[solved]XYplorer-Niedokładne wyszukiwanie.

terieron

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
227
Reakcje/Polubienia
7
Wg moich obserwacji Achilesową piętą większości klonów Total Commandera jest wyszukiwanie.
Ta funkcja kuleje(poza małymi wyjątkami: Power Desk8Pro(Genialny!) i Free Commander) i bez użycia systemowego Eksplorera lub np.Everything lub VXSearch nie udało mi się wiele razy znależć tego,co szukam.
Pomny tych doświadczeń i licząc na miłą współpracę,całkiem fajne działanie,wygląd i możliwości-zdobyłem XYplorer.Szybko jednak bańka prysła, kiedy chcąc odszukać pozostałości po programie (folder-jak byk! w Moich dokumentach zawierający backupy po odinstalowanym programie)-XYP pokazuje wszelkie inne pliki lokalizacje wg. słowa kluczowego,nazwy ale ten największy folder w ogóle nie widzi! Pobawiłem się w szukanie kilku innych plików-to samo.Próbowałem bawić się z filtrami wyszukiwarki i je resetować-bez zmian.Mój folder nie jest odnajdywany, chociaż jest widoczny w samym eksplorerze.
Czy ktoś może wie coś o tych dziwnych przypadłościach tego skądinąd fajnego eksplorera, który jednak wyszukuje chyba, to co mu się chcę i podoba...I czy jest na to rada? Będę wdzięczny za sugestie!
:dziwak
Problem rozwiązano:
Program musi mieć włączoną widoczność wszystkich plików w ustawieniach a wyszukiwarka wyłączone filtry.
 

radj

Świeżak
Dołączył
28 Styczeń 2011
Posty
12
Reakcje/Polubienia
0
Re: XYplorer-Niedokładne wyszukiwanie.Pomijanie lokalizacji.

Najlepszego klona TC jakiego widziałem to Unreal Commander, chyba jest nawet bardziej konfigurowalny. Powinieneś go spróbować.
Sam szukam zamiennika, przetestowałem chyba wszystko. Nie jestem tylko pewien czy wyrażenia regularne dla wyszukiwarki ma tak dobre jak TC.
 

terieron

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
227
Reakcje/Polubienia
7
Re: XYplorer-Niedokładne wyszukiwanie.Pomijanie lokalizacji.

Bajerów jest mnóstwo chociażby ciekawy niemiecki "błyskawica" Speed commander, holenderski WinNC5-z takimi bajerami,że głowa boli!(m.in.samorozpakowujące się zip-y,obsługa DVD,edycja,mp3,interfejs starego NC, obsługa rejestru) Ale jak mu wrzucisz czasami do wyszukiwania jakiś plik-to się dławi i zawiesza.
Dla mnie oprócz funkcji samego eksplorera musi mieć pewne,dobre i szybkie wyszukiwanie. Musi działać na PC z XP, Laptopie z Win7/64 jak i 32-bitowej "okrojonej"siódemce Netbooka.Wypróbowałem ich kilka i jedyny w którym oprócz eksplorera(trochę mogilnego...) bezbłędnie i szybko działa wyszukiwanie-to kombajn Avanquestu-PowerDesk Pro8.
 

destry5

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
265
Reakcje/Polubienia
0
Re: XYplorer-Niedokładne wyszukiwanie.Pomijanie lokalizacji.

Mam TC i XYplorer wersje free i musze przyznac, ze ten ostatni czasem bardziej mi lezy niz TC, jest naprawde dobrym progsem. Co do wyszukiwania nie spotkalem sie z tym problemem, bede teraz sprawdzal i na jednym i na drugim czy wyniki sa zgodne :). Podziele sie gdy okaze sie, ze takie nie beda.
 

terieron

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
227
Reakcje/Polubienia
7
Re: XYplorer-Niedokładne wyszukiwanie.Pomijanie lokalizacji.

No właśnie, mi też XYplorer wyjątkowo pasuje, gdyby tylko nie to wyszukiwanie.Spróbuj mu "zapodać" do szukania kilka plików,folderów w różnych lokalizacjach (min. coś z /windows/system32) które są na pewno na dysku. Ciekaw jestem czy też nie znajdzie. U mnie z 10- 4 nie znalazł.
 
Do góry