[SZUKAM] programu do konwertorowania plików JPG

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Jak w temacie.Szukam jakiegoś sprawdzonego, darmowego w naszym języku programu,do konwertorowania plików JPG chodzi mi o fotki,które zajmują coraz więcej miejsca na dysku. :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35939
Reakcje/Polubienia
25032
Miasto
Trololololo
senior38 napisał:
Jak w temacie.Szukam jakiegoś sprawdzonego, darmowego w naszym języku programu,do konwertorowania plików JPG chodzi mi o fotki,które zajmują coraz więcej miejsca na dysku. :)
czyli jak rozumiem chcesz aby zajmowały mniej miejsca tak ??

Jeśli tak to zainteresuj się tym programem ( bezpłatny ) FILEminimizer Pictures
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
senior38 napisał:
Jak w temacie.Szukam jakiegoś sprawdzonego, darmowego w naszym języku programu,do konwertorowania plików JPG chodzi mi o fotki,które zajmują coraz więcej miejsca na dysku. :)

Batch Photo Resizer bywa w promocji. Wsadowo możesz działać na plikach. Jeśli zmniejszysz fotki to stracisz na jakości, zastanów się.
Właściwie każdy program graficzny ma taka funkcję.
Może lepiej je spakować WinRARem?
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Dzięki za szybką odpowiedz,ale skoro fotki mają stracić na jakości,to chyba zrezygnuję. :)
 

hansik

Wygadany
Dołączył
21 Wrzesień 2015
Posty
40
Reakcje/Polubienia
109
Witam. Do prostych zastosowań graficznych używam i polecam IrfanView. Jest za darmo, jest polska wersja językowa, ma sporo opcji. Można dodawać moduły rozszerzające jego możliwości. Ma oczywiście opcję zmiany rozmiaru obrazu (wg % względem oryginału, pixeli itp.). Ale, jak napisali powyżej szanowni forumowicze, zmniejszenie rozmiaru jpg-a to zawsze utrata jakości (grafika rastrowa). Wg mnie, najlepiej po prostu, przenieść zdjęcia na zewnętrzny nośnik (najlepiej na dysk). Ewentualnie można skorzystać z "jakiegoś dropboxa". Pozdrawiam.
 
Do góry