Revo Uninstaller Pro vs. Soft Organizer

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Nie będzie to żaden rozbudowany test porównawczy tych dwóch deinstalatorów, ale jednostkowa akcja z programem CDRWIN10 w roli głownej. Pół roku temu miałem Soft Organizera i sprawdziłem monitorowaną instalację pierwszego z brzegu programu, czyli CDRWIN10. Później oczywiście była deinstalacja i ... nie mogłem uruchomić większości programów oraz Exploratora Windows. Jakby jakiś tajfun przeszedł przez kompa. :papież
Teraz jest promo na ten sofcik, więc z ciekawości jeszcze raz (ale już przy pomocy wirt.masz.) zrobiłem to samo.
Za pierwszym razem SO pokazał 13823 śladów w rejestrze i 179 elem.na dysku CDRWIN10. Następnie deinstalacja i tak jak kiedyś zapaść totalna. :papież
Po kliknięciu na ikonę Eksploratora Windows:

5CImGAT.png


Do trzech razy sztuka. Cofnąłem zmiany za pomocą migawki i jeszcze raz to samo. Tym razem SO pokazał 13858 śladów w rejestrze i 201 elem.na dysku. Deinstalacja skończyła się podobnym krachem'
Zrobiłem to samo przy pomocy Revo Pro (akurat obok SO jest w ost.godzinach na tapecie).
Monitorowana instalacja CDRWIN10 - 834 wpisów w rejestrze i 60 w folderach. Deinstalacja i wszystko oczywiście działa. Następnie zapuściłem niuchacze od rejestru - Reg Scannera i Reg Seekera (ten ma czuły nos), a te po Revo znalazły 1 (jeden) wpis. Może to tylko wyjątkowy przypadek, może SO ma jakieś uczulenie na CDRWIN? :co jest?
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Re: Revo Pro vs. Soft Organizer

To porównaj jeszcze z: Total Uninstall Pro
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35949
Reakcje/Polubienia
25041
Miasto
Trololololo
Re: Revo Pro vs. Soft Organizer

Takie błędy powinno się zgłaszać producentowi, te wszystkie programy do usuwania nie są idealne.Najlepszym Uninstallerem jest przywrócenie kopii :wariat
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Re: Revo Pro vs. Soft Organizer

tofana napisał:
To porównaj jeszcze z: Total Uninstall Pro

Porównałem. Jestem pod wrażeniem w jaki sposób monitorowana była instalacja w TU. Pełny raport co i gdzie się umiejscowiło. Po odinstalowaniu pieski od rejestru nic nie znalazły po cdrwin (choć one mogą też nie wszystko wywęszyć). Bardzo dobrze poradził sobie też Uninstall Tool (ostał się tylko ten sam wpis w rejestrze co przy Revo Pro).
Również darmowy Advanced Uninstaller Pro ze swoją monitotorowaną instalacją nie był dużo gorszy.
Zaznaczam, sprawdzałem tylko resztki rejestrze, a nie pliki.

OXYGEN THIEF napisał:
Takie błędy powinno się zgłaszać producentowi, te wszystkie programy do usuwania nie są idealne.Najlepszym Uninstallerem jest przywrócenie kopii :wariat

Chyba tak, a najlepiej formacik bo na pewno jest darmowy w przeciwieństwie do najlepszych programów do backupu. :klawik.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35949
Reakcje/Polubienia
25041
Miasto
Trololololo
Re: Revo Pro vs. Soft Organizer

ale to co program wyszuka zależy tylko od danego producenta (autora uninstallera), algorytmy wyszukiwania śmieci są na pewno inne, i jeszcze przecież nie wiadomo jak te programy monitorują czy tylko proces instalacji czy może cały czas zmiany bo przecież jakiś program może tworzyć nowe wpisy, pliki także po zakończeniu instalacji.Najlepszy był by program który monitoruje cały czas, śmiga sobie w tle i kuka tu i tam :wariat
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Re: Revo Pro vs. Soft Organizer

OXYGEN THIEF napisał:
ale to co program wyszuka zależy tylko od danego producenta (autora uninstallera), algorytmy wyszukiwania śmieci są na pewno inne, i jeszcze przecież nie wiadomo jak te programy monitorują czy tylko proces instalacji czy może cały czas zmiany bo przecież jakiś program może tworzyć nowe wpisy, pliki także po zakończeniu instalacji.Najlepszy był by program który monitoruje cały czas, śmiga sobie w tle i kuka tu i tam :wariat

Dokładnie tak! Tak samo jeśli robimy update do nowej wersji programu - tego już żaden program nie monitoruje, a szkoda... szkoda...
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Re: Revo Pro vs. Soft Organizer

OXYGEN THIEF napisał:
Najlepszy był by program który monitoruje cały czas, śmiga sobie w tle i kuka tu i tam :wariat

Jeśli chodzi o pliki, to jest taki program. Disk Pulse - monitoring w czasie rzeczywistym, sekunda po sekundzie wszelkich zmian na dysku.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35949
Reakcje/Polubienia
25041
Miasto
Trololololo
Tak tylko że taki program monitorujący od A do Z pewnie by szarpał prockiem jak to mawia Hornelio :jezyk, a co dopiero by się działo gdyby monitorował tak np wszystkie zainstalowane programy :eek:o
 
A

Anonymous

Kiedyś też się tym jarałem :szydera Teraz nie czochrałem rejestru już z pół roku i żyje, ja jak i komp :szydera
Choć w sumie nie ma kto śmiecić, instaluje tylko łatki i aktualizację :scratch

BTW. Od formata i backupu to chyba jeszcze lepsza do takich celów piaskownica :yhy
 
Do góry