Windows 7 - instalacja z USB

A

Anonymous

Witam,
Czy jest ktoś w posiadaniu najnowszych plików instalacyjnych systemu Windows 7 64-bit, które po zrzuceniu na pen-drive pozwoliłyby mi dokonywać reinstalacji bez konieczności użycia płyty, którą mam od dawien dawna i same tylko aktualizacje dokonywane przez system po instalacji zajmują mi więcej niż pół dnia?
A może ktoś wie skąd ściągnąć instalkę 64-bitową Windowsa 7 po polsku z SP 1, którą mogłabym zgrać na CD i stworzyć sobie nową płytkę instalacyjną?
Z góry dzięki. :dziękuję
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
A o jaką wersję tego systemu chodzi (Ultimate, Enterprise, Professional, Home Premium)?

Jeżeli jest to wersja Home Premium, to szukaj czegoś takiego:

Windows 7 Home Premium with Service Pack 1 (x64) - DVD (Polish)
File Name: pl_windows_7_home_premium_with_sp1_x64_dvd_u_676540.iso
SHA1: 45B0DB687F168F9765F14D01A45AE57EE27AE508

A potem tak:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
lub tak:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

graf napisał:
A o jaką wersję tego systemu chodzi (Ultimate, Enterprise, Professional, Home Premium)?

Dzięki Graf. Chodzi o Pro.

I jeszcze jedno. Jeśli jest plik *.iso to co z tym dalej robić? Sorry, ale nigdy tego nie robiłam, a teraz muszę.
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
W przypadku Professional szukasz tego:

Windows 7 Professional with Service Pack 1 (x64) - DVD (Polish)
File Name: pl_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_676944.iso
SHA1: 6C7AC8775C0D9EA8812509F7419E82E06AFA6A11

Po wyszukaniu i pobraniu ze strony Microsoft według wskazówek podanych wcześniej, sprawdzasz koniecznie czy się sumy kontrolne zgadzają. Do tego celu - jeżeli jeszcze nie masz odpowiedniego programu - możesz użyć np. programiku HashTab.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Sumy kontrolne muszą być identyczne.

Jak się wszystko zgadza, to działasz dalej:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
Nawet po zainstalowaniu Win 7SP1 do pobrania będzie około 160 poprawek, wiec chyba lepiej po zainstalowaniu , uaktualnieniu, doinstalowaniu najpotrzebniejszych programów zrobić obraz partycji, który przywraca się w około 10-15 min.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Roma napisał:
I jeszcze jedno. Jeśli jest plik *.iso to co z tym dalej robić? Sorry, ale nigdy tego nie robiłam, a teraz muszę.

Z obrazu ISO wypalasz płytę DVD.
 

andrzej65

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
408
Reakcje/Polubienia
16
Roma napisał(a):
I jeszcze jedno. Jeśli jest plik *.iso to co z tym dalej robić? Sorry, ale nigdy tego nie robiłam, a teraz muszę.
Proste i darmowe narzędzie Windows 7 USB / DVD download tool

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
:ok
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Podłączę się.
Przy pomocy tego programu próbowałam zrobić bootowalnego pendrive'a z Windowsem 8.1 Update 1.
Z obrazu iso polskiego udało się, z obrazu iso wersji eng. nie. Jaki może być powód? Suma kontrolna prawidłowa.
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Windows 7 USB / DVD download tool nie do końca radzi sobie z Win 8 / 8.1 właśnie "mąci" z językami i błędnie interpretuje obrazy mimo, że sumy poprawne. Wykorzystaj darmowego Rufus'a i po sprawie.
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Przy Rufusie dobrze jest wyłączyć aktualizacje podczas pierwszego uruchomienia programu.

Polityka Aktualizacji:
Jeśli pozwolisz temu programowi szukać aktualizacji aplikacji, Zgadzasz się na to, że następujące informacje mogą być zbierane na naszy, serwerze (serwerach):
Architektura i wersja twojego systemu operacyjnego
Wersja aplikacji z której korzystasz
Twój adres IP

W celu generowania poufnych statystyk używania , możemy trzymać zebrane informacje, Przez najwyżej rok. Jednak nie będziemy udostępniać żadnych z indywidualnych danych do osób trzecich.

Proces Aktualizacji:
Rufus nie instaluje lub uruchamia procesów w tle, dlatego aktualizacje są sprawdzane tylko kiedy jest uruchomione główne okno aplikacji.
Dostęp do internetu jest oczywiście wymagany podczas sprawdzania aktualizacji.

Inne sposoby instalacji Windows 8.1 na nośniku USB (nie sprawdzałem osobiście więc "nie potwierdzam i nie zaprzeczam"):


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry