Transcend Elite a backup?

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9982
Reakcje/Polubienia
10616
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Do plików tak ale nie do systemu.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35910
Reakcje/Polubienia
24999
Miasto
Trololololo
Trochę tego nie kumam, skoro dysk jest na kopie jakiś tam plików to po co instalować jakiś program do całego backupu jak można strzelić sobie program do synchronizacji danych i gitara.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Trochę tego nie kumam, skoro dysk jest na kopie jakiś tam plików to po co instalować jakiś program do całego backupu jak można strzelić sobie program do synchronizacji danych i gitara.
A to ja nie wiem, może źle się wyraziłam. No właśnie dysk ma być na kopię zapasową przeróżnych plików (głównie związanych z grafiką), ale nie systemowych. Chodzi tylko o to, żeby były jakoś kompresowane, coby nie zajmowały za dużo miejsca. Zasugerowałam się programem, który był już na tym dysku i niby jest do backupu...
W sumie dziwne, że wrzucili tam ten program, skoro niezbyt się nadaje :/
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Skoro tak to funkcje synchronizacji tego programu z dysku wydają się naprawde dobre, o czym pisałem w pierwszym poście. Też tam umieściłem "manuala", gdzie sa dokładnie opisane. :)
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
No ale czy on jakoś kompresuje te pliki i tworzy kopię przyrostową?
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Synchronizacja obejmuje kopię przyrostową, bo synchronizuje (trzeba odpowiednio skonfigurować opcje) pliki w folderze docelowym których jeszcze nie masz. Ale dla mnie synchronizacja tym się różni od backupu, że synchronizacja to kopia 1:1, a przy backupie dochodzi kompresja i ewentualne szyfrowanie. Jeśli się mylę, to zaraz ktoś mnie poprawi. :)
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
A, to właśnie na tej kompresji by mi zależało, na szyfrowaniu niekoniecznie
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
To w ww. programie Transcended Elite na s. 9 "Manuala" masz napisane (teraz znalazłem :) ):
Real-time Backup: Continuously monitor the folder(s) you specify in the Backup
Task, and incrementally backup the contents of the folder(s) whenever changes
are made. For example, if you save a new file to the folder specified in this
Backup Task, Elite will automatically add the new file to its ongoing backup of
the folder. Similarly, any existing files in that folder that you re-save or modify in
any way will also be automatically updated within the backup (date and time of
update will be indicated at the end of each file name).
Note: Real-time Backup starts functioning immediately after you finish creating
the backup task; your data will be backed up without showing a summary
window.
A kompresję to ten program również ma. W związku z tym program do twoich potrzeb się nadaje, a jak się będzie spisywał dowiemy się od Ciebie.
A kopię systemu każdy musi robić, bo inaczej sam prosi się o nieszczęście.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
W związku z tym program do twoich potrzeb się nadaje, a jak się będzie spisywał dowiemy się od Ciebie.
A kopię systemu każdy musi robić, bo inaczej sam prosi się o nieszczęście.
Z tym spisywaniem, to sądziłam, że może ktoś ma jakiś wypróbowany, więc będzie pewniej użyć, niż takiego nieznanego.
A obraz systemu mam nagrany dawno temu i jakimś programem co startuje z płyty, ale już nawet nie pamiętam nazwy. Też tutaj mi go polecono. No ale nie mam go zainstalowanego, tylko gdzieś na tej płytce. Nie wiem, czy do czegoś takiego też by się nadawał. Musiałabym poszukać, żeby sprawdzić, co to w ogóle było :p Ale tak po prawdzie, to od kilku lat nie robiłam reinstalacji :p Podejrzewam, że prędzej mi ten laptop zdechnie niż system ;)
 
Do góry