Ubuntu 13.04 Raring Ringtail Released

karski1

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Kwiecień 2013
Posty
3
Reakcje/Polubienia
0
Słyszałem o tym. Podobno ubuntu został uznany najlepszym systemem linuxowym ;)
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Najlepszym? a niby dlaczego?Bo Canonical na siłę chce wciskac swoje unity? Z wydania na wydanie Ubuntu robi sę coraz cięższe, system który miał się błyskawicznie uruchamiać i nie zżerać tyle zasobów okazuje się jego przeciwieństwem.Kiedyś byłem fanem ubuntu ale niestety odpuściłem sobię :(
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Autorytet w dziedzinie Wolnego i Otwartego Oprogramowania znany jako RMS (Richard Stallman) w sposób dobitny określił czym jest *Ubuntu. Osobiście w pełni zgadzam się z jego opinią na temat działań Canonical. Dzisiejsze *Ubuntu, a *Ubuntu sprzed powiedzmy 3-4 lat to zupełnie inne systemy nie mające nic wspólnego z FSF.

Przygodę z Linuksami zaczynałem od Fedora Core 2 (obecnie Fedora), w między czasie było Gentoo, Mandrake (obecnie Mandriva), także Slackware oraz ArchLinux. Obecnie jestem stałym użytkownikiem Debiana (z gałęzi testing). Kto ma jakiekolwiek pojęcie o GNU/Linux z pewnością zrozumie opinię RMS oraz Moją :)

Zatem *buntu (Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu... itd) mówię stanowcze NIE.

Źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Swoją drogą mogę stwierdzić z własnego doświadczenia (prowadzę serwis komputerowy oraz Gsm), że na 100 moich klientów około 10-12 prosi - wręcz żąda przy obsłudze serwisowej instalację systemu z rodziny GNU/Linux zastrzegając przy tym, aby nie było to "prostackie" *buntu. Ludzie mają coraz większą świadomość wyboru, wiedzą już, że nie tylko M$ :)
Zatem te 10%-12% moich klientów to już spora ilość, mimo wszystko wciąż mała na "liczbę obywateli" z PC. Nadmieniam fakt, że za instalację systemu z rodziny M$ pobieram opłatę w wysokości XX zł, a za instalację systemu z rodziny GNU/Linux 50% ceny XX zł. I co śmieszniejsze ludzie decydują się na Linuksa nie ze względu na cenę, lecz dlatego, że mają wybór. Nie ujmując nic systemom z M$ większości klientów do typowych zastosowań domowych wystarcza Linuks. Można by polemizować na temat wyższości M$ nad Linuksem i odwrotnie, ale taka dyskusja trwa odkąd "pamiętam" i nie wpływa w żaden sposób na popularność systemów GNU/Linux.
 
A

Anonymous

Securitas napisał:
Najlepszym? a niby dlaczego?Bo Canonical na siłę chce wciskac swoje unity? Z wydania na wydanie Ubuntu robi sę coraz cięższe, system który miał się błyskawicznie uruchamiać i nie zżerać tyle zasobów okazuje się jego przeciwieństwem.Kiedyś byłem fanem ubuntu ale niestety odpuściłem sobię :(

Securitas no wiesz co, komu pasuje "Nowy" ubuntu nie jest o dużo cięższy od poprzedniej wersji.Niektórym osobom podobają się takie bajerki jak unity.Ja nie widzę większej różnicy z unity, czy bez owszem lekka różnica jest, ale mało odczuwalna.Co do tego "Unity" nie każdy musi je mieć na swoim Ubuntu zawsze można zmienić środowisko graficzne, na przykład na Gnome.
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
A pewnie ze mozna, tylko ze z dobrego systemu jakim kiedys bylo Ubuntu zrobili zasranego muła napchanego wodotryskami, nietwierdze ze Unity jest zle , mi osobiscie nie przeszkadzalo ale tez i nie zabardzo sie tym zachwycalem, moim zdaniem (zreszta bardzo duza czesc bylych uzytkownikow Ubuntu tez tak twierdzi) Cannonical z wydania na wydanie coraz bardziej brnie w slepa uliczke, zmiany sa kosmetyczne, zapowiadane rewolucje to jakies zarty a zarzadzanie energia to poprostu porazka...lapek z ubuntu na jednym ladowaniu bateri wytrzymuje o okolo 20-30 % mniej czasu ..a miało być tak pięknie :(
Teraz uzywam suska i minta i jest ok.
 
A

Anonymous

Securitas napisał:
A pewnie ze mozna, tylko ze z dobrego systemu jakim kiedys bylo Ubuntu zrobili zasranego muła napchanego wodotryskami, nietwierdze ze Unity jest zle , mi osobiscie nie przeszkadzalo ale tez i nie zabardzo sie tym zachwycalem, moim zdaniem (zreszta bardzo duza czesc bylych uzytkownikow Ubuntu tez tak twierdzi) Cannonical z wydania na wydanie coraz bardziej brnie w slepa uliczke, zmiany sa kosmetyczne, zapowiadane rewolucje to jakies zarty a zarzadzanie energia to poprostu porazka...lapek z ubuntu na jednym ladowaniu bateri wytrzymuje o okolo 20-30 % mniej czasu ..a miało być tak pięknie :(
Teraz uzywam suska i minta i jest ok.


jeszcze ze 2 lata temu mozna bylo uruchomic Ubuntu , Fedore, Minta , Suska na starych lapkach

To napisałeś w innym temacie a tera piszesz, że używasz suksa i minta i, że jest ok ??
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Wacuś ,,tera'' to używam minta razem z 7 na lapku i w przeciwieństwie do ubuntu działa na moim zdachlaku szybciej,nie używam najnowszych wydań bo poprostu ich nie dam rady używać ze względu na specyfikacje sprzętu .Wymagania nowegu ubuntu sa poprostu z wydania na wydanie coraz większe, i aby wszystko działało sprawnie i szybko( a na szybkości mi zależy) trzeba mieć mocny sprzęt.
TERAZ używam SUSKA i minta i jest ok.
 
Do góry