Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
326
Reakcje/Polubienia
32
Miasto
Szczecin
Witam i proszę o pomoc. Dotychczas uzywałem Bitdefender IS i F-Secure IS.. No ale hm mam teraz nowy dysk i jakoś nie jestem przekonany zwłaszcza do F-Secure. Dlatego zastanawiam sie czy Windows Defender wystarczy do ochrony komputera? Czy coś jeszcze oprócz niego warto doinstalować? Malwarebytes jest płatne .. I nie wiem sam coś może do antyspyware? tylko hm co jest godnego uwagi ?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36174
Reakcje/Polubienia
25293
Miasto
Trololololo
Witam i proszę o pomoc. Dotychczas uzywałem Bitdefender IS i F-Secure IS.. No ale hm mam teraz nowy dysk i jakoś nie jestem przekonany zwłaszcza do F-Secure.

Skoro nie jesteś przekonany do F-Secure (który przecież jest git :ok ) to zawsze możesz korzystać z Bitdefendera który też jest git :) .
Według testów, Windows Defender jest dobry ale raczej będziesz musiał przyzwyczaić się do fałszywych alarmów którymi czasem wali szczególnie gdy instalujesz jakieś nowe programy.
Dorzuć sobie jakiś bezpłatny skaner typu EmsiSoft Emergency Kit do skanowańka raz na tydzień, do przeglądareczki jakiś dodatek typu Emsisoft Browser Security i do firewalla systemowego jakąś nakładkę typu Tiny Wall czy WFC aby lepiej zarządzać.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
Dlatego zastanawiam sie czy Windows Defender wystarczy do ochrony komputera? Czy coś jeszcze oprócz niego warto doinstalować?
Jeśli nie wchodzisz na podejrzane strony i masz dobrze skonfigurowanego Firewall'a, blockera w przeglądarce, to Defender powinien wystarczyć (choć sam nie jestem jego zwolennikiem). Według ostatniego testu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
zajął miejsce w ścisłej czołówce.
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
326
Reakcje/Polubienia
32
Miasto
Szczecin
Hmm może jednak f-secure wezme dalej.. Albo może coś innego? Muszę obadać co teraz jest w promocji hm..

Moze faktycznie sam defender to nie najlepszy pomysł. A może i styka? Zainstalowałem Ten Emsisoft wtyczke do Google Chrome.. A przewaznie podejrzane pliki i tak uruchamiam w Virtualbox
 
Do góry