy to realne, że gdy skończy mi się oferowane 100 GB na pobieranie z HOTFILE.COM, FREAKSHARE.COM, TURBOBIT.NET itp. lub minie 45 dni trwania promocji, to skończy się także na pobieranie z chmury i z chmury nie pobiorę nic. Czy twórcy chmur nie robią raczej czegoś takiego i limity są ale na udostępnianie komuś?

Ogólnie ten serwis to bardzo ciekawa aktywatora dla Rapideo, z którego od kilku lat korzystam. Niewykluczone, że zacznę z tej usługi korzystać używając ją nie tylko jako chmury ale także jako istnej maszynki do pobierania z całej masy serwerów :wariat
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35969
Reakcje/Polubienia
25071
Miasto
Trololololo
Dlatego napisałem że najlepiej zapytać support, na ich FB wyczytałem że tylko transfer ma ograniczenie 100GB i 45 dni.Mam też chmurkę na BOX.com 50 GB z jakiejś promocji i tam wrzuciłem NIS'a na 180 dzionków żeby ludziki mogli sobie pobierać.Poszperałem w sieci i znalazłem info że BOX ma limit (10GB) ale na pobieranie przez linki wrzucone gdzieś na fora (udostępnianie - share), jeśli jesteś właścicielem konta to nie masz limitu, jedyny wymóg to pobranie przez panel po zalogowaniu.
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Witam
ma ktoś rozwiązanie żeby można było pobrać z chmury /OziBox/ ściągnięte pliki avi ,wmv ?
z rar nie ma takich problemów
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Witam!
Sam mam problem, pobrałem do chmury 5 plików rar. Dwa ściągnąłem na kompa a przy 3 wywala mi błąd DNS,otwiera mi się strona "iobitapps.mybrowserbar.com" ina niej pisze DNS erorrs lub coś podobnie. Dołożyłem nawet DNS z Googla do ustawień sieci ale nic nie pomogło. Walczę już z tym drugi dzień. Może ktoś by miał jakieś podpowiedzi?
Pozdrawiam tedi13
 
A

Anonymous

andyxa napisał:
Witam
ma ktoś rozwiązanie żeby można było pobrać z chmury /OziBox/ ściągnięte pliki avi ,wmv ?
z rar nie ma takich problemów

Jeśli chodzi Ci o to, że wgrywasz do chmury plik np AVI, a mimo to, nie ma tego pliku, to nie ma na to sposobu, serwis cały czas jest rozwijany, nawet ostatnio wprowadzali zmiany, także trzeba czekać, w przyszłości zapewne wszystko będzie działało dobrze
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
ten plik został ściągnięty /nie wgrany/ i on tak sobie jest, ale nie mogę go pobrać na dysk
ps
jakiś cud teraz zaskoczyło , da się pobrać :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35969
Reakcje/Polubienia
25071
Miasto
Trololololo
Promocja zakończona, teraz dają 1GB transferu dla każdego nowego + oczywiście 100GB na OziBox'ie :wariat
 

piotr8989

Bardzo aktywny
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
137
Reakcje/Polubienia
3
wie ktoś co z serwisem putdrive. zakończył działalność czy jak bo ściągać nie idzie(((((
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35969
Reakcje/Polubienia
25071
Miasto
Trololololo
Dziś ściągałem więc raczej działa.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10014
Reakcje/Polubienia
10653
Miasto
Somewhere over the rainbow.
piotr8989 napisał:
wie ktoś co z serwisem putdrive. zakończył działalność czy jak bo ściągać nie idzie(((((


Da się ściągać chociaż są problemy. Ja mam zawsze tak, że jak dodam linki i zaczynam pobierać to wyskakuje błąd ale poradziłem sobie z tym w ten sposób, że zmieniam dysk na którym ma być zapisany pobrany plik. Domyślnie jest to Ozibox ale właśnie wtedy wyskakuje błąd więc po wklejeniu linków zmieniam dysk na np. Skydrive i pobiera się bez problemu ale pod koniec wyskakuje info, że coś jest nie tak i automatycznie przekierowuje pliki na Ozibox. Trochę to pokręcone ale ważne, że działa:) Spróbuj czy u Ciebie ten sposób zadziała.
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18425
Reakcje/Polubienia
39137
Miasto
Gdzieś w Polsce
piotr8989 ściąga się normalnie. Sprawdź czy masz jeszcze niewykorzystany limit, albo czy dany hosting jest obsługiwany.
 
Do góry