Windows 7 i jego dalsze użytkowanie od 2020 roku ?

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
Chciałem poruszyć temat do dyskusji w temacie Windowsa który może innych zainteresuje i jest ciekawy . Nie chodzi o to ,że ja nie wiem czy nie zdaję sobie sprawy , tylko o to aby rozwiać wątpliwości i obawy które większość będzie miała , gdy za niecałe dwa miesiące Windows 7 będzie porzucony przez Microsoft a tym samym nierozwijany . Straszą nas ryzykiem ,problemami i , że ten system operacyjny będzie bardziej narażony na ataki .Postawię pytanie czy Windows 7 możemy dalej użytkować i jak i dlaczego ,proszę o wnioski ,sugestie ,przemyślenia ? Mam komputer z Windows 10 z wgranym Windowsem fabrycznie i drugi komputer z Windows 7 . Mimo ,że mogę zrobić nakładkę na Windows 7 i pobrać na niego Windows 10 to zamierzam tego nie robić i mieć jeden komputer z Windowsem 10 a drugi z Windowsem 7 jako sympatyk siódemki . Owszem dla niektórych pytanie wydaje się banalne lub mało rozwinięte tym bardziej ,że niektórzy mają jeszcze XP-eka i go użytkują ,więc i siódemkę podobnie . Ale mi chodzi o komentarze osób które mogą przekonać innych ,że warto dalej korzystać z Windows 7 zamiast kupować nowy mocniejszy komputer z Windowsem 10 lub aktualizować go na Windows 10 jeżeli stary komputer technicznie da radę go obsłużyć . Wiele osób ma starsze i sprawne komputery , więc szkoda masowo wyrzucać na śmietniki lub nagle kupować nowy .
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24587
Miasto
Trololololo
Chciałem poruszyć temat do dyskusji w temacie Windowsa który może innych zainteresuje i jest ciekawy . Nie chodzi o to ,że ja nie wiem czy nie zdaję sobie sprawy , tylko o to aby rozwiać wątpliwości i obawy które większość będzie miała , gdy za niecałe dwa miesiące Windows 7 będzie porzucony przez Microsoft a tym samym nierozwijany . Straszą nas ryzykiem ,problemami i , że ten system operacyjny będzie bardziej narażony na ataki .Postawię pytanie czy Windows 7 możemy dalej użytkować i jak i dlaczego ,proszę o wnioski ,sugestie ,przemyślenia ? Mam komputer z Windows 10 z wgranym Windowsem fabrycznie i drugi komputer z Windows 7 . Mimo ,że mogę zrobić nakładkę na Windows 7 i pobrać na niego Windows 10 to zamierzam tego nie robić i mieć jeden komputer z Windowsem 10 a drugi z Windowsem 7 jako sympatyk siódemki . Owszem dla niektórych pytanie wydaje się banalne lub mało rozwinięte tym bardziej ,że niektórzy mają jeszcze XP-eka i go użytkują ,więc i siódemkę podobnie . Ale mi chodzi o komentarze osób które mogą przekonać innych ,że warto dalej korzystać z Windows 7 zamiast kupować nowy mocniejszy komputer z Windowsem 10 lub aktualizować go na Windows 10 jeżeli stary komputer technicznie da radę go obsłużyć . Wiele osób ma starsze i sprawne komputery , więc szkoda masowo wyrzucać na śmietniki lub nagle kupować nowy .
Tak, tak, z jednej strony straszą że system bez łatek to super dziurawy system i należy jak najszybciej zaktualizować do nowszego a z drugiej strony pieją "nasz nowy system nie potrzebuje antywirusa bo jest super hiper bezpieczny" a po kilku miesiącach okazuje się że jest inaczej :kwiczy2

Na super poważne dziury w systemie Windows 7 zapewne i tak MicroSoft będzie wydawać łatki, zawsze też możesz skorzystać z 0patch który również będzie łatał Windows 7 :)
 

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
Dzięki za odpowiedź , no i wreszcie jest merytoryczna i praktyczna wzajemna relacja w temacie postawionego pytania i taka jaka powinna być .
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
możesz skorzystać z 0patch który również będzie łatał Windows 7 :)

Zgadza sie. Jednakze trzeba napisac ze 0patch ma dwie warstwy (no dobra, 3 ale nas interesuja dwie): pierwsza darmowa to comunity patches only (
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
), za pro trzeba wysuplac 25 dolkow rocznie. Patrzac na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
to jednak trzeba sie przygotowac na wysuplanie tych paru dolkow. Zwlaszcza ze jak pisza na blogu:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19140
Reakcje/Polubienia
55665
Użytkownicy na forum My Digital Life odkryli sposób na włączenie rozszerzonych aktualizacji zabezpieczeń na wszystkich komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows 7 :)
Ciekawym aspektem jest to, że obejście umożliwia obsługę wszystkich wersji systemu Windows 7, nawet tych, których Microsoft nie chce obsługiwać po 14 stycznia 2020 roku. Innymi słowy: wersje Windows 7 Home, Starter lub Ultimate będą mogły otrzymywać aktualizacje dostarczone przez program Extended Security Updates po zainstalowaniu obejścia.

