Program Szukam darmowego programu do pobierania plików .jpg, .jpeg, .png, .bmp z internetu

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Witam :)
Tak jak w tytule: szukam darmowego (lub może jest jakieś aktualne promo?) programu do masowego pobierania zdjęć, grafik i wszelakich plików graficznych z internetu.
Kiedyś korzystałem NeoDownloader 2.6.3 lub Picture Downloader 1.7.710 ale niestety na Windows 7 x64 Pro te programy mi nie działają nawet w trybie zgodności z Vista lub XP, po prostu nie pobierają. Szukam jakiegoś zamiennika. Najlepiej takiego, który pozwoliłby filtrować obrazki po rozdzielczości i nie pobierałby banerów, małych miniaturek, wielu ikon itp tylko te większe pliki graficzne.
Zna ktoś godne polecenia programy tego typu?

Pozdrawiam.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Witam :)
Tak jak w tytule: szukam darmowego (lub może jest jakieś aktualne promo?) programu do masowego pobierania zdjęć, grafik i wszelakich plików graficznych z internetu.
Kiedyś korzystałem NeoDownloader 2.6.3 lub Picture Downloader 1.7.710 ale niestety na Windows 7 x64 Pro te programy mi nie działają nawet w trybie zgodności z Vista lub XP, po prostu nie pobierają. Szukam jakiegoś zamiennika. Najlepiej takiego, który pozwoliłby filtrować obrazki po rozdzielczości i nie pobierałby banerów, małych miniaturek, wielu ikon itp tylko te większe pliki graficzne.
Zna ktoś godne polecenia programy tego typu?

Pozdrawiam.

A korzystasz może z Chrome albo Opery :??

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Dla Firefox'a też jest fajny dodatek:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Strona projektu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Dzięki za ciekawą propozycję :dziękuę Na pewno sobie zobaczę tą wtyczkę.

Ja w cyberfoxie używam imagegrabber-1.7.0.4c i Save Images 1.3.0 ale w nowym firefoxie pewnie nie mają odpowiedników.
Np ta wtyczka, którą podał @al jest też na Firefoxa, więc poszukam czy któreś wymienione przez Ciebie też są dostępne. Jeśli tak, to również chętnie przetestuję i wybiorę tą, która najbardziej mi odpowiada. Dzięki :hi
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
W Firefox i w pochodnych ( np. Woterfox ) klikamy prawym klawiszem myszy na stronie z interesującym nas obiektem i otwieramy okno "Pokaż informacje o stronie". W oknie otwieramy zakładkę Media, i tam mamy wszystko - zdjęcia, ikony, gify, gry flashowe ( z dużej ilości stron da się ściągnąć), tła, banery itp. Nawet jak zdjęcie jest przeskalowane ściąga się w oryginalnym rozmiarze. Proszę wypróbować
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Korzystam z opcji przeglądarki: Zapisz grafikę jako i zapisuję tam gdzie mam ochotę...
Tak, zwykle jest to bardzo dobre rozwiązanie i zazwyczaj dla wielu ludzi zupełnie wystarczające. Jednak gdy masz na stronie ileś dziesiąt grafik (np kart do Magic: The Gathering) i jest tego grube tysiące, to zaczynasz się zastanawiać nas hurtowym pobieraniem :)
W Firefox i w pochodnych ( np. Woterfox ) klikamy prawym klawiszem myszy na stronie z interesującym nas obiektem i otwieramy okno "Pokaż informacje o stronie". W oknie otwieramy zakładkę Media, i tam mamy wszystko - zdjęcia, ikony, gify, gry flashowe ( z dużej ilości stron da się ściągnąć), tła, banery itp. Nawet jak zdjęcie jest przeskalowane ściąga się w oryginalnym rozmiarze. Proszę wypróbować
No tak, przyznam szczerze, że to bardzo praktyczne rozwiązanie a nawet o tym nie pomyślałem :p Wszystko jest, można sobie dodać kolumny i filtrować po typie multimediów, rozmiarze, czy tekście alternatywnym. Dziękuję za ten post, bardzo przydatna rzecz :)


Wygląda na to, że mam już przynajmniej trzy sensowne sposoby pobierania grafik. Zostają u mnie wtyczki Image Picka oraz Image Downloader - nie potrafię się zdecydować która z nich jest lepsza. Najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłoby ich połączenie :kwiczy

W Image Picka podoba mi się to, że można przypisać sobie skrót pobierania np ctrl + lewy myszki i po kliknięciu na obraz od razu go pobiera. To jest naprawdę bardzo wygodne i szybkie pod warunkiem jednak, że obrazków nie jest zbyt wiele. Ponadto Image Picka pobierając otwiera kartę obok i nie przełącza się na sam koniec paska z kartami, do ostatniej otwartej karty w przeglądarce a inne wtyczki tak i później nie wracają do karty, z której pobierałem obrazki. Trzeba więc ręcznie się cofać i wyszukiwać tą ostatnio uzywaną kartę. U mnie jest to o tyle istotne, że zwykle mam ich otwartych około 500+ :wariat tak więc trochę to szukanie trwa... Duży więc plus za to dla Image Picka :ok no i za bardzo wygodne skróty pobierania :) Niestety nie doszukałem się jeszcze w opcjach czy można zmienić folder zapisywanych obrazów, tak żeby zapisywały mi się w folderze na pulpicie. Popatrzę jeszcze. Bardzo fajna wtyka, polecam sobie zobaczyć :bea

Natomiast wtyczka Image Downloader zostaje u mnie z powodu świetnej konfigurowalności co do dużej ilości pobieranych obrazów. Mam wrażenie, że sprawdzi się ona lepiej niż Image Picka w przypadku pobierania naprawdę całkiem sporych galerii z mnóstwem grafik, zdjęć, obrazków. Image Picka będę stosował do pobierania mniejszej liczby obrazów. Niestety jednak wadą Image Downloader jest to, że cofa do ostatniej karty i po zamknięciu nie przeskakuje do ostatnio otwartej karty, tylko przełącza się na sam koniec z kartami i trzeba się ręcznie cofać
Obie wtyczki mają więc swoje dobre strony jak i minusy :) Czas zweryfikuje, której z nich będę używał częściej.

Na pewno będę też stosował sposób podany przez @tedi13 choćby gdy z jakiegoś powodu wyżej wymienione sposoby zawiodą, lub będę na innym kompie, to tu jest coś praktycznego, co na pewno zawsze da radę :)

Dziękuję wszystkim za odzew i pomocne komentarze :hi
Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:

PainTrain

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Styczeń 2016
Posty
105
Reakcje/Polubienia
6
Ja do pobierania dziesiątek zdjęć na raz używam
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Wystarczy tylko skopiować adres strony, na której dane zdjęcia się znajdują i program zacznie analizować link i pobierać mosowo zdjęcia.
 

PainTrain

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Styczeń 2016
Posty
105
Reakcje/Polubienia
6
No, IDM robi robotę. Tylko jest właśnie ten zasadniczy problem - jest płatny.
 
Do góry