Wybór programu do katalogowania, obróbki zdjęć

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Chciałbym poznać Wasze zdanie . Katalogowanie , obróbka i może jeszcze jakieś pierdoły. Nie wiem bo to ma być jako prezent .

1. Corel PaintShop Pro 2019 ULTIMATE

2. ACDSee Photo Studio Ultimate 2019

i teraz najważniejsze ! Co kupić ? Co Ty byś wybrał ?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10002
Reakcje/Polubienia
10636
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Dajesz do wyboru dwa programy które nie powinny być obok siebie stawiane. Corel to program do edycji grafiki rastrowej a ACDSee to bardziej takie narzędzie do katalogowania i podstawowej edycji.

Gdybym był na wakacjach z teściową i miałbym z nią wspólne zdjęcie to dzięki ACDSee mogę je upiększyć, sprawić że zdjęcie będzie miłe dla oka. Dzięki Corelowi mogę usunąć teściową ze zdjęcia i dodać kogoś ładniejszego :yhy
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Dajesz do wyboru dwa programy które nie powinny być obok siebie stawiane. Corel to program do edycji grafiki rastrowej a ACDSee to bardziej takie narzędzie do katalogowania i podstawowej edycji.

Gdybym był na wakacjach z teściową i miałbym z nią wspólne zdjęcie to dzięki ACDSee mogę je upiększyć, sprawić że zdjęcie będzie miłe dla oka. Dzięki Corelowi mogę usunąć teściową ze zdjęcia i dodać kogoś ładniejszego :yhy
@al dziękuję za odpowiedź.
Program ma być niespodzianką dla bratanicy. Dziewczyna cyka setki zdjęć z wydarzeń kulturalnych i wyjazdów. Słyszałem jak wymienia w rozmowie te dwa . Moja pierwsza myśl to był ACDSee .... I tu się zawiesiłem.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10002
Reakcje/Polubienia
10636
Miasto
Somewhere over the rainbow.
@al dziękuję za odpowiedź.
Program ma być niespodzianką dla bratanicy. Dziewczyna cyka setki zdjęć z wydarzeń kulturalnych i wyjazdów. Słyszałem jak wymienia w rozmowie te dwa . Moja pierwsza myśl to był ACDSee .... I tu się zawiesiłem.

Na pewno ACDSee spełniłby jej oczekiwania. Jest dość drogi ale też mocno rozbudowany. Z innych jest ON1 Photo RAW ale z mojej perspektywy jest programem trudnym. Trzeba się go nauczyć używać.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Zgadzam sie w pelni z @al . Od siebie dodam, ze jak bydlakowi wyciac funkcje sieciowe, to jest calkiem szybki i przyjemny zarowno do katalogowania (oczywiscie ze wymaga pewnej pracy na poczatku przy tagowaniu zdjec) jak i podstawowej edycji (typu wyciemnij wujenke Halinke bo sie slini do ciasta).
Właśnie czy można wyłączyć te ich chmury i synchronizacje? Czy trzeba caly czas być zalogowanym?
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4348
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Zibi

Nowy użytkownik
Dołączył
4 Maj 2012
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
Gdybym ja wybierał, to z tych dwóch... trzeci, czyli Photoshop Elements ;)
 
Do góry