Narzędzia Qiling Fast Cache za darmo [for PC]

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55907
Teraz nie wiem używać ten FastCashe czy nie :(

Daj sobie spokój z tym programem. Brak dokumentacji, brak FAQ, to jakiś eksperyment :hehe

A jeśli chodzi o działanie, to ogólnie z ich strony można wysnuć wniosek że program wydziela sobie zadeklarowaną wielkość pamięci RAM lub dysku SSD. Ustawienia zapisuje pewnie w rejestrze ponieważ piszą że będzie to działać po restarcie PC
 
  • Lubię to
Reactions: Vit

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35947
Reakcje/Polubienia
25038
Miasto
Trololololo
Wygląda, że ten program zmienia jakieś wewnętrzne ustawienia Windows i dla swojej pracy nie potrzebuje okna otwartego na stale:
keszowałem dysk C: (System) i D: (PortableSoft), na C: - "default", na D: - "read only". Okno zamknąłem.
Po jakimś czasie zachąłem defragmentować dyski(używam Vopt od niepamiętnych czasów, dla mnie jest najlepszym defragmenterem).
Dysk C: - "no problem", a na D: zachął markować wszystkie pliki jak fiksowane, a potem zawiesił się :(
Zmieniłem ustawienia dla D: z "read only" na "default", ponownie włączyłem defragmentacje na D: i wszystko już było w porządku.
Teraz nie wiem używać ten FastCashe czy nie :(

I co znaczy to "read only" w FastCashe? Na stronie producenta nic nie znalazłem.

Jak będę miał troche wolnego czasu - sprawdze Regshot-em co ten program zmienia w rejestrze kiedy zmieniam jego ustawienia
Zauważyłeś poprawę w działaniu systemu / programów :?? Jeśli nie to po co używać :scratch , tak jak @Grandalf napisał, na stronie producenta nie ma nic o tym programie :scratch
 

Vit

Świeżak
Dołączył
3 Sierpień 2013
Posty
23
Reakcje/Polubienia
21
Zauważyłeś poprawę w działaniu systemu / programów :?? Jeśli nie to po co używać
O to chodzi - niby lepiej komputer działa, szybszy stał. A może to tylko mi się wydaje :)
Ale chciało by się wiedzieć, jak ten program dziala? Co on robi naprawdę?
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1051
Reakcje/Polubienia
1433
Idea działania tego programu jest bardzo fajna, zainstalowałbym go odrazu ale używam ssd Crucial który w firmowym oprogramowaniu pozwala zrobić bufor (Momentum Cache) do 4GB ramu systemowego i do tego w razie zapotrzebowania pamięci stopniowo ją zwalnia.
Jak w przyszłości zmienię dysk na inny niż Crucial (albo Samsung) to napewno pobawię sie tym programem.
(..atak wogóle to chyba najlepsze jest RAXCO PerfectDisk )
 
Do góry