Test programu ArcaVir 2011 System Protection

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Test programu ArcaVir 2011 System Protection

 
Z zaciekawieniem obejrzałem ten test i wnioski z niego jest taki iż program domyślnie jest " ubogo " skonfigurowany. Być może gdyby takie funkcje jak " skaner HTTP ", czy " Molecule " oraz " skaner rejestru " były włączone wynik byłby lepszy. Niestety wynik jest mocno średni. Za to ów pakiet jest najdroższym (chyba) pakietem na rynku, niestety cena nie idzie w parze z jakością / funkcjonalnością a szkoda.

SE7EN dlaczego nie zdeaktywowałeś ESETa przed rozpoczęciem testu? :)
 
Nie jest fatalnie, spodziewałem się zdecydowanie gorszego wyniku. Widać,że dobrze działa ich FW, ładnie monitoruje połączenia wychodzące/przychodzące :D Ale cena za program i zużycie zasobów to jeden wielki żart. :D
 
Usiłuję znaleźć odpowiedź na pytanie " Dlaczego program jest domyślnie tak źle skonfigurowany? ", lecz nie umiem jej znaleźć. Pomożecie? :)
 
Może na innych ustawieniach sypał FP ? albo innymi licznymi komunikatami. Ja tam zawsze testuje soft na domyślnych, bo tak on właśnie pracuje na większości systemów chronionych przez ten dany program.
 
A co do skuteczności programu to trudno wiele od niego wymagać skoro ma w swojej bazie niespełna 3 mln sygnatur. Odnośnie ustawień to inne programy posiadające takie funkcje ma je włączone domyślnie. Tym bardziej trudno mi zrozumieć posunięcie Arcabitu.
 
Cieniutko, Ciekawe kiedy zrobią coś lepszego :) Interface mi się tylko bardzo podoba i nic poza tym :) hehe
 
ważne że jest jakiś postęp (nie widziałem twojego testu wersji 2010 ale ponoć tam było znacznie gorzej), myślę że gdyby pobawić się w konfigurację programu wynik mógł by być nieco lepszy - ale to tylko moje domysły
 
Back
Do góry