Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Jest to dodatek podobny do popularnej wtyczki NoScript dla przeglądarki Firefox – jego działanie polega na automatycznym zatrzymywaniu działania skryptów typu JavaScript. Jest to bardzo istotne, ponieważ skrypty takie są często wykorzystywane przez cyberprzestępców. Warto wiedzieć, że całkowite zablokowanie skryptów JavaScript może prowadzić do występowania problemów, ponieważ niektóre strony nie mogą poprawnie działać bez tej technologii. Dlatego ScriptSafe pozwala na tworzenie własnej ‚białej listy’ stron, które mogą używać JavaScriptu.

Poza tym, posiada wiele opcji chroniących naszą prywatność np. Ochrona WebRTC, Usuwanie Śledzenia Google Analytics itd.

Autor programu dodał już w najnowszym wydaniu moje tłumaczenie, więc nie znający jęz. ang. mogą również go wypróbować.

Linki:

Chrome:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Firefox:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Opera:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
129
Miasto
Szczecin
Nie miałam pojęcia, że istnieje wersja ScriptSafe dla Firefox. Zainstalowałam go obok no script, bo uważam, że to pierwsze rozszerzenie nie jest już tak skuteczne, jak dawniej... Przeważnie nie blokuje nic na nowych stronach. :(
 
Do góry