SpyShelter Silent - nowy produkt ze stajni Datpol

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Niedawno przy wątku dotyczącym nowych wersji SpyShelter Premium zastanawialiśmy się, jaki nowy produkt dość enigmatycznie zapowiedział Datpol. Mamy odpowiedź w postaci SpyShelter Silent (dokładne oznaczenie wersji: SpyShelter Silent 10.9.5 - zapewne dla zachowania spójności oznaczeń wersji z pozostałymi produktami Datpol) ) czyli uboższej, a przez to tańszej wersji SpyShelter Premium. SpyShelter Silent to nic innego jak anti keylogger, a jego jedyną funkcją pozostaje szyfrowanie tekstu wpisywanego na klawiaturze.
Producent charakteryzuje produkt następująco (tekst po przetłumaczeniu):
Potężne szyfrowanie klawiszy
(...) SpyShelter Silent stale monitoruje Twoją aktywność na klawiaturze. Za każdym razem, gdy zaczynasz pisać, automatycznie szyfruje tekst chroniąc go przed przechwyceniem przez złośliwe oprogramowanie.
Nawet jeśli masz keyloggera działającego w systemie, pobierze tylko bezsensowny losowy tekst.
Wszystkie ważne prywatne informacje zostaną bezpiecznie zaszyfrowane od momentu uruchomienia systemu. SpyShelter jest pierwszą aplikacją na świecie, która szyfruje naciśnięcia klawiszy wszystkich aplikacji, niezależnie od języka systemu operacyjnego. Każde naciśnięcie klawisza jest szyfrowane na poziomie jądra Windows i jest wysyłane przez bezpieczny tunel tylko do tej aplikacji, na której koncentruje się klawiatura. Zamyka inne aplikacje próbujące dokonać przechwycenia naciśnięć klawiszy. Gdy zaszyfrowane naciśnięcia klawiszy docierają do okna docelowego, są odszyfrowywane. Jest to 100% przyjazne rozwiązanie dla systemu - nie zauważysz żadnego rodzaju opóźnienia w działaniu urządzeń wejścia.
SpyShelter Silent oparty jest na SpyShelter Premium - jest zasadniczo gotowy do pracy po instalacji. SpyShelter Silent zawiera w pełni konfigurowalny składnik szyfrowania , który zapewnia bezpieczeństwo bez wywoływania alarmów aktywności.
Jest tańszy, mniej skomplikowany i nadal zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń przed kradzieżą kodu w cenie 12 euro rocznie.
Unikalne cechy SpyShelter Silent wg producenta w porównaniu do konkurencyjnych produktów tego typu:
hTeOtIE.png

Okno programu:
spyshelter-silent.png

spyshelter-silent-advanced.png


Funkcje SS Silent w zestawieniu z innymi produktami:
CMWJrMT.png

Producent wycenił produkt na "only €12 a year" , przy czy można go obecnie kupić z 30% upustem po po wpisaniu kodu "K1CK8TART" (kod ważny do końca października 2017 r.). Dla przypomnienia SS Premium - 29€, a SS Firewall - 35€.
Program wspiera systemy:
Windows XP 32 & 64 bit (SP2 and SP3), Windows Vista 32 & 64 bit, Windows 7 32 & 64 bit, Windows 8 32 & 64 bit, Windows 8.1 32 & 64 bit, Windows 10 32 & 64 bit (Version 1507, Version 1511 (November Update), Version 1607 (Anniversary Update)), Version 1703 (Creators Update), Version 1709 (Fall Creators Update).
Strona produktu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

i tu info:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Pobieranie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Moim zdaniem dobry ruch biznesowy ze strony Datpol wziąwszy pod uwagę roczny koszt zakupu licencji. Program służący jedynie do szyfrowania klawiatury istotnie powinien być w pełni zautomatyzowany i nie wymaga stałych alertów w odróżnieniu od swych potężniejszych (no i oczywiście droższych) braci. Niemniej martwi mnie nieco, że program nie chroni (póki co) przed utworzeniem zrzutów ekranu, czy nagraniem ekranu przez kamerę internetową, co zapewnia np. darmowy Riot Isolator. Mam nadzieję, ze producent wzbogaci ochronę oferowaną przez SpyShelter Silent również o te pola.

Ps. Dzięki @FrantiQ za info. :)
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Na szczescie jest 14 dniowy trial czyli mozna potestowac jak to dziala, czy sie nie gryzie z innym oprogramowaniem... mialem kiedys cos podobnego to mi Norton wywalal false posotive traktujac to jak wlasnie keylogger.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Czyli coś jak KeyScrambler, spodziewałem się bardziej rozbudowanego programu :smutek
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10002
Reakcje/Polubienia
10636
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Typowy kasowyciągacz. Wzięli swój program, wykastrowali go z większości opcji i wmawiają, że mają unikalne funkcje. W dodatku w porównaniu z konkurencją program chroni mniej obszarów.

Moim zdaniem dobry ruch biznesowy ze strony Datpol wziąwszy pod uwagę roczny koszt zakupu licencji. Program służący jedynie do szyfrowania klawiatury istotnie powinien być w pełni zautomatyzowany i nie wymaga stałych alertów w odróżnieniu od swych potężniejszych (no i oczywiście droższych) braci. Niemniej martwi mnie nieco, że program nie chroni (póki co) przed utworzeniem zrzutów ekranu, czy nagraniem ekranu przez kamerę internetową, co zapewnia np. darmowy Riot Isolator. Mam nadzieję, ze producent wzbogaci ochronę oferowaną przez SpyShelter Silent również o te pola.

