Wersja rozwojowa Windows 11 już jest

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1069
Reakcje/Polubienia
39
Czy ktoś z forumowiczów już testował?
Ciekawe czy Dell Latitude E6420 będzie godny do instalacji 11-ki
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1651
Reakcje/Polubienia
1747
Według Microsoft produkt dostępny będzie pod koniec października.
Zgodność urządzenia z wymaganiami Windows 11 można sprawdzić programem Microsoftu.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Jak W10 działa to ja wiem czy jest sens na siłę się przesiadać. :myśli2 Tym bardziej że jeśli ktoś ma teraz jakoś poustawiane sprawy związane z telemetrią, śledzeniem i pozostałymi "ulepszeniami" to pewnie na W11 "dla naszego dobra" :winked będą one przywrócone do pierwotnej wersji.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Z tym nowym windowsem to troche tak tego... po mojemu: chca powoli usmiercic stary hardware.
z jendej strony dopuszczaja TPM 1.2 ale z drugiej strony tylko jesli ma "Secure Boot Capable".
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ponadto, wspieraja procki of iCore Gen 8:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Co ciekawe, "oficjalnie" TPM 2.0 narzuca natywny tryb UEFI (wg MS oczywisice) co znowu ograniczy mozliwosc update dla starszych komputerow:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
: " TPM 2.0 is not supported in Legacy and CSM Modes of the BIOS. Devices with TPM 2.0 must have their BIOS mode configured as Native UEFI only. The Legacy and Compatibility Support Module (CSM) options must be disabled. For added security Enable the Secure Boot feature. ", przy czym migracja dla juz zainstalowanego systemu tez nie jest taka prosta bo wymaga uzycia narzedzia
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Tak ze tego... dla staszych maszyn (oczywiscie zanim ktos nie znajdzie prostego w miare workaround) koniec wsparcia Win10 moze sie okazac czasem zlomowania maszyny, pozostania bez wsparcia lub przejscia na Linuksa w 2025.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Witam! Czy udało się komuś z Was spolszczyć do końca interfejs Windows 11. ? Szczególnie chodzi mi o aplet Ustawienia. Całą resztę udało się ustawić w języku polskim. Jak to zrobiłem w następnym filmie. Jak spolszczyć Windows 11
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Nie, na dziś nie spolonizujesz wszystkiego-nie dostępne trzy pakiety (Basic.....) piszą że w przyszłości..ale reszta śmiga i parę pomysłów jest na plus, parę aplikacji starszych działających pod Win 10 pod tą wersją 11_ki nie działają :) ale raczej całość na plus w końcu to nie jest wersja finalna.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Dobra... wiec tak: zacznijmy ze ponizsze to belkot intelektualny, zabawa sama w sobie nie majaca wiekszego sensu, jako ze korzystanie z Win 11 przy pominieciu FUNDAMENTOW bezpieczenstwa na ktorych stoi to proszenie sie o klopoty, blue screeny, 404, ping request time out i batozenie na Rynku, a osoby to robiace nalezaloby zakuc w dyby i wrzucic do ciemnicy. Ale co tam, krazy juz po sieci wiec dla potomnosci:
jak wam wyswietli podczas instalacji na Win 10 "buuu, ni mosz TPM 2.0/fefnascie, ni mosz Secure But i w ogole to spadaj" to robimy tak:

Nie wylazimy, tylko klikamy radosnie na tym komunikacie Shift+F10, i ukazuje nam sie stary ale jary command prompt.
We w tym command prompcie se klikamy: regedit.exe, i ukazuje sie nam znajomy edytor badziejstwa.
W tymze tworzymy sobie:
w HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup tworzymy se nowy “LabConfig”
W “LabConfig” tworzymy dwa nowe wejscia:
BypassTPMCheck=dword:00000001
BypassSecureBootCheck=dword:00000001

Czy jest inna metoda. Nom, a co? Bierzemy se sobie ISO Win 11, oraz ISO Win 10. Montujemy gdzies tak zeby bylo RW, i podmieniamy zawartosc folderu: soruces w ISO Win 11 zawartoscia tegoz z Win 10. Sie okazuje ze malymietki sprawdza sprzet na etapie instalacji, a potem to juz nie za bardzo...

Oczywiscie jak na razie, dziala to na "wycieknietych" wersjach. nie mam watpliwosci ze malymietki stwardnieje i zaszyje to gdzies indziej... tak samo jak pewnien jestem ze zlamanie nowej metody zajmie jakies 2 tygodnie. Ot, taka zabawa w kolko.

Z tym ze podkreslam: stosowanie powyzszego by ominac podstawy bezpieczenstwa systemu per se jest dowodem na aberracje umyslowa stosujacego ;)
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1651
Reakcje/Polubienia
1747
Dziś wpadło mi oficjalnie Windows 11 poprzez Windows Update jako Insder preview. Niemal wszystko jest spolszczone od samego początku. Ale czasem niekonsekwentnie i sporo anglicyzmów zostało. Część tłumaczeń wygląda na automat, ponieważ są nielogiczne i pisane w dziwny sposób (po polskawemu).
System moim zdaniem obecnie nie nadaje się jeszcze do normalnego użytkowania. Wygląda jak sklejka elementów z Windows 10, Vista , NT 4.0 doprawiona jeszcze zmienionym stylem graficznym. I to niekonsekwentnie, bo część okien nadal nie ma zaokrąglonych narożników ani nie przyjmuje ustawień ciemnego motywu.
Przestały mi działać sterowniki do skanera i drukarki. Urządzenie od kilku lat nieprodukowane, więc nie liczę na aktualizację od producenta.
Czeka mnie w weekend stawianie systemu od nowa. Windows 10 popracuje u mnie jeszcze długo.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19140
Reakcje/Polubienia
55665
Windows 11 zawiera wbudowaną funkcję prywatności DNS-over-HTTPS
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Aplikacja typu open source o nazwie WhyNotWin11 działa jako lepszy zamiennik aplikacji Microsoft PC Health Check w celu ustalenia, czy Twój sprzęt jest zgodny z systemem Windows 11.

WhyNotWin11.png

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Pobieranie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:
Do góry