Deweloperzy planują już rozszerzyć obsługę o system Windows Vista i obsługę jednostki SKU POSReady 7, która będzie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń do 2024r.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

kamilow2005

Wygadany
Dołączył
27 Październik 2012
Posty
82
Reakcje/Polubienia
0
znając życie microsoft wyda jakąś aktualizacje aby to zablokowało
 
S

Skasowany użytkownik 6404

Koniec wsparcia Windows 7
Koniec wsparcia Windows 7 - Microsoft znowu przypomni o śmierci systemu
Kończy się wsparcie Microsoftu dla Windows 7. Wiedzą o tym najlepiej posiadacze tego systemu, którzy od kwietnia otrzymują stosowne komunikaty. Na tym jednak nie koniec, gdyż na komputerach użytkowników „siódemki” wkrótce pojawią się kolejne, tym razem pełnoekranowe powiadomienia.
Microsoft dość agresywnie promuje swój najnowszy system. Niektórzy właściciele PC pewnie dobrze pamiętają akcję marketingową, która towarzyszyła bezpłatnej aktualizacji starszych wersji sytemu Windows do wersji 10 i uwielbiane przez wszystkich powiadomienia. Wychodzi na to, że historia lubi się powtarzać. Od kwietnia posiadacze wciąż popularnej „siódemki” otrzymują ostrzeżenia o rychłym zakończeniu wsparcia dla tego sytemu, które ma nastąpić 14 stycznia 2020 r. Jednak okazuje się, że na tym nie koniec. W dzienniku zmian do aktualizacji z dnia 10 grudnia dla Windows 7 możemy wycztać, że już dzień po oficjalnym zakończeniu wsparcia (15 stycznia 2020 r.) na ekranach komputerów będzie można zobaczyć pełnoekranowe powiadomienia, informujące o niebezpieczeństwach związanych z użytkowaniem niewspieranej wersji systemu. Tego losu unikną jedynie posiadacze wersji Professional z wykupionym Extended Security Update, którzy wciąż będą otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń. Na szczęście, jak informuje portal Verge, będą 3 możliwości interakcji z wyskakującym oknem: „dowiedz się więcej”, „przypomnij mi później”, a także „nie przypominaj mi więcej”. Ta ostatnia opcja pewnie oszczędzi użytkownikom wielu nerwów.
Nawet pomimo informacji o tym, że Windows 7 jest chętnie atakowany przez hakerów, wciąż ma oddaną grupę użytkowników i jest drugim najpopularniejszym systemem operacyjnym wśród właścicieli PC. Swoją popularność może zawdzięczać temu, że Windows 10 nie należy do najbardziej niezawodnych. Niejednokrotnie aktualizacje do „dziesiątki” mają tendencję do wprowadzania nowych błędów, bądź do spowalniania naszego komputera. A w sprawach bezpieczeństwa to obie wersje systemu operacyjnego od Microsoftu mają swoje za uszami.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Źródło:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
S

Skasowany użytkownik 6404

@Camel1965 - moj post dotyczy powiadomien o smierci systemu Windows7 ktore beda wysylane przez Microsoft poczawszy od 15.01.2019 wszystkim uzytkowniko "siodemki" a nie calkowitej "smierci systemu" Temat aktualizacji znam, zreszta pisal o nim 2 dni temu
@Grandalf. Chyba nie przeczytales mojego posta i zasugerowales sie jedynie tytulem.
Pozdrawiam!
 
S

Skasowany użytkownik 6404

Windows 12, czyli gnulinuksowa zaczepka w strone Microsoft po raz kolejny.

Jak pamiętacie, nieprzypadkowo wydany w przeddzień porzucenia wsparcia Windowsa 7,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
miał skusić osoby poszukujące dla siebie bezpiecznego systemu. Ktoś wyraźnie liczy na ludzi niezadowolonych z Microsoftu, bo oto do sieci trafił kolejny wariant Linuksa Lite, ochrzczony wymownym przydomkiem Windows 12 Lite.

Czym jest Windows 12 Lite? To Linux Lite 4.8 ze środowiskiem graficznym Xfce, czyli jak oryginał, jednak wzbogacony o znane z Windowsa 10 tapety i ikony w stylu flat design.

Niemniej w tym przypadku istotny jest nie tyle sam system, co ideologia za nim stojąca. Utworzono dedykowaną projektowi
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, na której możemy m.in. przeczytać, że Linux to gwarancja braku problemów z aktualizacjami i brak konieczności posiadania oprogramowania antywirusowego. Że podobnie jak Windows 10 oferuje dostęp do znanych aplikacji, a nawet gier, ale jest lżejszy i zużywa mniej zasobów sprzętowych.
Obszerny poradnik przeprowadza przez instalację, a ponadto pozwala skonfigurować podstawowe narzędzia, takie jak PlayOnLinux; warstwa translacji dla gier i oprogramowania.

Trudno powiedzieć, kto stoi za tym projektem, gdyż nikt nie raczył się pod nim podpisać. Nazwisko szefa projektu Linux Lite 4.8, Jerry'ego Benzencona, pojawia się tylko w kontekście samego Linuksa Lite i jego komponentów, a nie modyfikacji Windows 12 Lite.

Niezbyt wyszukana próba zyskania atencji? Cóż, na to wygląda – choć należy zauważyć, że ostatnimi czasy społeczność gnulinuksowa coraz chętniej nawiązuje do Windowsa. Nawet Canonical, zazwyczaj bardzo powściągliwy,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
uszczknąć kawałek tortu dla siebie. Inna sprawa, że efektów tej kampanii partyzanckiej jakoś nie widać. I raczej mało prawdopodobne, aby to się zmieniło.
Zrodlo: dobreprogramy.pl
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
S

Skasowany użytkownik 6404

Windows 7 ze wsparciem od Biostara: nowe płyty główne otrzymają stosowne sterowniki
Biostar nie przejmuje się porzuceniem wsparcia dla Windows 7 w sektorze konsumenckim i, jak twierdzi, w miarę możliwości będzie dalej wydawać sterowniki pod ten system. Oficjalnie z myślą o firmach i instytucjach, które zdecydowały się zapłacić za przedłużenie supportu, a nieoficjalnie – cóż, każdy może wyciągnąć wnioski samemu.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry