Szukam programu do backupu Thunderbirda

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
Witam,
czy znacie (sami używacie) jakieś dobre programy do backupu najnowszego Thunderbirda?
Od razu mówię, że nie chcę używać tego gówna "MozBackup", ponieważ dzięki jego backupom połowa moich mailii poszła w pizdu :lanie Chciałbym jakiś inny program, tylko nie mogę nic znaleźć darmowego.
Narazie radzę sobie poprzez kopiowanie folderu z profilem Thunderbirda, ale wolę żeby to program za mnie automatycznie robił backupa.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Mam TB i Najlepszy Backup to kopiowanie folderu.MozBackup też używam (robię 2 kopie TB) i działa git.
Możesz spróbować np: zainstalować sobie program do synchronizacji/backupu danych taki np jak Bvckup
http://programyzadarmo.net.pl/bvckup-au ... apasowych/
w nim wskazać ten profil TB i kopie będziesz miał zawsze aktualne i automatyczne.
 

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
OXYGEN THIEF napisał:
Mam TB i Najlepszy Backup to kopiowanie folderu.MozBackup też używam (robię 2 kopie TB) i działa git.
Możesz spróbować np: zainstalować sobie program do synchronizacji/backupu danych taki np jak Bvckup
http://programyzadarmo.net.pl/bvckup-au ... apasowych/
w nim wskazać ten profil TB i kopie będziesz miał zawsze aktualne i automatyczne.

Próbowałem ten program i po drugim razie robienia backupu wywala błędy.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
a pamiętasz może jakie ?? u mnie działa bardzo dobrze.
 

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
U mnie pisało, że jest 39 czy ponad 40 błędów :( nawet uruchamiając program z uprawnieniami administratora.
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Walnij sobie portable tego programu (resztę znasz) i po bólu - ja tak mam i jest :ok
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Obadaj sobie darmowy Auslogics BitReplica bo ma opcję tworzenia kopii profili Thunderbirda

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
9muco.jpg
 

Aguarius

Bardzo aktywny
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
198
Reakcje/Polubienia
0
Ja przesiadłem się z Thunderbirda na Dreammail w którym jest to czego szukasz i znacznie więcej. Używam bez problemu od roku i sobie chwalę. Polecam.
 

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
Aguarius napisał:
Ja przesiadłem się z Thunderbirda na Dreammail w którym jest to czego szukasz i znacznie więcej. Używam bez problemu od roku i sobie chwalę. Polecam.

Używałem go chwilkę i nie przypadł mi do gustu.

OXYGEN THIEF napisał:
Obadaj sobie darmowy Auslogics BitReplica bo ma opcję tworzenia kopii profili Thunderbirda

Hm, po zainstalowaniu na wirtualnym systemie wydaje mi się najlepszym programem, jeszcze sprawdzę jak się będzie sprawował z harmonogramem.

EDIT:

Trochę ciulowo, że program musi być wyłączony, no ale i tak nie jest źle. Chyba najlepszy program do backupów :yes master
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
yuppy napisał:
... nie chcę używać tego gówna "MozBackup", ponieważ dzięki jego backupom połowa moich mailii poszła w pi*** :lanie Chciałbym jakiś inny program...

U mnie niestety to samo, po dodaniu trzeciego konta "MozBackup" w ogóle nie bierze go pod uwagę.
Po przywróceniu systemu i użyciu "MozBackup" utraciłem całe konto i wszystkie w nim wiadomości :ireful

OXYGEN THIEF napisał:
Obadaj sobie darmowy Auslogics BitReplica bo ma opcję tworzenia kopii profili Thunderbirda...

Co do "Auslogics BitReplica", to również miałem z nim problem. Po przywracaniu systemu program nie widział swoich kopii "z przyszłości" (tych zrobionych po utworzeniu obrazu systemu z którego przywracałem system). Może da się to jakoś obejść ??

Na razie korzystam z "Bvckup", ale i to narzędzie nie jest doskonałe. Dobrze nadzoruje pliki/foldery źródłowe, ale kiedyś przypadkiem usunąłem sobie plik z backupu i program go nie "odbudował'. Jedynie zapisał bieżącą zmianę (2Mb zmian z 180Mb źródła). W takim przypadku pomaga utworzenie od nowa danej reguły backupu.
Wydaje mi się, że program nadzoruje plik/folder źródłowy i rejestruje jego zmiany, po czym zmiany te uwzględnia w backupie, ale nie porównuje źródła z backupem.

pss napisał:
Walnij sobie portable tego programu (resztę znasz) i po bólu - ja tak mam i jest :ok

O tym nie pomyślałem :D
Tylko jak zaimportować wszystko do wersji portable, czy można wkleić "profile" z wersji instalacyjnej do portable ??
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Na razie korzystam z "Bvckup", ale i to narzędzie nie jest doskonałe. Dobrze nadzoruje pliki/foldery źródłowe, ale kiedyś przypadkiem usunąłem sobie plik z backupu i program go nie "odbudował'. Jedynie zapisał bieżącą zmianę (2Mb zmian z 180Mb źródła). W takim przypadku pomaga utworzenie od nowa danej reguły backupu.
Wydaje mi się, że program nadzoruje plik/folder źródłowy i rejestruje jego zmiany, po czym zmiany te uwzględnia w backupie, ale nie porównuje źródła z backupem.
tam jest kilka opcji tworzenia kopii, ja akurat mam wybraną pełną a nie tylko zmiany trwa kopiowanie dłużej ale kopiuje całość.
 

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
OXYGEN THIEF napisał:
tam jest kilka opcji tworzenia kopii, ja akurat mam wybraną pełną a nie tylko zmiany trwa kopiowanie dłużej ale kopiuje całość.

A jest w nim jakaś opcja, żeby każdy backup zapisywał w innym folderze albo do nazwy dodawał np. datę?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
aj nie wiem, musiał być utworzyć nowy profil tworzenia kopii i tam zerknąć.
 

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
Właśnie o to chodzi, że nie widziałem tam takiej opcji..
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35951
Reakcje/Polubienia
25049
Miasto
Trololololo
Więc pewnie w Bvckup nie ma bo to prosty program do synchronizacji/kopii danych.Może będzie w wersji 2 ale to jeszcze trochę trzeba poczekac.


Możesz też obadać inny program KLS Mail Backup który jak zapewnia producent tworzy kopie popularnych klientów pocztowych -

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry