Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
10591
Reakcje/Polubienia
30863
TcpLogView to proste narzędzie, które monitoruje otwarte połączenia TCP w systemie i dodaje nowy wiersz dziennika za każdym razem, gdy połączenie TCP jest otwierane lub zamykane. Dla każdego wiersza dziennika wyświetlane są następujące informacje: czas, typ zdarzenia (otwarte, zamknięte, nasłuchiwanie), adres lokalny, adres zdalny, nazwa hosta zdalnego, port lokalny, port zdalny, identyfikator procesu, nazwa procesu i informacje o kraju zdalnego adresu IP (wymaga osobnego pobrania adresu IP do pliku kraju).

Program TcpLogView nie wymaga żadnego procesu instalacji ani dodatkowych plików DLL. Aby zacząć z niego korzystać, wystarczy uruchomić plik wykonywalny – TcpLogView.exe Po uruchomieniu TcpLogView rozpoczyna rejestrowanie połączeń TCP i dodaje nowy wiersz za każdym razem, gdy połączenie TCP jest otwierane lub zamykane. Możesz wyczyścić bieżący dziennik za pomocą opcji Wyczyść dziennik (Ctrl+X).

Pobieranie pliku IP kraju
Aby uzyskać informacje o kraju zdalnego adresu IP (kolumna „Adres IP kraju”), należy pobrać jeden z następujących plików i umieścić go w tym samym folderze, w którym znajduje się TcpLogView.exe:
 • Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

  Powinieneś zapisać plik, jako IpToCountry.csv w tym samym folderze co TcpLogView.exe
 • Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

  Powinieneś pobrać bazę danych GeoLite2 City w formacie CSV, ponieważ TcpLogView może odczytywać tylko ten format plików. Aby rozpocząć korzystanie z tej bazy danych, po prostu wyodrębnij wszystkie pliki w folderze TcpLogView.exe
Integracja TcpLogView z narzędziem IPNetInfo
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zdalnym adresie IP wyświetlanym w narzędziu TcpLogView, możesz skorzystać z narzędzia IPNetInfo, aby łatwo wyświetlić informacje o adresie IP ładowane bezpośrednio z serwerów WHOIS:
 1. Pobierz i uruchom najnowszą wersję narzędzia
  Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
  .
 2. Wybierz żądane połączenia, a następnie wybierz „IPNetInfo – Adres zdalny” z menu Plik (lub kliknij Ctrl+I).
 3. IPNetInfo pobierze informacje o zdalnych adresach IP wybranych elementów.
źródło:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


32 bit:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

64 bit:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Spolszczenie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

W systemie Windows Vista/7/8/10 z włączoną kontrolą konta użytkownika należy uruchomić TcpLogView, jako administrator, jeśli chcesz uzyskać pełne informacje o procesie.
 
Do góry