Windows 8.1 złoty środek ?

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Pytanie do społeczności jakby na czasie :), wyłączanie Windows 7 na finiszu i co dalej? Obejść jest kilka ale nie do końca dobre dla użytkownika zwłaszcza "domowego", następca czyli Windows 10 na pewno nie jest tym czego oczekują użytkujący nadal Win7 i stąd moje pytanie-czy Windows 8.1 jest dobrą alternatywą na "przeczekanie aż dziesiątka stanie się akceptowalna" ,na pierwszy rzut to: Win 8.1 jest mało popularny wśród userów na co wskazują statystyki ciut większe od Linuksa :) no i to paradoksalnie jest plus- małe zainteresowanie niszowym systemem-większe bezpieczeństwo.System na plus posiada rozwiązania co niektóre lepsze a nie ma ich w Windows 7.To co jest w nim irytujące dla byłych "siódemkowiczów" idzie dość łatwo poustawiać pod siebie i i z paroma ficzerami to śmiga poprawnie, a jest o to o wiele łatwiej ustawić niż w Windows 10.Wsparcie 8.1 jeszcze trwa i mam wrażenie że telemetria też "łatwiej" się w nim daje poblokować czego w Windows 10 już w takim stopniu nie osiągniemy.Tak użytkuję Windows 10 Prof hmm- wstyd przyznać, ale bardziej "medialno-rozrywkowo" natomiast zadania pracy wykonywałem na Windows 7 Prof.Może użytkownicy i fachowcy wypowiedzą się w temacie
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Jeżeli Windows 10 służy do internetu , gier, oglądania filmów itp, a Windows 7 do pracy, to ja bym wcale nie zawracał sobie głowy przechodzeniem na jakikolwiek nowszy system od Microsoft. O ewentualnym przejściu na nowszy system można myśleć dopiero wtedy, gdy będą tego wymagać niezbędne w pracy programy.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Co do Windows 8.1 to siedzę na nim od pięciu lat i sobie chwalę. Wszystko skonfigurowałem pod siebie i jest ok. Z IU METRO nie korzystam. Generalnie to też czekam aż win 10 zostanie bardziej dopracowany. Przeraża mnie to, że po konfiguracji, aktualizacja przestawia ustawienia (tak wyczytałem). Coś mi się wydaje że dociongnę na 8-ce do końca wsparcia i wtedy się przesiądę.
 
Do góry