Nic Ci nie wzbogacą bo te funkcje ma SSFi SSP.
 

krktch

Świeżak
Dołączył
18 Wrzesień 2015
Posty
19
Reakcje/Polubienia
7
Ogólnie widać, że ceny za licencję poszły w górę. Pamiętam, że 2 lata pod rząd płaciłem ok 60 zł za roczną licencję na SpyShelter Premium. Teraz za takie kwoty mamy wersję "silent", a zwykła to lepiej nie mówić :-(
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Czyli coś jak KeyScrambler, spodziewałem się bardziej rozbudowanego programu :smutek
Typowy kasowyciągacz. Wzięli swój program, wykastrowali go z większości opcji i wmawiają, że mają unikalne funkcje. W dodatku w porównaniu z konkurencją program chroni mniej obszarów.
Nic Ci nie wzbogacą bo te funkcje ma SSFi SSP.
Moment, moment... Ale jaki "kasowciągacz". W tej chwili licencję programu na rok można zgarnąć za 43.67 zł, dla porównania KeyScrambler Pro (bo ta wersja ma podobne funkcje, a nie wersja Personal Free) po przecenie 30 USD (tj. ok 108 zł), więc SS nie wypada na tym tle źle.Funkcje KeyScramblera Pro:
1GdYUXO.png

SSP i SSFW mają jednak więcej funkcji niż tylko szyfrowanie klawki, ochronę przed tworzeniem zrzutów ekranu, czy przed nieuprawnionym użyciem kamerki. I o ile chodzi o użycie kamerki, to mogę się zgodzić, że być może to wygórowane żądanie. W przypadku antiscreen jednak już takim nie jest. Wydaje mi się, że każdemu czasem przydarza się ten newralgiczny moment, że po błędnym wpisaniu hasła, za drugim razem podejrzy gwiazdki, czy aby znów nie popełnia błędu. Zrzut wykonany w takim momencie pokazuje pełne dane logowania. Oczywiście trudno byłoby się wstrzelić w ten moment, ale nie chodzi o procent prawdopobieństwa jego wykonania, ale maksymalne ograniczenie ryzyka skutecznego wykonania takiego zrzutu.
 
Ostatnia edycja:

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Kiedyś wersja FREE oferowała więcej niż ta Silent, ale niestety już nie działa.
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Przeciętny "Janusz" tego na pewno nie kupi - po co mi jakieś szyfrowanie klawiszy? - stwierdzi. Użytkownik już trochę bardziej obcykany moim zdaniem będzie chciał czegoś więcej i wybierze Premium lub Firewall. Cena to nie wszystko. Chociaż jak już Zeno wspomniał jest to produkt, który będzie rywalizował z wersją Pro KeyScramblera. Niemniej słabo widzę sprzedaż tego softu - ale co ja tam wiem...
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10002
Reakcje/Polubienia
10636
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Moment, moment... Ale jaki "kasowciągacz". W tej chwili licencję programu na rok można zgarnąć za 43.67 zł, dla porównania KeyScrambler Pro (bo ta wersja ma podobne funkcje, a nie wersja Personal Free) po przecenie 30 USD (tj. ok 108 zł), więc SS nie wypada na tym tle źle.Funkcje KeyScramblera Pro:
1GdYUXO.png

SSP i SSFW mają jednak więcej funkcji niż tylko szyfrowanie klawki, ochronę przed tworzeniem zrzutów ekranu, czy przed nieuprawnionym użyciem kamerki. I o ile chodzi o użycie kamerki, to mogę się zgodzić, że być może to wygórowane żądanie. W przypadku antiscreen jednak już takim nie jest. Wydaje mi się, że każdemu czasem przydarza się ten newralgiczny moment, że po błędnym wpisaniu hasła, za drugim razem podejrzy gwiazdki, czy aby znów nie popełnia błędu. Zrzut wykonany w takim momencie pokazuje pełne dane logowania. Oczywiście trudno byłoby się wstrzelić w ten moment, ale nie chodzi o procent prawdopobieństwa jego wykonania, ale maksymalne ograniczenie ryzyka skutecznego wykonania takiego zrzutu.

Mają więcej funkcji ale jak do Silent dodadzą te o których piszesz to ludzie będą to wybierać i sprzedaż SSF i SSP może spaść. Ewentualnie dodadzą te funkcje ale cena pójdzie w górę. Tylko wówczas będzie to dublowanie programów.
Program zapewne będzie się nieźle sprzedawał ale jak dla mnie to nie jest wart tego żeby wydać na niego tyle kasy.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
@Zeno tak tylko że licencja do KeySCrambler'a jest dożywotnia a do SpyShelter Silent masz na rok.Zemana Antilogger też ma moduł szyfrujący i w promocji można ją kupić za parę dyszek.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Hmmm... jak o cenach: podobny modul wchodzi w sklad Kaspersky Total Security. Uzywam pakietu licencji na 5 urzadzen (2xPC, 3xAndroid). Licencja roczna to £29.99. Dzielac na 5 urzadzen to £6 za rok na urzadzenie...
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Wycofali ten program ze swojej oferty :guma
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
Do góry