Test dysków SSD

fiodor99

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
870
Reakcje/Polubienia
86
Miasto
25° 47' N 80° 13' W
W załączeniu link z ciekawym testem dysków ssd - dla poszukujących i nie mogących wybrać:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Coraz więcej użytkowników komputerów docenia dyski SSD, ale nie wszyscy orientują się, który z dostępnych w sprzedaży jest aktualnie najlepszy. Mamy nadzieję, że nasz test kilku najbardziej interesujących modeli takich dysków na SATA 3 pomoże w dokonaniu optymalnego wyboru. W szranki stanęły modele ADATA SP900, Intel 330, Kingston SSDNow V+200, OCZ Vertex 4, Plextor M5S i Samsung 830. Czym one się różnią? Który wypada najkorzystniej?
:gwizdek
 

Naits

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
932
Reakcje/Polubienia
6
To było do przewidzenia, Samsung 830 :)
Ciekawi 2 miejsce OCZ Vertex 4 bo ta seria ma bardzo awaryjną przeszłość
 

maximus

Wygadany
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
45
Reakcje/Polubienia
1
Taa, tylko vertex4 a verteksy 2 i 3 to całkiem inna bajka. Przede wszystkim starsze wersje wykorzystywały dyskusyjne kontrolery SandForce, a czwórka jest już na Indilinksie. Wydajnościowo Vertex 4 jest świetny, ale i tak bardziej bezproblemowe są Samsungi 830 i Cruciale m4. Więc jeśli komuś zależny na niezawodności powinien sięgnąć właśnie po te dwa ostanie produkty, ewentualnie coś od Intela, który może nigdy nie przywodzi stawce, jeśli chodzi o szybkość dysków, to jednak oferuje solidne SSD. Sam jestem teoretykiem SSD (cena!) i ciekaw jestem, czy w praktyce jest różnica pomiędzy powiedzmy starszym, a tym samym wolniejszym m4, a nowszym Samsungiem?
 

guma77

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
169
Reakcje/Polubienia
81
mam jako systemowy dysk ssd samsung 830 64gb w lenovo z565 , a w miejscu dvd elegancka wkladke z hdd 500gb
lapek smiga super :ok
 

Avos

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
141
Reakcje/Polubienia
1
Test SSD
Tomshardware
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

tutaj znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań.
A-DATA 511 120Gb od ponad roku i nie wyobrażam sobie systemu na HDD.
 
Do góry