Windows 10 Spring Creators Update

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
No to czego możemy się spodziewać po Spring vel April Creators Update. Przede wszystkim funkcji Timeline, Focus Assist, Dictation (o ile ktoś korzysta z Cortany pod kombinacją Win+H i usprawnień Microsoft Edge.




Niewykluczone, że to całkiem fajne funkcje, chociaż Dictation wymaga Cortany, a ta lubi sobie cały czas słuchać, chociaż po polsku to i nie bardzo rozumie i nie bardzo pogada...
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Część użytkowników może zaktualizować sobie stery procesorów Intela pod kątem aktualizacji April Update dla systemu Windows 10
Intel udostępnił nowy pakiet sterowników dla swoich procesorów grafiki zintegrowanych w procesorach Core szóstej, siódmej i ósmej generacji, a także procesorów Pentium i Celeron z architekturą Apollo Lake i Gemini Lake. Najnowszy pakiet dla systemu Windows 10 oznaczony jest numerem 24.20.100.6025.
Najnowsze sterowniki wprowadzają obsługę aktualizacji April Update dla systemu Windows 10, obsługę DirectX 12 Shader Model 6.2, obsługę interfejsu programowania Vulkan 1.1, obsługę nowych wskaźników w Menedżerze Zadań systemu Windows 10 (zegar GPU, stan zasilania). W przypadku procesorów Core siódmej generacji nowy pakiet wprowadza też także ulepszenia związane z jakością obrazu i oszczędnością energii w trakcie oglądania treści wideo z EDR (Enhanced Dynamic Range) i rozwiązania zapewniające lepszą jasność obrazu w trakcie oglądania treści z HDR (High Dynaminc Range).
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Za duzo slow... nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Start--> Ustawienia--> Aktualizacje i zabezpieczenia--> Sprawdź aktualizacje. Można już aktualizować do 1803.

:Stop
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Nie chce uzywac ofensywnego jezya wiec krotko:
Opoznienie wydania 1803 NIE bylo spowodowane BSODami (ktore sa normalne przy updatach, za duzo konfiguracji sprzetowo/softwareowych do ogarniecia) a prostym faktem ze poprawki wydane do meltdown mialy f....(ofensywny jezyk) blad e procedurze NtCallEnclave, ktorej wywolanie zwracalo do przestrzeni usera pelna tablice kernela.
Co znakomicie niwelowalo jakiekolwiek latki na Meltdown.

Blad dotykal tylko Windowsa 10, stad moje wczesniejsze zalecenie (wyciachane) zeby sobie robic update jak sie pokaze.
Nie wiem czy i jezeli to kiedy MS wyda latki na starsze wersje W10 (wliczajac 1709), wiec wyciachane zalecenie: updatnac jak bedzie dostepne - zostaje.:jaranko

Mam nadzieje ze nie za ofensywnie, jak cos to poprawie. Przepraszam wszystkich czytajacych ktorym moglem obrazic powyzszym postem uczucia rodzinne, religijne, naruszyc standardy moralno obyczajowe lub zdeprawowac dziatki.

P.S.: o tym ze byla dziura krzyczy juz Alex Ionescu z Crowdstrike, wiec to tez nie na mnie :)
Gdyby koś nie złapał skondensowanego, choć barwnego posta @spamtrash tu znajdzie tłumaczenie..:)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Za duzo slow... nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Za duzo slow... nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...:facepalm
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19140
Reakcje/Polubienia
55665
MS osiagnal next level of paranoia... jak pisza Softpedia (
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
) nikt nie wie dlaczegoz to Windows 10 na niektorych komputerach ktore maja poustawiane opoznienie update, forsuje na sile wersje 1803.
Ja mam ustawione tylko powiadamianie poprzez GP i jak na razie, aktualizacji brak :myśli2
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Za duzo slow... nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:
Do góry