TrackID zostanie zamknięte przez Sony 15 września

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Sony ogłosiło, że zakończy działanie Track ID (znanej aplikacji do rozpoznawania muzyki po jej fragmencie) 15 września br. Poleca w zamian Shazam. :szok
nexus2cee_sony-trackid-closing-2-329x585.png
nexus2cee_sony-trackid-closing-1-329x585.png

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Cóż szkoda. :bye Pozostaje Shazam i SounHound...
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10006
Reakcje/Polubienia
10641
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Shazam to lepiej nie instalować bo ta aplikacja potrzebuje dostępu do naszego maila w celu wysyłania reklam, do lokalizacji żeby wyświetlać hity z okolicy ale przy okazji (cytat: In addition, we may share your location with third parties for advertising purposes), dostępu do obrazów, naszych map, do kamery i mikrofonu, bluetootha, do Id urządzenia i informacji o rozmowach telefonicznych :co jest?
Generalnie :fakolec.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
W związku z tym w Androidzie 6.0 w ustawieniach aplikacji odhaczałem uprawnienia apkom (wcale się nie wykrzaczały) i blokowałem dostęp do internetu mobilnego w tle.
Ale najbardziej wnerwiało mnie, że większość aplikacji po ich przeniesieniu na kartę microSD i jakiejkolwiek późniejszej ich aktualizacji wracała znowu do pamięci masowej telefonu. Masakra.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10006
Reakcje/Polubienia
10641
Miasto
Somewhere over the rainbow.
W związku z tym w Androidzie 6.0 w ustawieniach aplikacji odhaczałem uprawnienia apkom (wcale się nie wykrzaczały) i blokowałem dostęp do internetu mobilnego w tle.
Ale najbardziej wnerwiało mnie, że większość aplikacji po ich przeniesieniu na kartę microSD i jakiejkolwiek późniejszej ich aktualizacji wracała znowu do pamięci masowej telefonu. Masakra.
Tego typu aplikacje są aktualnie zbędne bo albo się słucha płyt, plików i wiemy co to jest albo radia a w tym przypadku można w sieci sprawdzić co było grane.

Ja tam nie patrzę gdzie się apka instaluje bo mam pamięć wewnętrzną i kartę SD ustawione jako jedną pamięć bez podziału.
 
Do góry